Partnerzy serwisu:
Pasażer

LHS sprzedaje zmodernizowane lokomotywy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-01-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
LHS sprzedaje zmodernizowane lokomotywy
PKP LHS poinformowała na swojej platformie przetargowej o zamiarze sprzedaży dwóch lokomotyw ST44BF. Co ciekawe, to już zmodernizowane lokomotywy. Dlaczego zostaną sprzedane?

Informacja o zamiarze sprzedaży dotyczy dwóch lokomotyw spalinowych serii ST44BF o numerach 3001 i 3002, o mocy 3000KM, zmodernizowanych w 2006 r. na bazie lokomotyw M62 przez Bumar Fablok w Chrzanowie. W zeszłym roku przeprowadzono w nich naprawy poziomu P4. Lokomotywa ST44-3002 jest sprawna technicznie, natomiast lokomotywa ST44-3001 ma uszkodzony silnik spalinowy CAT 3516 BHD. Lokomotywy stacjonują na terenie Zespołu Utrzymania w Zamościu Bortatyczach.

Sprzedawane lokomotywy były pierwszymi poważnie zmodernizowanymi ST44. Na targach Trako w 2005 r.  prezentowana była zmodernizowana ST44-3001 – została nawet zwycięzcą konkursu w kategorii Tabor. Dlaczego LHS sprzedaje lokomotywy po modernizacji? Aleksandra Bondyra z działu komunikacji i PR spółki tłumaczy, że czas życia jest ograniczony niezależnie od ilości i zakresu modernizacji. 

Rzeczniczka zapewnia, że sprzedaż jest efektem dogłębnej analizy utrzymaniowej i eksploatacyjnej. – Celem spółki jest odnowienie parku lokomotyw oraz ujednolicenie floty lokomotyw liniowych – mówi Bondyra. Nie znamy jeszcze wyników postępowania na sprzedaż dwóch "Gagarinów".


Już 10-11 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. To największa i najbardziej prestiżowa konferencja w Środkowo-Wschodniej Europie, poświęcona rynkowi produkcji i modernizacji taboru kolejowego. W tym roku podjęte zostaną tematy nowoczesnych technologii i innowacyjności w konstruowaniu oraz utrzymaniu pojazdów kolejowych, zwłaszcza odnośnie zużycia energii, designu i podzespołów.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5