Partnerzy serwisu:
Pasażer

Będą podwyżki cen biletów w Przewozach Regionalnych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-10-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Będą podwyżki cen biletów w Przewozach Regionalnych
Fot. ms, rynek-kolejowyPociąg Polregio w Iławie
Przewozy Regionalne planują od 15 grudnia wprowadzenie podwyżek cen biletów we wszystkich regionach, gdzie jeżdżą na zlecenie marszałków. Ci otrzymali już do konsultacji nowy cennik Polregio.

Marszałkowie województw, którzy zamówili usługi w Przewozach Regionalnych, otrzymali już bądź otrzymają w najbliższych dniach konkretne propozycje podwyżek cen biletów. Np. na Pomorzu stało się to 27 października, a dzień później Polregio przedstawiło planowane do wprowadzenia stawki w Szczecinie. O planach Polregio wiedzą już także we Wrocławiu. Ceny mają wzrosnąć zarówno w wypadku biletów jednorazowych, jak i okresowych.

– Przewoźnik uzasadnia podwyżki opłat rosnącymi cenami energii trakcyjnej, wzrostem kosztów dostępu do infrastruktury kolejowej, kosztami utrzymania taboru, rosnącymi kosztami pracy – poinformował nas zachodniopomorski urząd marszałkowski. Ceny biletów mają wzrosnąć średnio o 8%. Urząd, który pracę przewozową zleca wyłącznie Polregio, zaznacza, że aktualnie obowiązujące stawki opłat w taryfie przewozowej za bilety jednorazowe nie były zmieniane od 1 stycznia 2013 roku, natomiast za bilety okresowe od 21 sierpnia 2018 roku.

– Stawki opłat wskazane w taryfie przewozowej spółki Przewozy Regionalne są stawkami obowiązującymi na obszarze całego kraju, stąd też jakiekolwiek zmiany w obowiązujących cenach biletów podlegają uzgodnieniom ze wszystkimi organizatorami wojewódzkich kolejowych połączeń pasażerskich. Na obecnym etapie uzgodnień nie jest możliwe podanie szczegółów dotyczących analizowanych zmian taryfowych. Gdy wypracowane zostanie spójne stanowisko organizatorów i przewoźników, informacje o ewentualnych zmianach w stawkach opłat za bilet zostaną podane do publicznej wiadomości – poinformował "Rynek Kolejowy" Michał Nowakowski, rzecznik prasowy dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego.

Przewozy Regionalne odmówiły komentowania kwestii planowanych od rozkładu jazdy 2019/2020 podwyżek, nazywając pierwsze doniesienia na ten temat „spekulacjami”.

Przewoźnik ten w w końcu maja pochwalił się zakończeniem procesu restrukturyzacji. Wówczas też Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, zapowiedziała, że Komisja Europejska wyda pozytywną, formalną zgodę na restrukturyzację "w czerwcu". Do dziś jej jednak nie ma. Spółka na dzień dzisiejszy nie dysponuje też konkretnymi planami zakupu czy modernizacji taboru. A przynajmniej nie informuje o tym mediów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Polregio poszukuje prezesa

Biznes

Polregio poszukuje prezesa

Michał Szymajda 14 maja 2020

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5