Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

DM90 SKPL wożą pasażerów Polregio. Co dalej?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
27-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
27-05-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Spalinowe zespoły trakcyjne DM90 kursują regularnie z pasażerami z Sanoka do Uherzec na Podkarpaciu. Trwają przygotowania do wprowadzenia pojazdów do kursowania w ramach szerszej siatki połączeń.

Od kilku dni miłośnicy kolei donoszą, że jeden z holenderskich zespołów trakcyjnych DM90, które w Polsce otrzymały oznaczenie SD85, kursuje już z pasażerami w ramach połączenia obsługiwanego przez Polregio, z Sanoka do Uherzec w Bieszczadach. Polregio podnajmuje od SKPL tabor na tym odcinku.

– Potwierdzam, że pasażerowie już regularnie mogą jeździć tymi wygodnymi pojazdami. Szkolimy przy okazji załogi, poznajemy wszechstronnie jednostkę w trakcie regularnego ruchu. W rozkładzie jazdy możemy umieszczać na razie dwa takie pojazdy, wkrótce będzie ich więcej – powiedział Tomasz Strapagiel, prezes SKPL. Do Uherzec DM90 będzie jeździć przynajmniej do 6 czerwca.

Docelowo z DM90 korzystać ma jednak PKP Intercity. – Rozpoczynamy przygotowywanie załóg operatora do pracy na tych zespołach trakcyjnych. W ciągu następnych miesięcy będą one kursować w trakcji podwójnej wożąc pasażerów pociągów dalekobieżnych. Na razie nie chciałbym jednak mówić o konkretnych terminach – dodaje szef SKPL.

Jeden z zespołów trakcyjnych tego typu przewiózł już pierwszych pasażerów PKP Intercity. Piszemy o tym tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5