NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Łódzkie: W niedzielę pociąg PR do Spały

| Roman Czubiński, Rynek Kolejowy 09.07.2014 170

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-07-09 10:02:02 Autor: ja
---.124.110.143.rybnet.pl
'Czy jest szansa na uruchomienie bardziej regularnych kursów weekendowych? - Na razie badamy rynek - ucina A. Piotrowska.' typowa odpowiedz bankomatow, zamiast od razu powiedzec ze nie ma szans zadnych. To tak jak z ta optymalizacja, my nie likwidujemy tylko optymalizujemy
2014-07-09 11:14:27 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
powrót pociągów (nawet tylko 2 pary dziennie w weekendy lub wakacje) po 25 latach to byłby hit. niestety wybory samorządowe są tylko co 4 lata, więc za rok może już nie będzie do tego chętnych ;)
wg mnie, jeśli linia do Ciechocinka odniesie sukces to może być zachęta dla innych samorządów. Na przewozy czekają jeszcze linie do Fromborka, Węgorzewa, Darłowa czy Mikołajek (jest jeszcze mizeria małopolsko-podkarpacka, ale o tym szkoda pisać). samorządy wolą jednak budować i dotować lotniska, na których nic nie ląduje.
2014-07-09 13:54:50 Autor: peron7
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
-kolejka carska-kicz,tandeta,etykieta,odpust diskopolokatolo
2014-07-09 14:25:52 Autor: MROK
---.dynamic.chello.pl
Jeden autobus szynowy SA 135-020 stoi zepsuty od jakiegoś czasu i z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że jeszcze trochę postoi. Z kaliskiej do Opoczna kursują EN57 z przesiadką w Tomaszowie, więc czym ONI pojadą do Spały za 5 PLN? Może puszczą KKA na gumowych kołach? :-)
2014-07-09 14:36:04 Autor: Siemens
---.174.9.90

Siemens
Jak już to cały weekend powinno być to połączenie. Dużo ludzi jeździ tam na letniska i działki na weekend a nie tylko na kawałek niedzieli ograniczony kursami pociągu. Pomyślcie o tym bo to cenna uwaga jest.
2014-07-09 14:58:01 Autor: Tubylec
---.dynamic.gprs.plus.pl
No prosze, akurat w zeszly weekend chodzilem sobie z synem po tamtejszych torach, opowiadajac, ze tu pociagi juz nie beda jezdzic...
Na regularne kursy nie ma jednak co liczyc, stacja(?) Spala lezy za daleko od miasteczka a klienci pobliskiego osrodka- nomen omen- Natura Tour, czyli kolejowej firmy, nie zapelnia nawet nie wiem jak malych skladow.
2014-07-09 16:24:32 Autor: aa
---.austin.hp.com
Od kiedy to Łódzki Oddział PR gwarantuje jakieś przesiadki??????
2014-07-09 16:32:38 Autor: Kflik
---.245.68.119
@wdr

Dlatego wybory powinny być częściej;)

Najlepiej - co rok.

Co rok wymiana 1/4 lub 1/5 posłów lub samorządowców.

Żeby było taniej - może wybory elektroniczne....?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.