Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Znów widzimy pociągi na mapie w aplikacji Portal Pasażera

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
03-08-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Znów widzimy pociągi na mapie w aplikacji Portal Pasażera
fot. M. Szymajda
PKP Polskie Linie Kolejowe ponownie umożliwiają sprawdzenie, gdzie znajduje się nasz pociąg. Jednocześnie nie zobaczymy już podsumowania opóźnień w skali całej sieci kolejowej, z wyszczególnieniem opóźnionych składów.

Kilka miesięcy temu PKP Polskie Linie Kolejowe wyłączyły na Portalu Pasażera możliwość podglądu mapy z wykazem opóźnień pociągów „na żywo”. Nie dla wszystkich pociągów dane te były zbierane poprawnie i w wielu wypadkach wprowadzały pasażerów w błąd, informując o nieprawidłowej lokalizacji pociągu. Jednocześnie Portal Pasażera, w obliczu problemów na sieci kolejowej, wykazywał daleko idącą niesprawność, co irytowało pasażerów.

Obecnie problemów jest mniej, pomimo wielkiego zainteresowania pasażerów sezonowymi połączeniami. PLK przywróciła też możliwość lokalizowania pociągu na mapie „live”, choć na innych zasadach.

– Funkcjonalność „Pociągi na mapie” prezentowała aktualnie jadące pociągi na terenie Polski oraz na terenie wybranego województwa. Dane o pociągu w tej zakładce nie posiadały żadnych dodatkowych informacji poza tymi, które są dostępne w wyżej wymienionych zakładkach. Funkcja pociągów na mapie stanowiła jedynie podglądową wizualizację poszczególnych komunikatów – wyjaśnia PKP PLK. Ale wystarczy kliknąć opcję „Wyszukiwanie połączeń”, wpisać intersujący nas numer bądź nazwę, a obok pojawi się opcja „pokaż to połączenie na mapie” (w niewielkim rozwijanym menu). Pierwsze, wykonane przez nas testy dowodzą, że system działa poprawnie.

Niestety, ze strony zniknęła część „wszystkie opóźnienia”, pozwalająca na szybką ocenę tego, które pociągi w skali całej sieci kolejowej opóźnione są najbardziej. Pozwalało to nam na szybką orientację w sytuacji w kraju i możliwość reakcji na problemy występujące np. w jednym regionie.

– Wyłączenie zakładki „Wszystkie opóźnienia” wyeliminowało obciążanie Portalu Pasażera przez podmioty, które niezgodnie z obowiązującym regulaminem serwisu korzystały z tych funkcjonalności poprzez automatyczne odczytywanie danych co pół minuty – wyjaśnia spółka. Dodaje, że wszystkie informacje o danym pociągu, w tym informacje m.in. o opóźnieniach, utrudnieniach, peronie i torze na danej stacji, z którego odjeżdża skład, są dostępne w Portalu Pasażera w zakładkach „Wyszukiwanie połączeń” (w tym prezentacja danego połączenia na mapie), „Znajdź pociąg” (na stacji, po numerze) oraz „Opóźnienia i utrudnienia”.

– Zakres prezentowanych informacji o pociągu w Portalu Pasażera nie uległ zmianie. W dalszym ciągu zapewniony jest optymalny zakres informacji potrzebnych użytkownikom do zaplanowania i realizacji podróży – uważa zarządca krajowej sieci kolejowej.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5