Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Litwa: Rosjanie podróżujący przez Wilno zobaczą zdjęcia z Ukrainy

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Autor:

simetra

Data publikacji:
25-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Koleje Litewskie/ Litewskie Ministerstwo Transportu

Podziel się ze znajomymi:

Przez Wilno ciągle kursują pociągi łączące Kaliningrad z pozostałą częścią Rosji. Dla ich pasażerów litewskie władze przygotowały specjalną wystawę zdjęć pokazujących wojnę w Ukrainie, w tym zniszczenia i zbrodnie dokonane przez rosyjskich żołnierzy.

Pociągi Kolei Rosyjskich (RŻD) łączące Kaliningrad z pozostałą częścią Rosji przez terytorium Litwy cały czas kursują. Teraz ich pasażerowie będą mogli zobaczyć zdjęcia przedstawiające skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wystawa została zorganizowana w taki sposób, żeby zdjęcia były doskonale widoczne dla pasażerów korzystających z połączenia i zamontowane na takiej wysokości, żeby doskonale je było widać z wnętrza składów.

Koleje Litewskie (LTG) zdecydowały się we współpracy z litewskimi fotoreporterami na wybranie 24 zdjęć przedstawiających realia wojny. – Ta wystawa ma na celu rozpowszechnianie informacji o wojnie. Wybraliśmy zdjęcia, które oddają ponurą rzeczywistość, w jakiej znaleźli się mieszkańcy Ukrainy. Poprzez tę wystawę chcemy szeroko szerzyć przesłanie, że w wolnym kraju nie ma ucieczki od rzeczywistości. Dziękujemy zarówno reżyserowi Evaldasowi Kubiliusowi za pomysł na tę wystawę, jak i naszym kolegom Maximowi Dondyukowi i Evgeniyowi Maloletce, którzy przysłali nam zdjęcia z najgorętszych miejsc Kijowa i Mariupola” – powiedział Jonas Staselis, prezes Litewskiego Klubu Fotografów Prasowych.


„Widzimy wielki sens w wykorzystaniu przestrzeni LTG do zorganizowania wystawy pokazującej agresję Rosji na Ukrainę. Dziękujemy fotoreporterom, którzy chętnie i bezinteresownie przyczynili się do tej inicjatywy. Dziś Ukraina walczy o swoją wolność i potrzebuje wsparcia nas wszystkich. Ta wystawa jest właśnie takim symbolicznym wsparciem – zaznaczył Egidijus Lazauskas, prezes Kolei Litewskich.

Przez Wilno przejeżdżają pociągi łączące Kaliningrad z Petersburgiem, Moskwą. Łącznie w ciągu miesiąca to ok. 100 składów. Dzisiaj o zawieszeniu połączeń pomiędzy Petersburgiem a Helsinkami informowały Koleje Fińskie. 
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5