NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Stadler dostarczy wąskotorowe elektryczne pociągi do Sztokholmu

| Szymajda Michał 24.04.2017 71

Stadler dostarczy wąskotorowe elektryczne pociągi do Sztokholmu
Stadler dostarczy wąskotorowe elektryczne pociągi do Sztokholmu Fot. Stadler
Stadler dostarczy wąskotorowe elektryczne pociągi do Sztokholmu
Stadler dostarczy wąskotorowe elektryczne pociągi do Sztokholmu
Stadler wygrał przetarg na dostawę 22 wąskotorowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Stockholm Transport. Kontrakt będzie wart 232 miliony franków, a pociągi wyprodukowane zostaną w Szwajcarii.
Pociągi będą kursować po trzech liniach składających się na system Roslagsbanan, który łączy stację Sztokholm Wschodni (Stockholms östra station) z północnymi i wschodnimi dzielnicami aglomeracji. Cała sieć liczy 65 kilometrów i ma nietypowy rozstaw torów o szerokości 891 mm. Pociąg więc również będzie nietypowy i został zaprojektowany specjalnie dla tej kolei.

– Jesteśmy niezwykle uradowani zleceniem ze Sztokholmu. Wykonywanie pojazdów pod indywidualne, bardzo wyśrubowane oczekiwania klienta to dla nas olbrzymia satysfakcja. Dzięki temu pokazujemy, jak wszechstronną firmą jest Stadler – powiedział Peter Spuhler, prezes Grupy Stadler. Prezesa cieszy też z pewnością opcja w przetargu, na podstawie której szwajcarski producent będzie mógł dostarczyć dla sztokholmskiej komunikacji kolejnych 45 takich pociągów..

Pociągi będą mogły rozwinąć prędkość do 120 km/h i zabrać na pokład 300 pasażerów, z których 150 zajmie miejsca siedzące. Ezt będą dostępne zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i np. rowerzystów. Zostaną przystosowane do ciężkich warunków zimowych. Oznacza to wykonanie szczelnych komór silników trakcyjnych, grubszych przegubów międzywagonowych oraz podwojenia izolacji termicznych wagonów. Podgrzewana będzie podłoga, a w drzwiach zastosowane będą specjalne nadmuchy ciepłego powietrza.

Ostatnie duże zamówienie w Szwecji Stadler otrzymał w 2015 roku. Piętrowe zespoły trakcyjne Kiss zamówione przez przewoźnika Mälab kursować będą na zachód od Sztokholmu na liniach kolejowych położonych nad olbrzymim jeziorem Mälaren. Stadler chwali się także niezawodnością (100%) pociągów wyprodukowanych dla szwedzkiej spółki MTR Express. O kontrakcie na ezt serii Flirt dla innego skandynawskiego państwa – Norwegii – piszemy tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Sztokholm (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Sztokholm (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS