Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Do Karpacza pociągiem jednak dopiero w grudniu 2024

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
16-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
16-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Do Karpacza pociągiem jednak dopiero w grudniu 2024
Fot. Tomasz WojtasikOdbudowa linii do Karpacza na zdjęciach z marca 2024
Jak należało się spodziewać, planu na uruchomienie pociągów z Jeleniej Góry do Karpacza już w czerwcu 2024, nie uda się zrealizować.

O problemach, jakie napotyka rewitalizacja linii z Mysłakowic do Karpacza pisaliśmy już wielokrotnie. W marcu, przed samorządową kampanią wyborczą, nikt oficjalnie nie chciał jeszcze powiedzieć, że otwarcia linii w kolejnym już przedstawionym terminie – w czerwcu 2024, nie uda się zrealizować. Teraz potwierdził to w rozmowie z Radem Eska Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

– Ważna rewitalizacja linii kolejowej do Karpacza zakończona zostanie w tym roku. Obecnie przygotowywany jest tor na odcinku Jelenia Góra - Mysłakowice, trwają też prace przy budowie infrastruktury peronowo-przystankowej w Łomnicy i Mysłakowicach. Poza tym umacniane jest podtorze, realizowane są prace związane z odwodnieniem terenu. Pociągi będą uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy w grudniu tego roku - powiedział Michał Nowakowski.

Rewitalizacja linii kolejowej, która złoży się na budowę połączenia kolejowego Jelenia Góra – Karpacz napotkało na bardzo duże problemy. Wśród nich największy dotyczył odwodnienia linii. Obszernie temat przedstawił w naszym tekście Tomasz Maciejewski, dyrektor ds. kolei Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która zleciła wykonanie prac przy rewitalizacji przejętej od PKP linii. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Prawdopodobnie w 2025 roku uda się otworzyć także krótki odcinek linii kolejowej do Kowar.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5