| jar, Rynek Kolejowy ⚫ 15.09.2015 ⚫
413
Przewozy Regionalne skróciły czas obowiązywania biletów jednorazowych dla odcinków od 1 do 50 km. Obecnie są to 3 godziny, wcześniej zaś był to czas dwukrotnie dłuższy. Michał Stilger z Biura Prasowego Przewozów Regionalnych wyjaśnia „Rynkowi Kolejowemu” przyczyny wprowadzenia tej zmiany.
- Zmiana ta ma charakter głównie porządkowy. Podróżni przemieszczający się naszymi pociągami na najkrótszych trasach zazwyczaj kupują bilety chwilę przed odjazdem lub - w przypadku braku kasy biletowej na danej stacji – u obsługi pociągu i od razu odbywają podróż, zatem z ich punktu widzenia nie ma to istotnego znaczenia. Mimo że sprzedajemy bilety nie na konkretny kurs tylko na daną trasę, staramy się monitorować zainteresowanie poszczególnymi połączeniami, m.in. po to, by lepiej dostosowywać podaż miejsc dostępnych w pociągach do rzeczywistych potrzeb. Takie rozwiązania ułatwiają nam to – komentuje Michał Stilger.
Pojawiła się również informacja, że skrócenie czasu ważności obowiązywania biletów na najkrótszych odcinkach miało ukrócić zwroty biletów, których nie zdążyły skasować obsługi pociągów. Jednak przedstawiciel spółki nie odniósł do pytania o skalę zwrotów biletów wydanych na podróż na krótkich odcinkach.
Ważność pozostałych biletów bez zmian
Nie zmienił się natomiast czas obowiązywania biletów wydawanych na przejazd odcinkami 51-100 km oraz dłuższych. Wynoszą one odpowiednio 6 godzin i 1 dzień, który jest liczony od godziny 0:00 do 24:00. Bez zmian pozostał czas obowiązywania biletów na przejazd „tam” i „z powrotem” – nadal wynosi on jeden dzień. Od tej zasady są wyjątki. Dopuszczalny jest dojazd do stacji przeznaczenia po zakończeniu ważności biletu, np. w przypadku opóźnienia pociągu, podróży pociągiem bezpośrednim dojeżdżającym do celu po północy.
„Czyszczenie” ofert po likwidacji Interregio
Udzielający nam informacji wskazał również na likwidację ofert promocyjnych Regiokarnetu i Biletu turystycznego w wersjach obowiązujących we wszystkich pociągach przewoźnika, w tym w składach Interregio, Regioekspres oraz w autobusach dalekobieżnych uruchamianych na jego zlecenie. Zmiany w tych promocjach są związane z zaprzestaniem kursowania dalekobieżnych połączeń komercyjnych. Obie oferty w wersjach tańszych, na pociągi Regio i osobowe 5 przewoźników oraz obowiązujące tylko w pociągach przewoźnika i na wskazanych odcinkach Czech i Niemiec (wersje mini) pozostały bez zmian.
Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.
Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ.
Więcej z regionu:
Polska (46250)Wiadomo, jakie składy metra przekaże Warszawa do Kijowa
27
Tabor i technika Przy okazji przetargu na operatora reklam w pociągach Metro Warszawskie ujawniło jakie składy rosyjskie zostają w Warszawie, a jakie zostaną przekazane do Kijowa. Reklamy mają się pojawić bowiem w tylko pięciu starych składach rosyjskich.
48 lat kursowania wagonów 105N w Krakowie
777
Zintegrowany transport W środę, 1 marca minęło dokładnie 48 lat od dnia, w którym na krakowskie torowiska po raz pierwszy wyjechał tramwaj 105N, produkowany w chorzowskim przedsiębiorstwie Konstal.
Poznań. Prawoskręt z Towarowej na Święty Marcin prawie gotowy
822
Zintegrowany transport W tym tygodniu na przebudowywanej ul. Św. Marcin w dwóch kluczowych miejscach łączone są szyny tramwajowe: przy rondzie Kaponiera oraz na skrzyżowaniu z ul. Towarową. Tym samym prace związane z torowiskiem na odcinku pomiędzy ul. Towarową a mostem Uniwersyteckim są na ukończeniu – w przyszłym tygodniu planowane jest połączenie także szyn na lewoskręcie.
Wrocław. Na Pomorskiej konstruują nowe torowisko
503
Zintegrowany transport Wrocław przebudowywuje jedną z najważniejszych ulic Nadodrza, a więc Pomorską. Na ulicy pojawi się nowa zieleń a gruntowny remont obejmie torowisko tramwajowe wraz z przystankami. Pojawi się też nowa zieleń. Prace mają się zakończyć na początku 2 kwartału 2024 roku.
Gdańsk z ofertą na modernizację tramwajów 114Na
798
Zintegrowany transport Gdańskie Autobusy i Tramwaje otworzyły oferty w przetargu na modernizację dwóch tramwajów typu 114Na. Efektem prac będzie m.in. klimatyzacja wnętrz. Zamówieniem jest zainteresowany jeden podmiot, ale jego oferta przewyższa budżet zamawiającego.
Wizz Air zawiesi loty z Kiszyniowa i zwiększy oferowanie z Jassów. Nowa trasa do Berlina
776
Infrastruktura Linie lotnicze Wizz Air poinformowały o zawieszeniu od 14 marca lotów do Kiszyniowa. Powodem są obawy dotyczące bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej Mołdawii - informuje Agencja Reutera.
Metro: Rusza budowa dodatkowych wind na Polu Mokotowskim
679
Pasażer Na stacji Pole Mokotowskie – w głowicy północnej – ruszyła budowa trzech dodatkowych wind, w tym jednej na peron. Roboty, które potrwają do października, nie będą się wiązać z istotnymi ograniczeniami w funkcjonowaniu metra.
Zgierz przed rewolucją komunikacyjną i nowym porozumieniem z ŁKA?
7,2k
Pasażer Zgierski samorząd planuje duże zmiany w swoim systemie transportowym. Podłódzkie miasto chce przebudować siatkę linii wywodzącą się jeszcze z czasów obsługi Zgierza przez łódzkie MPK. Rozmawia też o możliwościach rozszerzenia współpracy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, której rola wciąż rośnie.
Trwa budowa letniej poczekalni na stacji Dąbrowa Górnicza
941
Infrastruktura Przebudowa dworca kolejowego w centrum Dąbrowy Górniczej jeszcze się nie zakończyła, ale budynek nabrał już reprezentacyjnego wyglądu. Ciekawostką jest natomiast mniejsza konstrukcja, która powstaje przy zachodnim skrzydle dworca.
VIII Europejski Kongres Samorządów. Jaka przyszłość decentralizacji
207
Biznes W dniach 6 – 7 marca 2023 roku w Mikołajkach odbędzie się VIII Europejski Kongres Samorządów. Europejski Kongres Samorządów (EKS) jest tworzony przez Instytut Studiów Wschodnich, który jest także organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. EKS to inicjatywa dedykowana do rozwijania wątków samorządowych.
jar, Rynek Kolejowy - dziennikarz
Absolwent prawa, zawodowo zajmujący się ochrony środowiska i dziennikarstwem. Jest redaktorem prowadzącym czasopisma „OIKOS. Ekologia i Współdziałanie” oraz redaktorem „Rynku Kolejowego”. Na stałe mieszka w Lublinie.
Wiecej z regionu:
Polska (46250)
Oferty pracy w branżach infrastrukturalnych >