Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
05-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Intercity.pl wciąż bywa przeciążone. Biletu wtedy nie kupisz
Fot. M. SzymajdaPociąg IC na stacji Gliwice
Ostatnia, majowa promocja biletowa skończyła się dla PKP Intercity kilkunastogodzinnymi utrudnieniami w zakupie biletów. Również w sezonie letnim nie brakowało problemów z działaniem serwerów, które obsługują sprzedaż internetową IC. Właśnie PKP Intercity uruchomiło kolejną promocję. Jak będzie tym razem?

Promocja „Milion biletów w super cenach” trwa od 1 października. Już wtedy pierwsi klienci dowiedzieli się o obniżkach, a informacja pocztą pantoflową rozeszła się dalej. Już 2 października system sprzedaży biletów przez internet chwilowo „zastrajkował” i kupno biletów przez intercity.pl czy bilkom nie był możliwy. Tanie bilety można było kupić jedynie w kasach (cenę poznamy jednak wtedy dopiero w momencie zakupu) oraz w aplikacji IC Mobile Navigator, która nie reaguje na problemy z serwerami spółki. Na szczęście niedzielne przeciążenie serwerów było krótkotrwałe. Przypomniało to jednak o problemach, jakie system sprzedaży miał w maju.

– Rzeczywiście, na początku maja system był bardzo spowolniony, ale zadziałaliśmy wtedy szybko i w nocy z 5 na 6 maja zwiększyliśmy moce obliczeniowe i problem udało się rozwiązać. Zdajemy sobie sprawę, że obecny podstawowy system sprzedaży biletów pochodzi z lat 90-tych i ma ograniczoną wydajność (na nim działają liczne elektroniczne nakładki – dop. red.). Dokładamy jednak starań, kupując nowe serwery i poprawiając komunikację pomiędzy naszym systemem eIC a systemem Kurs 90, aby ta wydajność była jak najwyższa – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity.

– Na horyzoncie jest umowa z PKP Informatyką na zupełnie nowy system sprzedaży biletów przez interenet. Mam nadzieję, że uda się ją podpisać w tym roku – dodał. Już w tym roku ma natomiast działać odświeżona aplikacja.

– Aplikacja IC Mobile Navigator powstał na przełomie 2014 i 2015 roku, konieczne są zmiany. Nowa aplikacja ma być szybsza, bardziej wydajna, estetyczna, ma uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Ma obsługiwać więcej kanałów płatności dodatkowe funkcjonalności, umożliwić na przykład zamówienie posiłku z Warsu. Liczymy też na to, ze będzie możliwość zakupu biletów na pociągi międzynarodowe – wyjaśnił Gontarz. Jak powiedział, spółka jest na finiszu prac programistycznych, trwają jej testy.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5