NUMER 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Temat numeru:
Renesans nocnych pociągów
szukaj
Śledź nas:

Majowy weekend z Przewozami Regionalnymi

| Przewozy Regionalne 26.04.2013 92

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-04-26 16:16:12 Autor: Kryniczanin
---.free.aero2.net.pl

Kryniczanin
84 godziny haha.

Może niech PR poda ile ma pociągów nocnych kursujących w nocy ciągle między 0 a 3 w nocy.
2013-04-26 16:17:16 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
Jeszcze jest szansa by pojechać pociągiem do Huciska lub Lachowic..ostatni długi weekend majowy...:/
2013-04-26 16:18:16 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
@Kryniczanin
czepiasz się;)

plus za to, że bilet honoruje łącznie 5 przewoźników. Czemu IC tak nie potrafi się dogadywać?
2013-04-26 16:29:17 Autor: phantom
---.adsl.inetia.pl
W PKP IC jest ? Jak to się mówi? Nie da się.
2013-04-26 16:34:40 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ phantom

Nie niedasie, tylko srebra rodowe dla byznesów nie będą się zniżały do ustalania czegokolwiek z firemkami do przewozu plebsu.
2013-04-26 16:53:13 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z innej beczki. Wie ktoś może o co chodzi z tym, że od pewnego czasu w SITKOLu da się wybrać stacje z dawno zawieszonym ruchem? Ba, nawet takie, do których dawno dawno temu nie ma już torów, a perony zarosły wysoką trawą (np. Pyskowice Miasto), czy takie zlikwidowane całe łącznie z peronami i zamienione np. na parking (Mysłowice Wesoła). Łącznie ze stacjami wąskotorowymi. Coś ktoś wie?
2013-04-26 17:38:08 Autor: heh
---.adsl.inetia.pl
Da się wybrać, bo ktos wrzucił do wyboru pełną bazę sieci. Tyle.

A z innej beczki to gratuluje odwołania porannego pociągu z Siedlec do Hajnówki na początek długiego weekendu (1 maja).
2013-04-26 18:05:02 Autor: pen_tax
---.icpnet.pl
Te 12 godzin ( między 6 a 18 ) 2.maja mogli by sobie już podarować
2013-04-26 19:04:53 Autor: Emeryt z Amtrak.
---.hsd1.il.comcast.net
Przewozy Regionalne, powinny wykupić w mediach ogłoszenia reklamowe, w tym szczególnym tygodniu wielkiego bezrobocia, grillowania w Polsce. ‘’Polaku!, nie daj zarobić rożnym stolarzom, wytwarzającym spody i wieka, kamieniarzom tworzącym wersaliki marmurowe”. Jedz z nami!!!.

Ciekawe czy zostanie pobity rekord z ub.roku?. W dwa dni, od piątku do soboty, doszło do 233 wypadków, w których śmierć poniosło 11 osób, 400 rannych, 1,5 tysiąca nachlanych.
2013-04-26 21:40:40 Autor: paciffic
---.play-internet.pl
Emeryt, jesteś jeszcze gorszy od Macierewicza i Kaczyńskiego razem wziętych. Codzień na drogach w PL ginie 10 osób średnio, a długi weekend to jest zazwyczaj najspokojniejszy czas. Nadajesz się do PiSu jak nic
2013-04-26 21:51:52 Autor: Braniewo
---.zone8.bethere.co.uk
Byc może ruszy połączenie z Olsztyna do Kaliningradu z przesiadką w Braniewie.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/olsztyn/chca-uruchomic-polaczenie-kolejowe-z-olsztyna-do-k,1,5473462,region-wiadomosc.html
2013-04-27 07:16:42 Autor: paciffic
---.play-internet.pl
KRÓLEWIEC.
2013-04-27 08:36:07 Autor: Pablo b4
---.adsl.inetia.pl
Kryniczanin , czy Ty za 79 zł chcesz jeszcze wykupić nocleg ? To chyba nie ten adres ,chyba że chcesz sobie jak zwykle pokrytykować ?
2013-04-27 08:45:19 Autor: Kryniczanin
---.free.aero2.net.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post Pablo b4:
"Kryniczanin , czy Ty za 79 zł chcesz jeszcze wykupić nocleg ? To chyba nie ten adres ,chyba że chcesz sobie jak zwykle pokrytykować ?"
Wiem wiem prawda równa atak na biedne PR...
2013-04-27 12:57:57 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Kryniczanin

No dobra, pociągów PR między północą a 3 nad ranem jest pewnie łącznie około kilkunastu w skali kraju, tu masz rację. Ale nawet jak odejmiesz sobie te kilka h od tych wspomnianych 84 godzin, to w odniesieniu do ceny biletu wychodzi mniej niż 2 zeta za godzinę. Sporo mniej. Czyli niemalże za free.
2013-04-27 15:53:21 Autor: H.
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Długi Weekend z Przewozami Regionalnymi wygląda tak, że wtedy, kiedy mogłyby przyciągnąć ludzi, to specjalnie ograniczają promocje. Przykład? Ulga na kupony z Super Expressu. Obowiązuje z wyjątkiem... długiego weekendu.
2013-04-27 17:44:08 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ H.

O ile zdołałem się zorientować, to promocja z Super Expressem jest po to, by zachęcić ludzi POZA szczytem, a nie w ramach niego.
2013-04-27 21:24:51 Autor: pdf
---.internetia.net.pl
To już wolę za rozsądna104 złote jeździć po Polsce na bilecie podróżnika i to w 1 klasie przez 3 dni
2013-04-28 13:06:50 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ pdf

Ale z picnią z grzybnią nie wszędzie dojedziesz (choćby Roztocze i Półwysep Helski).
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2021
NUMER 07-08/2021
Europejska może niezbyt szybko, ale dość konsekwentnie zmierza w kierunku gospodarki przyjaznej dla środowiska i nieuzależnionej od paliw kopalnych. Oczywiście największe znaczenie mają tu zmiany w energetyce, ale i do transportu przykłada się bardzo dużą wagę. Stąd od lat realizowane są projekty promujące rozbudowę infrastruktury kolejowej czy rozwijające transport publiczny. Jednym z małych kroków prowadzących do ograniczenia emisji ma być także ograniczenie ruchu lotniczego na rzecz kolejowego – tam, gdzie jest to możliwe. Oczywiście na niektórych trasach „wystarczy” wybudować koleje dużych prędkości, ale przy większych odległościach alternatywą mają być pociągi nocne. Na razie pojawiają się pierwsze po latach nowe dalekobieżne nocne połączenia – plany są bardzo ambitne, ale czy okażą się skuteczne? 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.