Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Wyścig z czasem na budowie nowych mostów w Krakowie [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP PLK chce za niecały miesiąc otworzyć trzeci i ostatni z nowych mostów kolejowych w Krakowie. 

Modernizacja magistrali E30 przez centrum Krakowa ma ogromne opóźnienie - pierwotnie prace miały zostać zakończone w 2020 roku. W najnowszej relacji z prac PKP PLK nie komunikują terminu zakończenia całości inwestycji. Zarządca infrastruktury obiecuje jednak otwarcie w czerwcu czterech torów przez centrum miasta. 21 czerwca zacznie się w Małopolsce niszowa impreza sportowa Igrzysk Europejskich.

Jak podaje PKP PLK w ciągu niecałego miesiąca (11 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy), do otwarcia ostatniego mostu kolejowego przez Wisłę, budowanego w sąsiedztwie przystanku Kraków Zabłocie trzeba zamontować chodnik dla pieszych zamontować bariery ochronne oraz przeprowadzić niezbędne próby obciążeniowe. Na końcach mostu budowane są najazdy i schody dla pieszych i rowerzystów. 

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują w sumie trzy mosty kolejowe nad Wisłą. Po dwóch zrealizowanych wcześniej obiektach już kursują pociągi. Trzecia przeprawa, dzięki zaprojektowaniu dodatkowego miejsca dla pieszych i rowerzystów, poprawi dostęp do przystanku Kraków Zabłocie. Natomiast krakowianie zyskają kolejne miejsce w którym będą mogli przedostać się na drugą stronę rzeki. Każdy z mostów jest różnej szerokości, ale mają podobną konstrukcję. Składają się z trzech łukowych przęseł. Największe z nich mają 116 metrów długości i 18 metrów wysokości. Pociągi będą mogły po nich kursować z prędkością do 100 km/h.

Wraz z otwarciem ostatniego z trzech mostów kolejowych PLK SA uruchomią nowe tory na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów. Od czerwca pociągi będą mogły korzystać z czterech torów; zarządca podaje jednak, że ruch dalekobieżny od regionalnego zostanie oddzielony "docelowo", a nie zaraz po otwarciu mostów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Opóźniona modernizacja ważnych krakowskich stacji zmierza do finału

Infrastruktura

Koniec prac na stacji Trzebinia [zdjęcia]

Infrastruktura

Koniec prac na stacji Trzebinia [zdjęcia]

inf. pras., oprac. ms. 31 sierpnia 2021

Zobacz również:

Opóźniona modernizacja ważnych krakowskich stacji zmierza do finału

Infrastruktura

Koniec prac na stacji Trzebinia [zdjęcia]

Infrastruktura

Koniec prac na stacji Trzebinia [zdjęcia]

inf. pras., oprac. ms. 31 sierpnia 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5