Partnerzy serwisu:
Biznes

Konkurs na prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
08-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Konkurs na prezesa i członków zarządu PKP Cargo
fot. Dawid Licheniak, SM42.pl
W ubiegłym miesiącu zarząd PKP Cargo został prawie w całości odwołany. Teraz rozpisano konkurs na następców. Zmiany zaszły też w PKP Cargo International.

Jak informowaliśmy 18 października, rada nadzorcza spółki podjęła uchwały, zgodnie z którymi Czesław Warsewicz – prezes zarządu, Leszek Borowiec – członek zarządu ds. finansowych, Witold Bawor – członek zarządu ds. operacyjnych i Piotr Wasaty – członek zarządu ds. handlowych zostali odwołani z pełnionych funkcji. Uchwały weszły w życie z chwilą podjęcia. Przyczyny odwołania nie zostały wskazane, a na tymczasowego prezesa (na okres do 3 miesięcy) powołano Władysława Szczepkowskiego. Oprócz niego w zarządzie pozostaje Zenon Kozendra – jako przedstawiciel pracowników.

Dopiero 5 listopada rada nadzorcza ogłosiła konkurs na nowych członków zarządu. Oprócz prezesa poszukiwani są członkowie zarządu ds. operacyjnych, handlowych i finansowych. Termin przyjmowania zgłoszeń mija dnia 7 grudnia 2021 roku. Rozmowy kwalifikacyjne będą prowadzone przez Radę Nadzorczą PKP Cargo w terminach od 13 do 20 grudnia 2021 roku za pośrednictwem wideo/telekonferencji lub w siedzibie spółki. Dodatkowe rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mogą się odbyć w terminach od 3 do 5 stycznia 2022 roku – blisko końca tymczasowej prezesury Władysława Szczepkowskiego.

Od kandydatów na wszystkie stanowiska tym razem wymaga się co najmniej dziesięcioletnim stażu pracy, co najmniej 5-letniego doświadczenia na stanowiskach wyższej kadry zarządzającej oraz znajomości języka obcego.

Warto dodać, że tuż po odwołaniu zarządu PKP Cargo stanowisko stracił również prezes PKP Cargo International (dawnego AWT) Maciej Walczyk. Niestety, wciąż nie otrzymaliśmy od spółki odpowiedzi na pytania o przyczyny tej zmiany oraz o biogram nowego prezesa, którym został Dariusz Seliga.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5