Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Belgijskie ciągle poniżej wyników sprzed pandemii

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Belgijskie ciągle poniżej wyników sprzed pandemii
fot. MS, Rynek Kolejowy
W roku 2022 Koleje Belgijskie (SNCB) przewiozły 227 mln pasażerów. W stosunku do roku 2021 to wzrost o 55 mln (32%). Ale do wyników sprzed pandemii jeszcze daleko.

W liczącej 11,6 miliona mieszkańców Belgii w ubiegłym roku z rozbudowanej siatki połączeń kolejowych skorzystało 342,2 miliona pasażerów (dla porównania, w liczącej 37,8 miliona mieszkańców Polsce były to 342 miliony podróżnych). Mimo że sama liczba robi wrażenie, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców kraju i wielkość sieci kolejowej, to z usług przewoźnika skorzystało mniej osób niż przed pandemią. W 2019 roku było ich bowiem 253 mln.

Liczba przewiezionych uczniów pozostaje stabilna i sięgnęła 61 mln, ale mniej osób skorzystało w roku ubiegłym z przejazdów do miejsca pracy – 82 mln. To 15% mniej niż przed pandemią, ale w obliczu coraz powszechniejszego modelu pracy zdalnej lub hybrydowej fakt ten nie dziwi.

Liczba osób podróżujących w czasie wolnym od pracy osiągnęła przedpandemiczny poziom 73 mln. 4 mln osób skorzystało z przejazdu na i z lotniska Brussels Airport (BRU). To jednak również poziom sprzed 2020 roku.

Niższa frekwencja w pociągach nie powstrzymuje SNCB przed poważnymi inwestycjami taborowymi. Do przewoźnika wkrótce zaczną trafiać nowe lokomotywy na 200 km/h i piętrowe wagony do tej prędkości.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5