Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zmiany rozkładu jazdy także na warszawskim odcinku linii 7

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-06-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Koleje Mazowieckie

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Zmiany rozkładu jazdy także na warszawskim odcinku linii 7
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W dniach 1 –14 lipca 2019 r. jeden z torów na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Międzylesie będzie zamknięty ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy. Pociągi częściowo zastąpi komunikacja autobusowa. Zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM. Ponadto 15 lipca ponownie zmieni się rozkład jazdy pociągów, ze względu na przesunięcie terminu prac modernizacyjnych dla odcinka Otwock – Józefów.

Od 1 do 14 lipca 2019 r. pociągi Kolei Mazowieckich linii R7 oraz Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 będą kursować jednotorowo na odcinku Warszawa Falenica – Warszawa Wawer. Część pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa Gocławek, Warszawa Międzylesie, Warszawa Wawer.

Autobusy zastępcze

Z uwagi na utrudnienia ZTM Warszawa uruchomi zastępczą linię autobusową ZS7 kursującą w 1 i 2 strefie na trasie: Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – Orla (powrót: Orla, Świderska). Przystanek graniczny pomiędzy I i II strefą ZTM: Wąska. (Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku Wąska – PKP Falenica), uruchomi przystanek Wiatraczna 56 i wznowi funkcjonowanie przystanków: Świder - Kościół 01 i 02, Świder 01 i 02, Rzemieślnicza 01 i 02.

Niektóre kursy zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) Kolei Mazowieckich kursującej na odcinku Pilawa – Otwock zostaną wydłużone w dni robocze do stacji Warszawa Wschodnia (przystanek od strony ul. Lubelskiej).
Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA znajduje się na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe lub sieciowe) będą honorowane w pociągach SKM linii S1 na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock, w autobusach linii: ZS7 na całej trasie, 521 na odcinku pl. Zawiszy – PKP Falenica oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów z zachowaniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock, w autobusach komunikacji zastępczej uruchamianej przez KM na odcinku Śródborów – Warszawa Wschodnia.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 01.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

PLK przesuwa pracę na odcinku Otwock - Józefów

Od 15 lipca do 23 sierpnia na linii nr 7 Warszawa – Dęblin na odcinku Otwock – Józefów będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy. Prace modernizacyjne planowane przez PKP PLK na ww. odcinku zostały przesunięte na późniejszy termin. W związku z tym ruch pociągów zostanie przywrócony i będzie podobny do rozkładu obowiązującego do 30 czerwca. Na odcinku Otwock – Pilawa za pociągi nadal będą kursować autobusy komunikacji zastępczej. Rozkład jazdy pociągów zostanie opublikowany wkrótce (jest opracowywany).

Uwaga: W związku z łączeniem relacji zmiany wtórne pojawią się na innych liniach obsługiwanych przez KM, tj. 1 Warszawa – Skierniewice, 2 Warszawa – Łuków, 3 Warszawa – Łowicz Główny, 6 Warszawa – Małkinia. 

Przypomnijmy, że w związku z pracami kończącymi modernizację linii 447 poważne zmiany rozkładu jazdy obejmą także linię z Warszawy do Pruszkowa. Piszemy o tym tutaj. W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK olbrzymie problemy mają także pasażerowie w Rembertowie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5