Partnerzy serwisu:
Biznes

Wybrano tylko jednego członka zarządu PKP Cargo. Tymczasowy prezes na dłużej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
14-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Wybrano tylko jednego członka zarządu PKP Cargo. Tymczasowy prezes na dłużej
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
Bez wielkich zmian w PKP Cargo. Rada nadzorcza wybrała tylko jednego członka zarządu, a na fotel tymczasowego prezesa na kolejne miesiące powraca Władysław Szczepkowski.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami "Rynku Kolejowego", wczoraj (13 stycznia) zebrała się rada nadzorcza PKP Cargo. Wielkich zmian jednak nie ma – w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego uchwałą rady do składu zarządu (z dniem 3 lutego) powołany został Marek Olkiewicz. Rada Nadzorcza Spółki powierzyła mu funkcję członka zarządu ds. operacyjnych. Na stanowiska prezesa i członków zarządu ds. finansowych i handlowych zostanie ogłoszony nowy konkurs.

Jednocześnie podjęto uchwałę, zgodnie z którą delegowano Władysława Szczepkowskiego z rady nadzorczej ponownie do wykonywania czynności prezesa spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Oznacza to, że tymczasowy prezes może być w PKP Cargo łącznie nawet przez pół roku. Pozostałych członków zarządu nie ma od 18 października, kiedy odwołano cały zarząd spółki poza reprezentantem pracowników Zenonem Kozendrą.

Jak informuje PKP Cargo, Marek Olkiewicz jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych MBA, DBA oraz LL.M. Od początku drogi zawodowej związany jest z koleją. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w branży, w tym od 15 lat na stanowiskach związanych z zarządzaniem w PKP Polskie Linie Kolejowe m.in. jako wiceprezes – dyrektor ds. eksploatacji, zastępca dyrektora oraz dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi. Od 2017 do 2021 roku pełnił funkcję Członka Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych PKP oraz funkcje w radach nadzorczych innych spółek prawa handlowego.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5