Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Remont linii 102 na Ukrainę zakończony w terminie. I co dalej?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
03-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Terminowo zakończyły się prace remontowe na linii nr 102 z Przemyśla do Malhowic. Na razie po wyremontowanej trasie nie pojadą jednak pociągi pasażerskie. Po 28 latach od zamknięcia przewozów odnowiono więc perony, ale na razie nie wiadomo, kiedy skorzystają z nich pierwsi pasażerowie.

Jak poinformował krajowy zarządca infrastruktury, zakończyły się zasadnicze prace na linii kolejowej nr 102 z Przemyśla do granicy polsko-ukraińskiej w Malhowicach. Co warto podkreślić, rozpoczęte przed wakacjami prace sfinalizowano zgodnie z pierwotnym harmonogramem robót. Na razie nic jednak nie wskazuje na to, by kilkunastokilometrowy odcinek miał być w najbliższym czasie wykorzystany do poprawy oferty pasażerskiej na pograniczu polsko-ukraińskim.

Do ruchu pociągów potrzeba wielu procedur

– Prace umożliwią reaktywowanie po 28 latach przewozów pasażerskich . Po ostatecznych odbiorach przewoźnicy będą mogli planować uruchamianie połączeń na 12-kilometrowym odcinku – mówi Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Tymczasem samorząd województwa podkarpackiego, który mógłby być potencjalnym organizatorem przewozów o charakterze regionalnym, twierdzi, że droga do wznowienia kursów jest wciąż bardzo długa. Nie ma bowiem punktu odpraw granicznych, niedopełniono też szeregu procedur związanych z wjazdem polskiego taboru i pracowników polskich operatorów na teren państwa spoza UE.

Pociągów jadących z Przemyśla w kierunku Malhowic i dalej do Niżankowic znajdujących się już na terenie Ukrainy nie planuje zamawiać także Ministerstwo Infrastruktury. Swoich kursów nie będzie więc tam uruchamiać PKP Intercity. PKP PLK podkreślają, że wyremontowały perony w Pikulicach, Hermanowicach i Malhowicach, ale na razie nic nie wskazuje na to, by zawisł na nich rozkład jazdy zawierający choć jedną parę połączeń.

Inwestycja za 47 mln zł


Nie oznacza to natomiast, że zakończona właśnie naprawa nie będzie miała znaczenia dla ruchu pasażerskiego. Początkowy odcinek trasy – pomiędzy przemyską stacją główną a techniczną stacją Bakończyce – jest wykorzystywany do wystawiania składów dalekobieżnych rozpoczynających bieg w Przemyślu. Jak przypominają PKP PLK, pociągi pasażerskie wykorzystywały dalszy fragment do 1994 r. W ostatnich latach kilkakrotnie granicę przekraczały drezyny, ale przejazdy miały charakter zamknięty i były prowadzone jedynie okolicznościowo.

Wartość wykonanych robót to ok. 47 mln zł. Inwestycja objęła przede wszystkim wymianę torów, ale także naprawę obiektów inżynieryjnych czy poprawę stanu przejazdów kolejowo-drogowych. Pociągi będą mogły rozwijać prędkość do 60 km/godz.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Jest umowa na projekt linii do Bełchatowa z Kolej Plus

Pasażer

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

Infrastruktura

Trzy dodatkowe tory na stacji Małaszewicze gotowe

inf. pras PKP PLK 25 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5