Partnerzy serwisu:
Biznes

ZDG TOR zacieśnia współpracę z Politechniką Krakowską

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
22-04-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
ZDG TOR zacieśnia współpracę z Politechniką Krakowską
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Zespół Doradców Gospodarczych TOR będzie współpracował z Katedrą Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w zakresie realizacji projektów analitycznych i doradczych dotyczących taboru szynowego. Oba podmioty zawarły porozumienie w tej sprawie.

Umowa ramowa wyrażająca wolę inicjalnej współpracy została podpisana przez prof. dr. hab. inż. Jerzego Sładka – dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, dr. hab. inż. Macieja Szkodę, prof. PK – kierownika Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej oraz Adriana Furgalskiego i Jakuba Klimkiewicza – odpowiednio prezesa i wiceprezesa Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Naukowcy z Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej są uczestnikami prestiżowych projektów badawczych oraz autorami wielu znaczących prac, ekspertyz i analiz dla biznesu oraz przemysłu z zakresu pojazdów szynowych. Realizują projekty międzynarodowe i krajowe dotyczące m.in. produkcji i modernizacji taboru, optymalizacji konstrukcji, projektowania, analiz wytrzymałościowych, bezpieczeństwa oraz eksploatacji, czy oceny efektywności z zastosowaniem LCC. Współpracują w tym obszarze m.in. z jednostkami samorządów, wiodącymi przedsiębiorstwami branży transportowej, ośrodkami badawczymi i doradczymi.

Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu prowadzi też szeroką działalność edukacyjną, m.in kształci kadry inżynierskie na studiach dualnych w ramach specjalności „Inżynieria pojazdów szynowych” oraz prowadzi studia podyplomowe z zakresu Budowy i eksploatacji pojazdów szynowych. – Mamy bardzo bogate doświadczenie eksperckie, jeśli chodzi o branżę transportu i pojazdów szynowych. Cieszymy się, że dzięki porozumieniu o współpracy z ZDG TOR będziemy mogli się nim dzielić na jeszcze szerszą skalę – podkreśla dr hab. inż. Maciej Szkoda, prof. PK.

– Wnosimy do naszej współpracy unikatową wiedzę i kompetencje naszych specjalistów oraz możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury badawczej Politechniki Krakowskiej i Wydziału Mechanicznego uczelni. Umożliwi to m.in. realizację interdyscyplinarnych projektów doradczych dotyczących taboru szynowego, które mogą być nas być źródłem ciekawych wyzwań badawczych, koncepcyjnych i praktycznych –
 dodaje.

Eksperci Zespołu Doradców Gospodarczych TOR zajmują się doradztwem w dotyczącym kolei, mobilności miejskiej i Smart City, infrastruktury oraz lotnictwa. – W zakresie analityki rynku taboru szynowego opracowujemy raporty rynkowe dotyczące krajowego i europejskiego sektora produkcji, modernizacji i napraw taboru szynowego, oferujemy doradztwa dla samorządów, przewoźników i firm dotyczące strategii taborowych, studiów wykonalności zakupu pojazdów szynowych, tworzenia ogólnych warunków zamówienia do przetargów, due diligence przedsiębiorstw, czy koncepcji rozwoju firm oraz konkurencyjności otoczenia rynkowego. Wiedzę o rynkach, na których jesteśmy aktywni, gromadzimy od ponad 20 lat – mówi Jakub Klimkiewicz, wiceprezes ZDG TOR. – Kooperacja z renomowanym podmiotem naukowym, jakim jest Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu, z pewnością wpłynie na poszerzenie naszych możliwości i umiejętności – podkreśla.

Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Politechnika Krakowska współpracują również w ramach projektu dotyczącego opracowania kompleksowego systemu wsparcia zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego w mieście. W styczniu 2022 r. konsorcjum obu podmiotów i firmy SkySnap otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych na realizację tego przedsięwzięcia w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Szybka Ścieżka”. Opracowywane rozwiązanie będzie wykorzystywało sztuczną inteligencję oraz wysokiej jakości kamery rozmieszczone na dronach, w celu wychwytywania sytuacji niebezpiecznych wśród wszystkich użytkowników ruchu, zanim jeszcze dojdzie do wypadku lub stłuczki. Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć tutaj.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kolejowe maszyny torowe i pojazdy specjalne – nowy raport ZDG TOR

Tabor i technika

Doskonałe wyniki portali ZDG TOR

Biznes

Doskonałe wyniki portali ZDG TOR

Redakcja 18 października 2021

Furgalski: Znieśmy limity napełnień na kolei i w komunikacji miejskiej

Prawo i polityka

Nie ma inteligentnego miasta bez zrównoważonej mobilności

Zintegrowany transport

Zobacz również:

Kolejowe maszyny torowe i pojazdy specjalne – nowy raport ZDG TOR

Tabor i technika

Doskonałe wyniki portali ZDG TOR

Biznes

Doskonałe wyniki portali ZDG TOR

Redakcja 18 października 2021

Furgalski: Znieśmy limity napełnień na kolei i w komunikacji miejskiej

Prawo i polityka

Nie ma inteligentnego miasta bez zrównoważonej mobilności

Zintegrowany transport

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5