Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Bilety Intercity nie będą honorowane w pociągach SKM na linii średnicowej w Warszawie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
12-03-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Bilety Intercity nie będą honorowane w pociągach SKM na linii średnicowej w Warszawie
fot. M. SzymajdaPociąg PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na Linii Średnicowej
Na czas wielomiesięcznej przebudowy stacji Warszawa Zachodnia zmieni się rozkład jazdy pociągów dojeżdżających do Warszawy. W tym pociągów PKP Intercity, z których spora część nie zatrzyma się na stacji Warszawa Centralna i Warszawa Zachodnia. Jak można się będzie tam dostać?

Jak pisaliśmy już w tym tygodniu, PKP Intercity zaproponowało pasażerom korzystanie z istniejącej już oferty „Bilet Warszawski IC” oraz wprowadzi nowe, pod nazwą „Aglo-rezerwacja Warszawa”. Oba rozwiązania są skomplikowane w obsłudze (Bilet Warszawski kupimy tylko w kasach), wymagają dopłaty do biletu. Pod znakiem zapytania pozostawało aż do dzisiaj to, czy PKP Intercity dogada się z Zarządem Transportu Miejskiego na honorowanie biletów i w jakim zakresie. Efekt rozmów jest następujący:

  • ZTM Warszawa będzie honorowało bilety PKP Intercity przy przemieszczaniu się się pomiędzy stacją metra Centrum a Dworcem Gdańskim linią metra M1.
  • ZTM Warszawa będzie honorowało bilety PKP Intercity przy przemieszczaniu się się pomiędzy Dworcem Centralnym a Dworcem Gdańskim liniami tramwajowymi 15 (odjeżdża z przystanku Centrum, nie zaś spod Dworca Centralnego) i 41.
  • ZTM Warszawa będzie honorowało bilety PKP Intercity przy przemieszczaniu się się pomiędzy Dworcem Wschodnim (Kijowska) a Dworcem Gdańskim linią tramwajową 28.
Co niezwykle zaskakujące – umowa pomiędzy PKP Intercity a ZTM Warszawa nie uwzględnia przejazdów Szybką Koleją Miejską (a także pociągami Kolei Mazowieckich) pomiędzy Warszawą Wschodnią, Warszawą Centralną (Śródmieściem) i Warszawą Zachodnią, a także między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią. To absolutnie podstawowe relacje dla pasażerów PKP Intercity (np. Warszawa Wschodnia będzie jedynym postojem w Warszawie dla 17 pociągów przewoźnika, 49 pociągów ominie centrum stolicy i zatrzyma się lub skończy bieg na Warszawie Gdańskiej).

Więcej na temat utrudnień w Warszawie, związanych z budową nowej stacji Warszawa Zachodnia, piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5