Partnerzy serwisu:
Biznes

Czechy. Przewoźnicy pasażerscy wchodzą w transport towarów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
24-11-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Czechy. Przewoźnicy pasażerscy wchodzą w transport towarów
fot. CD Cargo
Czescy przewoźnicy pasażerscy szukają podczas pandemii nie tylko oszczędności, ale i okazji do zarobku. Prywatny RegioJet wozi drewno i wypożycza lokomotywy przewoźnikom towarowym. Podobnie postępują państwowe Ceske Drahy.

Prywatny przewoźnik RegioJet zajął się przewozami drewna z czeskich Ražic do austriackiego Salzburga. – Jako rozwijający się przewoźnik, który stale powiększa swoją flotę lokomotyw, przyglądamy się innym potencjalnym działaniom rozwojowym – zarówno w Czechach, jak i w innych krajach. Stopniowo rozszerzamy nasz zakres poza zwykły przewóz osób. Dzięki temu żółte lokomotywy z logo RegioJet pojawiły się w tym roku m.in. na czele pociągów towarowych innych przewoźników – w Czechach i za granicą; skład pociągu RegioJet brał również udział w testach nowej linii trakcyjnej na zmodernizowanym odcinku linii koło Pilzna – mówi “Rynkowi Kolejowemu” Aleš Ondrůj, rzecznik przewoźnika.

Przewoźnik złożył niedawno najkorzystniejszą ofertę w bardzo interesującym przetargu czeskiego zarządcy infrastruktury SŽDC na usługi przeciągania pociągów towarowych na trasie Brno – Havlíčkův Brod – Kolín. Pociągi pojadą tędy objazdem od 2022 roku podczas modernizacji magistrali między Pragą a Brnem. Ze względu na duże spadki, zarządca infrastruktury zadbał o wsparcie trakcyjne dla ciężkich pociągów towarowych – tak by operatorzy pozostali konkurencyjni względem transportu drogowego – wyjaśnia portal zdopravy.cz. 

Są gwarancje dla pożyczek rozwojowych

Prywatny przewoźnik pomimo pandemii ma ambitne plany rozwojowe. Otrzymał właśnie gwarancje na pożyczki inwestycyjne o wartości 375 milionów koron. Zapowiada wykorzystanie ich na dalszy rozwój. Jak informowaliśmy kilka dni temu, przewoźnik szuka pracowników w Polsce. Niedawno kupił kolejne 11 wagonów z miejscami do siedzenia (serii Bpmz) od Deutsche Bahn.

Lokomotywy CD też wożą towary

Z kolei państwowy przewoźnik ČD (Koleje Czeske) wypożyczył lokomotywy Siemens Vectron spółce przewożącej towary – ČD Cargo. Głównym powodem jest zmniejszenie liczby pociągów pasażerskich z powodu pandemii przy rosnących przewozach międzynarodowych ČD Cargo – poinformował czeski przewoźnik na Twitterze. ČD szuka oszczędności na różne sposoby – jeden z najmniej obciążonych pociągów ekspresowych zaczął obsługiwać szynobusem.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

RegioJet będzie testował chińskiego Siriusa z pasażerami!

Tabor i technika

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Biznes

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Mikołaj Kobryński 09 czerwca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

RegioJet będzie testował chińskiego Siriusa z pasażerami!

Tabor i technika

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Biznes

RegioJet ogłosił wyniki za 2022 rok

Mikołaj Kobryński 09 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5