Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

SKPL ma dopuszczenie dla DM90! [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
26-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
27-02-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", spółka SKPL otrzymała dokumenty dopuszczeniowe dla pierwszego spalinowego zespołu trakcyjnego DM90 (SD85). Jeszcze w tym tygodniu może przewieźć pierwszych pasażerów!

Prywatny przewoźnik SKPL Cargo kupił pod koniec 2020 roku 32 pociągi spalinowe DM90 od holenderskiego Nederlandse Spoorwegen. Zespoły te mają 25 lat i były wykorzystywane przez Koleje Holenderskie NS do 2018 roku. Od Według naszych informacji, pierwsza jednostka jeszcze w tym tygodniu może pojawić się w Bieszczadach. – Chciałbym podziękować Ministerstwu Infrastruktury i Urzędowi Transportu Kolejowego za pozytywną współpracę w tym trudnym procesie – mówi "Rynkowi Kolejowemu" Tomasz Strapagiel, prezes prywatnego przewoźnika.

Żeby dopuścić do ruchu w Polsce używane holenderskie jednostki, SKPL musiało dokonać tzw. polonizacji – najważniejszy był montaż polskich urządzeń bezpieczeństwa SHP i dodatkowych schodów, umożliwiających obsługę niskich peronów. Przewoźnik wykonał te prace już w sześciu jednostkach, które w ciągu najbliższych tygodni powinny trafić do przewoźników. Teraz, po otrzymaniu dokumentów dopuszczeniowych dla pierwszego pojazdu od Urzędu Transportu Kolejowego, wystarczy potwierdzić zgodność kolejnych jednostek z dokumentacją, by wprowadzić je do ruchu. 

W pierwszej kolejności DM90 zastąpią starsze jednostki SKPL na połączeniach uruchamianych dla PKP Intercity starszymi SN84. Można się spodziewać dużego zainteresowania przewoźników regionalnych kolejnymi jednostkami – SKPL kupił ich w sumie aż 32. Obecnie kilku krajowych przewoźników boryka się z niedostatkiem taboru spalinowego. Wdrożenie komfortowych zespołów kupionych w Holandii może szybko poprawić sytuację pasażerów.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5