Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Kongres Kolejowy. Ukraina przedstawiła plan poprawy kolejowego dojazdu do Polski

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
18-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Kongres Kolejowy. Ukraina przedstawiła plan poprawy kolejowego dojazdu do Polski
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
– Zainicjowaliśmy kolejne projekty dotyczący transportu zbóż. Próbujemy poprawić połączenia kolejowe na granicy z Polską, Rumunią, Słowacją i Mołdawią. Polska od 9 miesięcy w szczególny sposób okazuje swoje wsparcie Ukrainie, jest dla nas najważniejszym hubem – powiedział podczas Kongresu Kolejowego wiceminister infrastruktury Ukrainy Mustafa Najem.

Podczas Kongresu Najem zaczął wymieniać projekty, które podejmie Ukraina w celu poprawienia transportu do i z Polski koleją. – W obecnej sytuacji, kiedy mamy zablokowane porty, kolej jest jedynym oknem na świat. Ale naturalnie, to, co mamy, nie wystarczy. Zależy nam zarówno na poprawie warunków przewozu towarów, jak i osób – mówił i wskazał priorytety ukraińskiego rządu dotyczące poprawy przepustowości linii kolejowych do granic.

Wskazał przede wszystkim, że istnieje możliwość poprawy wjazdu do Ukrainy od strony Polski, dzięki budowie toru o szerokości 1435 mm od Mościsk (gdzie taki tor dochodzi od strony Przemyśla). Prace projektowe w tym zakresie już trwają.

Na drugim miejscu wymienił linię Kowel – Jagodzin (– Chełm), gdzie ma być przeprowadzona modernizacja poprawiająca przepustowość linii, kończone są prace nad elektryfikacją linii Kowel – Izów, które w perspektywie również doprowadzą do poprawy przepustowości linii do Polski (LHS). Do wykorzystania w pełni tych prac potrzeba jednak elektryfikacji krótkiego polskiego odcinka do Hrubieszowa.

Najem podkreślił też znaczenie dwóch mniejszych projektów – rewitalizacji odcinka Rawa Ruska – Hrebenne (dawniej do Rawy Ruskiej dojeżdżały pociągi pospieszne z Warszawy) oraz linii 102, gdzie PKP PLK odbudowały już linię po polskiej stronie. – Co do tego ostatniego projektu decyzja już zapadła, będzie naprawa tej linii od strony Chyrowa – powiedział. Przypomniał, że Ukraina aktywnie odbudowuje swoje linie także do innych państw. Dobrym tego przykładem jest linia Rachów – granica rumuńska.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5