Partnerzy serwisu:
Pasażer

Z Warszawy i innych dużych miast łatwiej kupimy bilet na intercity.pl

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-04-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Z Warszawy i innych dużych miast łatwiej kupimy bilet na intercity.pl
fot. MS, Rynek KolejowyPociąg PKP Intercity przy przystanku Warszawa Ochota
PKP Intercity zareagowało na liczne uwagi klientów dotyczących problemów z zakupem biletów na połączenia z i do stolicy poprzez portal intercity.pl. Wynikały one ze zmian w odjazdach pociągów na terenie stolicy.

Od marcowej korekty rozkładu jazdy plan odjazdów i przyjazdów pociągów w Warszawie uległ mocnym zmianom. Przyczyną jest generalna przebudowa stacji Warszawa Zachodnia, która wymusza kierowanie części z nich przez Warszawę Gdańską, z pominięciem dworca Centralnego. Niektóre pociągi, kursują z kolei wyłącznie z Warszawy Wschodniej.

Za zmianami nie nadążyła jednak wyszukiwarka połączeń na intercity.pl, w której do oznaczania stacji odjazdów i przyjazdów trzeba było stosować konkretne miejsce odprawy. Skutkowało to tym, że pasażer poszukujący np. pociągu z Warszawy do Łodzi, musiał oznaczyć konkretną stację wyjazdową, np. Warszawę Centralną. W związku z tym pozbawiony był informacji i możliwości kupna biletów na te z pociągów, które odjeżdżają np. z Warszawy Gdańskiej. Co ciekawe – możliwość oznaczania miasta, a nie konkretnej stacji od dawna działa w wyszukiwarkach stworzonych przez PKP Informatyka (np. old.rozklad-pkp.pl czy Bilkom2).

Po kilkunastu dniach PKP Intercity wprowadziła możliwość wyboru miasta wyjazdu, zamiast konkretnego przystanku. Teraz możemy wybrać po prostu „Warszawę” lub „Łódź”, skąd pociągi do Warszawy również odjeżdżają z różnych stacji.

– W ostatnich dniach wprowadziliśmy kolejne udogodnienie w systemie sprzedaży. Łatwiejsze będzie planowanie podróży z lub do Warszawy, Krakowa, Łodzi oraz Częstochowy. Usprawnienie zostało wprowadzone w obszarze wyszukiwania połączeń – oprócz konkretnych stacji w tych miastach można wybrać „dowolną stację” – poinformowała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Nie zanosi się natomiast na zmiany w honorowaniu biletów pomiędzy przewoźnikami na okres prac prowadzonych na Warszawie Zachodniej i linii średnicowej. PKP Intercity uważa, że obecny system honorowania biletów (nie obowiązuje na najważniejszej linii średnicowej) jest optymalny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz

Tabor i technika

Zobacz również:

PKP Intercity: Nie wykluczamy montażu ETCS w Edytach

Tabor i technika

Milion sprzedanych biletów w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Pasażer

Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5