Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Druga szansa na belgijskie lokomotywy w PKP Intercity

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
17-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Druga szansa na belgijskie lokomotywy w PKP Intercity
Fot. M. Szymajda
Do przetargu na dzierżawę dziesięciu lokomotyw dla spółki PKP Intercity ponownie zgłosił się jeden zainteresowany. To Seville Rail Rent.

PKP Intercity podzieliło przetarg na pięć zadań po to, aby łatwiej było znaleźć wykonawców. Na rynku jest problem z lokomotywami każdego typu, dlatego przewoźnik ułatwił składanie ofert podmiotom, które mają np. dwie lokomotywy na wynajem. Ale ostatecznie, ponownie, do Intercity zapukał tylko Seville Rail Rent. Za dzierżawę dwóch lokomotyw oczekuje 5 milionów złotych brutto. Oferty z taką samą ceną złożył na pięć zadań, łącznie na dziesięć elektrowozów.

Dla trzech zadań (sześciu lokomotyw) oferta SRR mieści się z budżecie, a tam, gdzie PKP Intercity poszukiwało wolniejszych lokomotyw zdolnych kursować z prędkością 125 km/h, SRR ją przekracza (spółka przeznaczyła na te zadania jedynie 3,4 mln zł brutto). Sytuacja dotycząca dostępności lokomotyw w PKP Intercity jest nie najlepsza.

W poprzednim przetargu PKP IC nie przyjęły oferty SRR, najbliższe tygodnie pokażą, jaką decyzję podejmie przewoźnik i czy będzie ona oznaczała debiut belgijskich pojazdów na polskich torach. Więcej piszemy o nich tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5