Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódzkie: Wraca komunikacja zastępcza na liniach do Kutna i Łowicza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódzkie: Wraca komunikacja zastępcza na liniach do Kutna i Łowicza
fot. Kasper Fiszer
Przez około dwa miesiące na trasie z Łodzi do Łowicza znów funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie będą musieli liczyć się z wydłużeniem czasu przejazdu, bo rozpoczyna się budowa nowego przystanku kolejowego zlokalizowanego na jednotorowym odcinku linii nr 15. Autobusem zamiast pociągiem pojedziemy też do Kutna, choć w tym przypadku nie będzie to dotyczyć wszystkich kursów.

W ostatnich latach pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej korzystający z połączeń z Łodzi do Łowicza musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej wyjątkowo często. Przyczyną jej wprowadzania na ogół była modernizacja stacji węzłowych prowadzona w ramach dużych przebudów linii stycznych. Pociągi nie kursowały więc w czasie prowadzenia robót w Łowiczu i w Zgierzu, a w zeszłym roku także w związku z robotami w Głownie i Strykowie obejmującymi głównie infrastrukturę pasażerską. W najbliższych dniach ponownie dojdzie do przerwy w ruchu pociągów, tym razem na odcinku Zgierz – Stryków – Głowno – Łowicz Główny.

PLK chcą zminimalizować liczbę przesiadek

Rozpoczyna się bowiem budowa nowego przystanku Zgierz-Rudunki, który będzie położony na jednotorowym odcinku linii kolejowej nr 15 Łódź Kaliska – Bednary. – Przerwę w ruchu pociągów zaplanowano w terminie od 12 marca do 5 maja – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Tłumaczy on że komunikacja zastępcza obsłuży cały odcinek do Łowicza, by zminimalizować liczbę przesiadek na trasie.

Wciąż prowadzona będzie też modernizacja magistrali E10 na odcinku Sochaczew – Łowicz – Kutno – Poznań. Zmiany w rozkładzie jazdy dotyczyć będą także linii przyległych, w tym nr 16 łączącej Kutno z Łodzią. – Za część pociągów pomiędzy Zgierzem a Kutnem pojedzie komunikacja zastępcza – wskazuje nasz rozmówca. Dotyczy to głównie kursów poza godzinami szczytu przewozowego. Przez Koluszki i Łódź zamiast przez Sochaczew i Łowicz pojedzie zaś nocny pociąg PKP Intercity z Warszawy do Szczecina.

Trwa opóźniona budowa wiaduktów pod Koluszkami

W okresie od 12 marca na rozkład jazdy pociągów w regionie łódzkim wciąż mocno wpływać będzie też realizowana z opóźnieniem budowa dwóch nowych wiaduktó kolejowych nad drogami lokalnymi pomiędzy Koluszkami a Łodzią. W związku z nocną przerwą technologiczną pociąg PKP Intercity „Soplica” relacji Warszawa – Łódź – Warszawa dojedzie ze stolicy tylko do Koluszek. W dalszą drogę pasażerów zabiorą autobusy, które nie dojadą jednak do Łodzi Fabrycznej, a zakończą bieg na Widzewie. W dzień zaś ruch będzie prowadzony jednotorowo.

Po raz kolejny ograniczenia zostaną też wprowadzone na linii nr 14 wybiegającej z Łodzi w stronę Sieradza i Ostrowa Wielkopolskiego. W związku z budową przystanku Pabianice-Północ całodobowo zamknięty ma zostać jeden z torów na szlaku Łódź-Lublinek – Pabianice. – Żaden z pociągów nie zostanie odwołany ani zastąpiony autobusem – zapewnia Rafał Wilgusiak, dodając, że rozkład jazdy udało się ułożyć tak, że w porannym szczycie przewozowym do czterech wzrośnie liczba kursów łączących Łódź z Pabianicami i kończących bądź rozpoczynających tam bieg.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5