Partnerzy serwisu:
Pasażer

Do Świeradowa w 21 minut. Znamy rozkład jazdy!

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Do Świeradowa w 21 minut. Znamy rozkład jazdy!
fot. MSStacja kolejowa w Gryfowie Śląskim
10 grudnia na kolejową mapę Polski ma wrócić Świeradów-Zdrój, do którego dojedzie 9 par pociągów w dobie. Będą to kursy wahadłowe z Gryfowa, ale również bezpośrednie pociągi z Jeleniej Góry. Najszybsze połączenie Świeradowa z Jelenią Górą zajmie godzinę i 4 minuty.

Już za niecały miesiąc mają ruszyć pierwsze regularne kursy na zrewitalizowanej trasie z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa-Zdroju. Wraz z wejściem w życie nowego, rocznego rozkładu jazdy pociągów, 10 grudnia bieżącego roku miasto Świeradów wróci na kolejową mapę Polski po prawie 30 latach. Jest to efekt rewitalizacji dwóch odcinków linii kolejowych, od Gryfowa Śląskiego do Mirska oraz od Mirska do samego Świeradowa. Na trasie odtworzono przystanki i stacje: Proszówka, Mirsk, Mroczkowice, Krobica oraz Świeradów-Zdrój. Jak wygląda więc pierwszy rozkład jazdy dla przywracanego połączenia?

9 par każdego dnia. W różnych relacjach

Jak na razie przewidziano 9 par pociągów do i ze Świeradowa, które w przeważającej większości przejadą odcinek Gryfów Śląski – Świeradów-Zdrój w czasie 21 minut. Wyjątkiem będzie pociąg wyjeżdżający z Gryfowa o 9:28, bowiem pokona on trasę w 17 minut. Skrócenie czasu przejazdu będzie wynikało z mniejszej liczby przystanków, gdyż ten kurs zatrzyma się tylko w Mirsku.

Pierwszy kurs w dobie w kierunku Świeradowa wyjedzie z Gryfowa o godzinie 5:01 i dotrze do kurortu o 5:22. Będzie to pociąg relacji Węgliniec – Świeradów-Zdrój. Kolejne pociągi wyjadą z Gryfowa o 6:38, 9:28 oraz 10:34. Dokładne godziny odjazdów prezentujemy poniżej.

Co istotne, pociągi pojadą w różnych relacjach, część jako typowe wahadło Gryfów – Świeradów – Gryfów (3 kursy), część jako pociągi do i z Jeleniej Góry (4 kursy) a jeszcze inne jako kursy do Węglińca bądź Goerlitz (po 1 w każdej z relacji).

Ze Świeradowa do Gryfowa prawie w takcie

W przeciwnym kierunku, a więc ze Świeradowa do Gryfowa, pierwszy pociąg odjedzie o 6:05 i dotrze do Gryfowa o 6:26. Kolejne kursy odjadą ze Świeradowa o 7:10, 10:05 oraz 12:05 i 13:03. Także kursy wyjeżdżające z kurortu pojadą w różnych relacjach, a więc trzy kursy jako pociągi do Jeleniej Góry, trzy tylko do Gryfowa, dwa do Goerlitz a jeden, ostatni w dobie, do Węglińca. Ten pociąg wyjedzie ze Świeradowa o 21:08.

Tak prezentują się godziny odjazdów ze Świeradowa. Uwagę zwraca to, że organizatorowi połączeń prawie udało się zapewnić jednolitą godzinę odjazdów, a więc 5 minut po pełnej godzinie, choć oczywiście od tej reguły są pewne wyjątki.

Do Jeleniej Góry w godzinę i 4 minuty. Do Wrocławia prawie w 3 godziny

Najszybszy pociąg ze Świeradowa do Jeleniej Góry pojedzie w czasie godziny i 4 minut, a po drodze zatrzyma się tylko na przystankach Jelenia Góra Zabobrze, Stara Kamienica, Rębiszów, Gryfów Śląski, Mirsk oraz Świeradów-Zdrój. Wolniejsze kursy, zatrzymujące się na większej liczbie przystanków, pokonają tę trasę w godzinę i 16 minut. W odwrotnym kierunku, z Jeleniej Góry do Świeradowa, pociągi pojadą w czasie od godziny i 12 minut do godziny i 16 minut.

Powyższe założenia przełożą się na to, że najszybszy czas podróży ze Świeradowa do Wrocławia wyniesie, według portalu pasażera, niecałe 3 godziny, z przesiadką na stacji w Lubaniu. Podróż do Wrocławia z przesiadką w Jeleniej Górze zajmie natomiast 3 i pół godziny. Z Wrocławia do Świeradowa najszybciej również dotrzemy z przesiadką w Lubaniu, a czas tej podróży zajmie 3 godziny i 10 minut.

Kolejne odcinki do rewitalizacji w drodze

To nie koniec rewitalizacyjnych planów regionu, bowiem województwo naprawia już linię kolejową do Karpacza, tam pociągi mają ruszyć w marcu przyszłego roku oraz część linii nr 310. W planach są również kolejne odcinki, na które mógłby wrócić regularny ruch pociągów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Postępuje rewitalizacja połowy linii kolejowej do Świeradowa

Infrastruktura

Problem z koleją do Świeradowa. Oferty przekraczają budżet

Pasażer

Problem z koleją do Świeradowa. Oferty przekraczają budżet

Jakub Rösler, Jakub Madrjas 08 lutego 2022

Jest przetarg na rewitalizację linii 317 z Gryfowa do Mirska

Infrastruktura

Zobacz również:

Postępuje rewitalizacja połowy linii kolejowej do Świeradowa

Infrastruktura

Problem z koleją do Świeradowa. Oferty przekraczają budżet

Pasażer

Problem z koleją do Świeradowa. Oferty przekraczają budżet

Jakub Rösler, Jakub Madrjas 08 lutego 2022

Jest przetarg na rewitalizację linii 317 z Gryfowa do Mirska

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5