Partnerzy serwisu:
Pasażer

Perony na linii Chorzew Siemkowice - Częstochowa do odbudowy jeszcze w 2024 roku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
11-01-2024
Źródło:
inf. pras PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Perony na linii Chorzew Siemkowice - Częstochowa do odbudowy jeszcze w 2024 roku
fot. Agnieszka Stapor/PKP PLKStacja Częstochowa
Mieszkańcy 11 miejscowości między Częstochową a Chorzewem Siemkowicami zyskają lepsze warunki podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizację prac w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Jak informują PKP PLK, nowe przystanki na terenie woj. śląskiego - Częstochowa Rząsawa, Mykanów, Cykarzew Stary, Cykarzew Północny, Stary Broniszew oraz łódzkiego – Ważne Młyny, Nowa Brzeźnica, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka, Biała zwiększą dostęp do kolei na linii nr 146 Częstochowa – Chorzew Siemkowice. Na wszystkich peronach przewidziano wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie LED. Co ciekawe, niedawno PLK zlikwidowała te przystanki, z uwagi na brak zainteresowania przewoźników uruchamianiem pociągów regionalnych po linii. Sytuacja jednak się zmieniła, o czym piszemy tutaj.

Przystanki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Komunikację na przystanku Wistka ułatwią dodatkowo pochylnia i winda. Zachętą do podróży będą stojaki w obrębie peronów. Dla podróżnych powstaną też parkingi przy większości przystanków.

Dzięki realizacji zadania, dla mieszkańców poprawi się komfort podróży m.in. do Częstochowy i Chorzewa Siemkowic, a po uruchomieniu połączeń także do Zduńskiej Woli. Po realizacji zadania z Programu Kolej Plus, Chorzew Siemkowice zostanie połączony z Wieluniem i dalej z Łodzią.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy z wykonawcami prac w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Wartość zadań to łącznie blisko 23 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest z końcem 2024 r.


Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5