Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Koniec sporów zbiorowych w PKP PLK

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
21-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Koniec sporów zbiorowych w PKP PLK
fot. Marcin Kruszyński/PKP PLK
Zakończył się drugi i zarazem ostatni spór zbiorowy w grupie PKP PLK. Po Straży Ochrony Kolei porozumienie podpisano z Zakładem Linii Kolejowych we Wrocławiu.

Prezes PKP Polskie Linie Kolejowe wydał komunikat informujący o podpisaniu kolejnego po Komendzie Głównej Straży Ochrony Kolei , porozumienia. Tym razem chodzi o podpisane 16 porozumienie ze stroną społeczną w Zakładzie Linii Kolejowych we Wrocławiu. Obecnie w PKP Polskich Liniach Kolejowych nie ma żadnych czynnych sporów zbiorowych; trwają jednak rozmowy na temat podwyżek.

Jak czytamy w komunikacie, komenda Główna Straży Ochrony Kolei wypracowała z przedstawicielami strony społecznej zasady związane z organizacją i kulturą pracy. Osiągnięte porozumienie pozwala na wypracowanie klarownych zasad działania, a tym samym poprawę warunków pracy pracowników Straży Ochrony Kolei.

Z kolei porozumienie podpisane pomiędzy Zakładem Linii Kolejowych we Wrocławiu a Związkami Zawodowymi kończy dwa spory zbiorowe, rozpoczęte jeszcze w 2021 roku.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe w komunikacie, zarząd stawia na konsensus w Spółce oraz dialog oparty na poszanowaniu stron i merytorycznej dyskusji. Celem spółki jest również poprawa warunków pracy wszystkich grup pracowniczych w PKP PLK.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5