Partnerzy serwisu:
Pasażer

Znamy pakiety z przetargu kolejowego kujawsko-pomorskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Znamy pakiety z przetargu kolejowego kujawsko-pomorskiego
Fot. Krzysztof Sosnowski
Wiemy na jakie pakiety podzielono właśnie ogłoszony przetarg na przewozy kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim. Postępowanie dotyczy wyłącznie użytkowanych już obecnie linii kolejowych. W przetargu nie ma Rypina czy Ciechocinka.

O tym, jaki kształt przyjmie przetarg na przewozy pasażerskie w województwie kujawsko-pomorskim pisaliśmy w ostatni piątek, kiedy dowiedzieliśmy się, że postępowanie zostanie podzielone na cztery pakiety, a nie na 10, jak to miało miejsce w zeszłorocznym, ostatecznie unieważnionym, przetargu. Znamy już zawartości każdego z pakietów.

Pakiet pierwszy

Pierwszy z nich dotyczy linii komunikacyjnych Kutno – Włocławek – Toruń – Bydgoszcz, Bydgoszcz – Inowrocław, Gniezno – Inowrocław – Toruń, Bydgoszcz – Toruń – Jabłonowo Pomorskie (– Brodnica po 2025 po elektryfikacji l.k. 208). Wszędzie tam kursują obecnie pociągi uruchamiane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Jedyną nowością jest zapowiedź uruchomienia bezpośrednich połączeń z Bydgoszczy przez Toruń do Brodnicy, ponieważ do tej miejscowości docierają obecnie tylko pociągi regionalne z Grudziądza. Ten pakiet ma charakter “elektryczny”, oznacza to, że wszystkie omawiane linie komunikacyjne są (lub w przypadku linii 208 mają być) zelektryfikowane.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że najkrótszą drogą z Bydgoszczy do Brodnicy była linia kolejowa 209 przez Golub-Dobrzyń i Chełmżę. Niestety jej wschodnia część, biegnąca przez Golub-Dobrzyń została kilka lat temu rozebrana.

Pakiet drugi

Drugi pakiet dotyczy linii komunikacyjnych Bydgoszcz – Wyrzysk – Osiek, Bydgoszcz – Toruń, Toruń – Jabłonowo Pomorskie, Bydgoszcz – Smętowo, Piła – Bydgoszcz, Inowrocław – Bydgoszcz, Toruń – Inowrocław – Gniezno. Także w tym przypadku na każdym z odcinków kursują już pociągi regionalne, poruszające się w trakcji elektrycznej.

Pakiet trzeci

Trzecia część postępowania dotyczy niektórych linii spalinowych, po jakich kursują pociągi regionalne. Są to linie komunikacyjne Bydgoszcz – Tuchola – Chojnice, Bydgoszcz – Laskowice – Grudziądz, a także Wierzchucin – Szlachta. Cieszy obecność w przetargu ostatniej linii, a więc Wierzchucin – Szlachta, ponieważ pociągi regionalne wróciły tam niedawno po prawie dwóch latach od zawieszenia połączeń.

...oraz czwarty

Czwarty pakiet także dotyczy linii niezelektryfikowanych, a dokładniej Toruń – Jabłonowo Pomorskie – Brodnica, Brodnica – Grudziądz, Toruń – Grudziądz oraz Toruń – Sierpc. Na tym ostatnim odcinku połączenia zostały przywrócone w pierwszych tygodniach bieżącego roku.

W przypadku każdej z części, o wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje wyłącznie cena, a okres świadczenia usług jest identyczny i obejmuje okres od 11 grudnia 2022 roku do 14 grudnia 2030 roku. Zamawiający zastrzega, że do realizacji części przewozów udostępni swój tabor.

Przetarg nie zawiera w sobie chociażby połączeń do Rypina, które były zawarte w poprzednim przetargu. Ponadto nie znalazła się tu także linia do Ciechocinka, która była zapowiadana w ostatnich miesiącach. Nie ma także połączeń po liniach 356 i 281, jako alternatywny ciąg Poznań – Bydgoszcz, który chcą rewitalizować województwa kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Oferty w całym postępowaniu można składać do 8 czerwca bieżącego roku.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Drugi przetarg na przewozy po PKM ogłoszony

Prawo i polityka

Drugi przetarg na przewozy po PKM ogłoszony

Jakub Madrjas 24 października 2022

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Drugi przetarg na przewozy po PKM ogłoszony

Prawo i polityka

Drugi przetarg na przewozy po PKM ogłoszony

Jakub Madrjas 24 października 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5