Partnerzy serwisu:
Biznes

Zmiany w Leo Express po przejęciu operatora przez Renfe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
29-09-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Zmiany w Leo Express po przejęciu operatora przez Renfe
Fot. Leo Express
Jak poinformował portal zdopravy.cz, na październik zaplanowano zmiany w zarządzie czeskiego przewoźnika Leo Express. Wiąże się to z zaplanowaną kilka tygodni temu akwizycją połowy udziałów w Leo Express przez hiszpańskiego przewoźnika Renfe.

Na zaplanowanym na początek października nadzwyczajny walnym zgromadzeniu wspólników Leo Express Global udziały w trzech zagranicznych spółkach mają zostać przeniesione do Leo Express Mobility, która jest własnością Leoša Novotnego Juniora – syna założyciela Leo. Chodzi o akcje dwóch spółek w Niemczech (Leo Express Gmbh i Leo Express Connect) i jednej w Polsce (Leo Express Polska). Wiąże się to z planem przejęcia połowy udziałów w Leo przez Renfe.

Porządek obrad zakłada również i to, że Leoš Novotný senior ma ustąpić z funkcji prezesa zarządu, którym był od grudniu 2019 roku. Przewoźnik nie ogłosił jeszcze wyników za zeszły rok.

– Zasada poufności wynikająca z podpisanej z nowym inwestorem umowy inwestycyjnej obliguje nas do wstrzymania się z komentarzami w tej sprawie – powiedział rzecznik Leo Expressu Emil Sedlařík.

Do ostatnich dużych zmian w zarządzie operatora doszło w Leo Express w 2019 roku, po zamieszaniu związanym z wejściem na rynek regionalnych przewozów dotowanych i po potknięciu związanym z problemami z uruchomieniem pociągów do Wrocławia. Warto dodać, że w 2020 roku o kupnie Leo Expressu myślały także Koleje Czeskie.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5