Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koziołek zamiast Wieniawskiego. Pilotaż połączeń Lublin – Radom – Łódź – Poznań

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koziołek zamiast Wieniawskiego. Pilotaż połączeń Lublin – Radom – Łódź – Poznań
Fot. PKP ICzdjęcie ilustracyjne
W najbliższych miesiącach wystartować ma nowe połączenie PKP Intercity z Poznania do Lublina przez Łódź i Radom. Kolej dalekobieżna wróci więc do Drzewicy i Przysuchy, a także wreszcie zaoferuje dobry czas przejazdu pomiędzy Łodzią a Lublinem. Data startu kursu nie jest jednak wciąż pewna. 

W zeszłym roku Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało uruchomienie pierwszego po wieloletniej przerwie pociągu relacji Poznań – Lublin kursującego trasą przez Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Drzewicę i Radom. Połączenie miało pojawić się w rozkładzie jazdy w drugiej połowie 2023 r. Resort zapewnia, że plany te są aktualne, a przygotowania do inauguracji nowej linii PKP Intercity trwają.

Jeden kurs to tylko pilotaż

Nowy pociąg miał otrzymać nazwę Wieniawski. Nawiązuje to do historii kursu realizowanego na tej samej trasie w przeszłości – ostatni raz w 2008 r. Wówczas został on zlikwidowany z powodu niskiej frekwencji. Czy tym razem zainteresowanie pasażerów będzie większe? Organizator liczy na to i wskazuje na możliwość rozszerzenia oferty w przyszłości.

– W obecnym rocznym rozkładzie jazdy zaplanowano kursowanie jednej pary pociągów w ramach połączenia pilotażowego – mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje on, że w największym mieście na swojej trasie – Łodzi – skład zatrzyma się na stacji Widzew. Aktualnie jest ona największym i najważniejszym węzłem kolejowym na terenie aglomeracji.

Data uruchomienia kursów nie uległa zmianie, ale nazwa tak

Według zaprezentowanych przed kilkoma miesiącami założeń IC Wieniawski miał wyruszyć w swój pierwszy kurs na początku września. – Termin uruchomienia tego połączenia jest uzależniony od daty pozyskania przez przewoźnika nowego taboru do jego obsługi – zastrzega przedstawiciel MI. Potwierdza on natomiast, że z Poznania do Lublina będziemy jeździć nowymi Flirtami, których dostawy już trwają. Od samego początku kurs będzie zatem realizowany pojazdami zapewniającymi najwyższy standard oferowany w ramach ekonomicznej kategorii IC. Dodajmy, że zespoły trakcyjne Stadlera – choć starsze o kilka lat – dziś kursują m.in. pomiędzy Poznaniem a Łodzią. 

O uruchomieniu pociągu informuje na twitterze członek zarządu przewoźnika Tomasz Gontarz:
Trochę wcześniejszy termin uruchomienia połączenia podało nam natomiast biuro prasowe PKP Intercity; 1 września po raz pierwszy zrealizowany ma być kurs w kierunku Lublina, dzień później – do Poznania. Potwierdza ono również, że zmieniła się natomiast zakładana nazwa pociągu - na IC Koziołek.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5