Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Muzeum w Jaworzynie sprzedaje dwa "ryflaki"

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus
GMV

Data publikacji:
01-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zdecydowało się na sprzedaż dwóch wagonów osobowych - tzw. ryflaków, które padły ofiarą podpalaczy.

Jak mówi "Rynkowi Kolejowemu" Katarzyna Szczerbińska-Tercjak, dyrektor Muzeum Kolejnictwa na Śląsku trzy wagony typu 102A, zwane od kształtu burt "ryflakami", przewieziono do parowozowni kilka lat temu z bocznicy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej do Parowozowni w Dzierżoniowie. Jest ona zamkniętym oddziałem - magazynem eksponatów Muzeum w Jaworzynie. 

Dwa z nich nadawały się do remontu. - Na ten cel udało się nawet znaleźć finansowanie ze środków unijnych. Niestety zanim rozpoczęto remont, na ogrodzonym terenie Parowozowni w Dzierżoniowie doszło do pożaru. Rok później wagony podpalono ponownie - przypomina. Jak dodaje, dzięki monitoringowi udało się ustalić i złapać sprawców - podpalaczami okazali się nastolatkowie.

Muzeum nie pobrało z tytułu pożaru odszkodowania.- Do dziś nie udało się znaleźć sposobu rozwiązania sytuacji, stąd pomysł aby je sprzedać - wyjaśnia zapewniając, że kupującym nie mogą być firmy złomiarskie.
 
Postępowanie na sprzedaż wagonu kolejowego serii 102A o numerze 505129-19213-2 można znaleźć pod tym adresem. Wagony nie są wpisane do rejestru zabytków ruchomych oraz inwentarza muzeum. Oczywiście, nie są też dopuszczone do eksploatacji. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5