Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

ŁKA: Pierwszy wydłużony Flirt wyjeżdża na tory

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
14-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
ŁKA: Pierwszy wydłużony Flirt wyjeżdża na tory
fot. ŁKA
Pierwszy elektryczny zespół trakcyjny Flirt ŁKA, wydłużony z dwóch do trzech członów, zabierze w poniedziałek 15 listopada pierwszych pasażerów. Docelowo w ten sam sposób zostanie przebudowanych łącznie 10 pojazdów.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapowiedziała, że rozbudowany Flirt3 od poniedziałku 15 listopada rozpocznie obsługę pasażerów na trasach województwa łódzkiego. W swoją pierwszą podróż wyruszy o godz. 15:06 z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic. Zanim to nastąpi, od godz.12:00 będzie dostępny na dworcu dla wszystkich zainteresowanych.

W sumie wydłużonych ma zostać 10 składów. Jak zapowiada Janusz Malinowski, prezes ŁKA, do końca tego roku w eksploatacji będą cztery pociągi.

ŁKA kupiła 20 Flirtów w 2013 r. Szybko okazało się jednak, że dwuczłonowe jednostki są zbyt mało pojemne, by obsłużyć najbardziej popularne kursy. Pojazdy jeździły więc w trakcji podwójnej, co zmniejszyło liczbę dostępnego taboru. Zamówienie na wydłużenie 10 ezt-ów otrzymał z wolnej ręki Stadler. Koszt umowy z wiosny 2019 r. to 68,5 mln zł. Obejmuje ona także usługę utrzymana pojazdów do roku 2029 r. Pierwotnie zakładano, że operacja wydłużania pojazdów zakończy się do stycznia 2020 r., ale terminu nie udało się dotrzymać.

Jak pisaliśmy, wstawienie środkowego członu pozwoliło na zwiększenie liczby miejsc siedzących o 66 (teraz w całym zespole jest ich 186). Dodatkowy segment zapewnia ten sam standard podróżowania, co dwa człony obecnie eksploatowanych pojazdów (niska podłoga, klimatyzacja, bezprzewodowy Internet). Jedyną różnicą jest tylko jedna, a nie – jak w członach skrajnych – dwie, para drzwi. Długość dodatkowego przedziału pasażerskiego to 16 metrów, a całego rozbudowanego pojazdu – 64 metry.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5