Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Wielkopolskie oficjalnie otworzyły bazę w Wągrowcu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
05-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Koleje Wielkopolskie oficjalnie otworzyły Punkt Utrzymania Taboru w Wągrowcu.

15 stycznia 2020 podpisano umowę z firmą Alstal Grupa Budowlana na realizację budowy bazy taborowej Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu. Z racji lokalizacji, w bazie będą mogły być serwisowane tylko pojazdy spalinowe przewoźnika, a więc nowoczesne Impulsy 2 czy też SA139 Link. Budowa bazy została dofinansowana w znacznej mierze ze środków unijnych, a dokładniej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota pozyskana z UE to 34 miliony złotych.

Nowy Punkt Utrzymania taboru to kolejne wzmocnienie roli jaka Wągrowiec będzie odgrywał na kolejowej mapie Wielkopolski, ponieważ linia kolejowa do tego miasta, która przeszła rewitalizację, okazała się ogromnym sukcesem - o czym przypomniał Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Podczas otwarcia nowego punktu serwisowego została przeprowadzona prezentacja tego, w jaki sposób pociągi będą wjeżdżały do hali utrzymaniowej. W tej roli wystąpił nowy Impuls 2.

- Taki pociąg kosztuje ponad 20 milionów złotych. Dbałość o serwisowanie i podstawowe naprawy jest kluczowa do zapewniła sprawnej eksploatacji tych pojazdów. Mamy już teraz 29 spalinowych zespołów trakcyjnych, z czego my jako województwo 25, a 4 należą już do Kolei Wielkopolskich - powiedział wicemarszałek Wojciech Jankowiak

Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5