Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

W PKP Intercity jeżdżą trzy nowe Flirty. Kiedy następne?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
W PKP Intercity jeżdżą trzy nowe Flirty. Kiedy następne?
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity eksploatuje na razie trzy z dwunastu zamówionych przez siebie w sierpniu 2019 roku Flirtów. Kolejne zobaczymy już niebawem.

Pierwotnie PKP Intercity ustanowiły takie zapisy w przetargu, aby możliwie efektywnie wy-kluczyć problemy z nowym taborem. Dlatego zaplanowano tzw. eksploatację nadzorowaną pierwszych dwóch pojazdów. Jazdy nadzorowane, według pierwotnej umowy, miały trwać przez okres od 6 do 12 miesięcy , do osiągnięcia przebiegu co najmniej 250 000 km. Jednocześnie, dostawy pojazdów bardzo się opóźniły (m.in. w związku z konsekwencjami pandemii) i całą flota będzie wciągana na stan PKP Intercity bez oglądania się na pierwotny termin zakończenia jazd nadzorowanych. Wypadają one z resztą dobrze.

PKP Intercity zdecydowało się na wciągnięcie w proces nadzorowanych jazd z pasażerami trzeciego Flirta z nowej serii, który jest na torach od przeszło miesiąca. – Odbiory całej floty nowych Flirtów, zgodnie z umową, będą prowadzone po zakończeniu eksploatacji obserwowanej trzech pierwszych pojazdów, która jeszcze trwa. Osiągnięcie założonego przebiegu kilometrowego szacowane jest na przełom maja i czerwca - poinformowała nas Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Kolejne ED160 są w produkcji – niektóre z nich – w zaawansowanej. Dlatego jest szansa, że Flirty wzmocnią tabor PKP Intercity w wakacje. Wszystkie 10 pojazdów trafi do PKP Intercity najpóźniej w trzecim kwartale 2023 roku. Po zakończeniu dostaw w spółce będzie łącznie 20 Ed160 wyprodukowanych w 2015 i 12 nowszych pojazdów. Razem będzie ich 32. O różnicach pomiędzy poprzednią a obecną serią Flirtów III piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5