Partnerzy serwisu:
Pasażer

Bilety na podróże przesiadkowe ŁKA i Polregio także przez internet

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
17-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Bilety na podróże przesiadkowe ŁKA i Polregio także przez internet
fot. UMWŁ
Wojewódzki operator poinformował o wprowadzeniu udogodnienia dla pasażerów, którzy korzystają z połączeń przesiadkowych. Jeśli kolejnym pociągiem, który wybiorą, jest kurs obsługiwany przez Polregio, jeden bilet na cały przejazd w taryfie Regio mogą kupić przez internet. Takie transakcje obsługuje platforma Koleo.

Pociągi regionalne w województwie łódzkim obsługuje dwóch operatorów: ŁKA i Polregio. Zdarza się więc, że pasażerowie muszą w ramach jednej podróży skorzystać z usług obu tych przewoźników. Dzieje się tak zwłaszcza na styku z województwami ościennymi, np. na trasie Łódź – Radomsko – Częstochowa. Większość połączeń realizowanych jest tam w formule przesiadkowej, tj. ŁKA na odcinku Łódź – Radomsko i Polregio z Radomska w kierunku Częstochowy.

Różne zasady sprzedaży w pociągach obu spółek

Jeśli podróż zaczyna się na stacji z czynną kasą biletową, klient bez problemu kupi tam bilet na cały przejazd wydany w taryfie Regio spółki Polregio (będzie on honorowany również w pociągu ŁKA). Jeśli jednak na przystanku, na którym pasażer rozpoczyna przejazd, nie ma kasy albo z innych przyczyn konieczna będzie odprawa w pociągu, sprawa okaże się bardziej skomplikowana. Konduktorzy Polregio mogą co prawda wydać bilet na cały przejazd, np. z Częstochowy do Łodzi, ale takich uprawnień nie mają już pracownicy ŁKA.

– Drużyny konduktorskie za pośrednictwem terminala mobilnego wystawiają bilety tylko na podróż ŁKA. Nie prowadzimy za pośrednictwem terminali mobilnych sprzedaży biletów innych przewoźników – mówi Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przynajmniej do połowy grudnia wojewódzki operator nie będzie obsługiwał trasy do Częstochowy, więc załoga pokładowa nie ma fizycznej możliwości wydania biletu do tej stacji. Za ok. pół roku przewoźnik dotrze do stacji Częstochowa, ale jego pociągi pojadą inną trasą – przez Chorzew-Siemkowice – co nie rozwiąże problemu występującego w przypadku przesiadek w Radomsku.

Nasza rozmówczyni przypomina, że konduktorzy ŁKA mogą wydać bilet z adnotacją „dalej”. Wówczas drużyny konduktorskie Polregio wydadzą podróżnemu bilet o wartości równej różnicy pomiędzy ceną biletu na całą trasę i opłaconej wcześniej kwoty. Jak wynika z obserwacji naszej redakcji, nie zawsze konduktorzy proponują jednak pasażerom takie rozwiązanie.

Jeden bilet wystawi Koleo

Wygodną opcją dla rozpoczynających przejazd na stacji bez kasy biletowej może być natomiast zakup jednego biletu na całą podróż przez internet. Jak poinformowała nas przedstawicielka ŁKA, jest to już możliwe za pośrednictwem platformy Koleo. – Podróżny może tam kupić bilet za tę samą cenę na całość trasy z kodu przewoźnika PR – usłyszeliśmy. W praktyce oznacza to, że zastosowana zostanie taryfa Regio.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia pociągi w relacji Łódź – Radomsko od 2019 r. Zastąpiły one znaczną część kursujących wcześniej bezpośrednich pociągów Regio Łódź – Radomsko – Częstochowa. PR zachowały obsługę niektórych kursów na całej międzywojewódzkiej trasie, a w pozostałych przypadkach utrzymują skomunikowane z pociągami z Łodzi połączenia Radomsko – Częstochowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

ŁKA uruchomi autobusy dowozowe do Rawy Mazowieckiej

Pasażer

ŁKA z bardzo dobrymi wynikami sprinterów do Warszawy

Pasażer

Zelów: Autobusów ŁKA nie zastąpi pociąg

Pasażer

Zelów: Autobusów ŁKA nie zastąpi pociąg

Kasper Fiszer 04 lutego 2024

Łódzkie zapowiada przetarg na kolejnych 13 busów ŁKA

Zintegrowany transport

Zobacz również:

ŁKA uruchomi autobusy dowozowe do Rawy Mazowieckiej

Pasażer

ŁKA z bardzo dobrymi wynikami sprinterów do Warszawy

Pasażer

Zelów: Autobusów ŁKA nie zastąpi pociąg

Pasażer

Zelów: Autobusów ŁKA nie zastąpi pociąg

Kasper Fiszer 04 lutego 2024

Łódzkie zapowiada przetarg na kolejnych 13 busów ŁKA

Zintegrowany transport

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5