Partnerzy serwisu:
Biznes

Dolny Śląsk z Przewozami Regionalnymi do 2030 roku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
10-12-2018
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Dolny Śląsk z Przewozami Regionalnymi do 2030 roku
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Województwo dolnośląskie zawrze z Przewozami Regionalnymi umowę na wykonywanie przewozów pasażerskich bez przetargu. Umowa będzie obowiązywać od końca roku 2021 do końca 2030, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że Polregio ma zapewnioną pracę przewozową w tym województwie także do końca 2021 roku.

Dolnośląskie jest kolejnym województwem, które przekazuje część pracy przewozowej w ręce Polregio, na okres do 2030 roku. To ostatnia chwila, w myśl unijnego prawa, żeby wykonać taki ruch. Marszałkowie województw, którzy nie mają podpisanych umów z marszałkami na okres po 2020 roku, muszą zdecydować czy powierzyć im umowy i na jaki okres (maksymalnie do końca 2030) i ogłosić to do końca grudnia 2019, z rocznym wyprzedzeniem, przed początkiem obowiązywania umowy. Umowa z Polregio na Dolnym Śląsku wygasa w końcu 2021, wtedy zacznie obowiązywać nowy dokument.

Marszałek poinformował, że Przewozy Regionalne otrzymają następujące trasy do obsadzenia:

• Wrocław Gł. – Oleśnica – (Ostrów Wielkopolski), po linii 271, 143, 766, 281 i 355 
• Wrocław Gł. – Jelcz Laskowice – (Opole Gł.), linia 132 i 277 
• Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – (Zielona Góra), linia 273 
• (Poznań Gł. ) – Rawicz - Wrocław – Kłodzko – Bystrzyca Kłodzka – Międzylesie (linia 276), a także Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna (w obu przypadkach: dla kilku par połączeń z Poznania, które obecnie stanowią wzmocnienie pociągów KD na tej trasie),
• Oleśnica – (Namysłów – Kluczbork), linia 143 
• Wrocław – (Brzeg – Opole Gł./Nysa), linia 132 
• (Gorlitz) – Zgorzelec – Węgliniec – (Żary), linie 274, 778, 278, 282 

Będą to więc trasy, po których Przewozy Regionalne na Dolnym Śląsku kursują także w tym momencie. Przewozy Regionalne do 2030 roku będą musiały spełnić warunek „zapewnienia punktualności i niezawodności na poziomie co najmniej 95%”.

Wartość usługi bez podatku (netto), realizowanej przez niemal 10 lat, określono na 336,2 mln zł. Do przejechania zaplanowano 30,2 miliona km. W teorii tak długi kontrakt powinien pozwolić Przewozom Regionalnym na wystaranie się o kredyt na sfinansowanie modernizacji lub zakupu nowych pociągów. Warto podkreślić, że Koleje Dolnośląskie mają powierzone zadania przewozowe do 2026. Po tym czasie, jeśli nic się nie zmieni do końca tego roku, w 2026 roku region będzie musiał zorganizować konkurs na obsługę linii, gdzie obecnie kursuje KD.

Więcej a propos nowych zasad powierzenia przewozów i umów marszałków z innymi przewoźnikami piszemy tutaj.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5