Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Budimex podpisał umowę o współpracy z Technikum Kolejowym w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
06-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Budimex podpisał umowę o współpracy z Technikum Kolejowym w Warszawie
Fot. Budimex
W dniu 2 marca 2023 roku, w ramach działań skierowanych do uczniów szkół średnich Budimex podpisał umowę o współpracy z Technikum Kolejowym w Warszawie. Ma ona obejmować wspólne działania w obszarze naukowo-technicznym oraz przedsięwzięć szkoleniowych. Jednocześnie największa polska firma budowlana otworzy się na absolwentów Technikum i stworzy im nowe możliwości zawodowe.

Współpraca pomiędzy Budimeksem jako Partnerem Merytorycznym a Technikum Kolejowym w Warszawie ma na celu przede wszystkim wzajemne wsparcie w zakresie takim jak organizacja i udział w konferencjach oraz wykładach naukowo-technicznych, a także organizacja Dni Otwartych na wybranych inwestycjach realizowanych przez generalnego wykonawcę. Jest o co walczyć. Do 2030 roku modernizacja i budowa nowej infrastruktury kolejowej osiągnie wartość 100 mld zł! W ciągu najbliższych lat na praktyki zawodowe trafi kilkudziesięciu najlepszych absolwentów i uczniów szkoły.

To część większego programu „Ucz się i buduj praktykę”. W jego ramach Budimex rozpoczął ścisłą współpracę z dziesiątkami techników w całej Polsce. W ramach współpracy uczniowie techników będą doskonalić swoją wiedze w oparciu o współpracę z doświadczonymi inżynierami różnych specjalizacji oraz móc zdobyć staż na ponad 200 budowach realizowanych przez Budimex w Polsce i za granicą.

Wsparcie młodych w branży

Budimex jest od wielu lat aktywnie zaangażowany w rozwój młodych poprzez poszczególne dedykowane projekty. W celu poznania planów na przyszłość uczniów i uczennic techników budowlanych oraz rozwinięcia ich kompetencji, Budimex nawiązał również współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. Wspólnie odbyli trasę po szkołach w całym kraju i stworzyli autorski program „Praktyka, która z Tobą zostanie”. Wśród innych działań firmy, dużym sukcesem okazał się również konkurs Budimex Startup Challenge, skierowany do innowacyjnych przedsiębiorstw i młodych spółek technologicznych oferujących produkty, usługi i rozwiązania w obszarze energetyki, odnawialnych źródeł energii i ekologicznych technologii w budownictwie. Budimex nawiązał ponadto współpracę z uczniami krakowskiego liceum, którzy zwyciężyli w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Firma już od kilkunastu lat wspiera także rozwój studentów w branży, organizując dla nich m.in. płatne praktyki zawodowe w ramach projektu Akademia Budimex. 1 marca nastąpiła inauguracja kolejnej, odświeżonej odsłony programu praktyk na 2023 rok pod hasłem „Praktyka jest miarą sukcesu”. Jak co roku, generalny wykonawca ma przygotowanych 250 miejsc dla studentów z całej Polski. Program oprócz do studentów budownictwa skierowany jest także do osób szukających praktyk m.in. w obszarze HR, finansów, czy IT.

Perspektywy rozwoju w sektorze kolejowym

Inwestycje kolejowe są jednym z kluczowych elementów rozwoju polskiej infrastruktury. Podstawowy program inwestycyjny na rynku kolejowym – Krajowy Program Kolejowy (KPK) jest rocznie aktualizowany i przedłużany (ostatnio w grudniu 2022 roku). Obecnie prowadzone są prace nad aktualizacją KPK w zakresie perspektywy 2021-2027, która obejmuje planowane projekty do 2030 roku. Planowane inwestycje to wartość ponad 100 mld zł. Docelowe źródła finansowania to Fundusz Spójności, program CEF oraz Krajowy Program Odbudowy (KPO). Planowo 11 mld zł na projekty KPO ma zostać przeniesione do KPK. W trakcie oczekiwania na fundusze unijne, prawdopodobne jest prefinansowanie środków przez PFR. Uszczegółowiony do 2029 roku program Kolej+ potwierdza uzależnienie inwestycji kolejowych od inwestycji unijnych. Dodatkowym programem, gdzie Budimex jest po prekwalifikacji jest Rail Baltica na Łotwie.

Obecnie jednym z większych wyzwań dla sektora kolejowego jest duża luka pokoleniowa w zawodach związanych m.in. z bezpieczeństwem ruchu, na co również odpowiedzią jest zaangażowanie firmy Budimex we współpracę z Technikum Kolejowym w Warszawie.Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5