Partnerzy serwisu:
Biznes

PKP Cargo bez tymczasowego prezesa. Będzie nowy zarząd?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
13-01-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
PKP Cargo bez tymczasowego prezesa. Będzie nowy zarząd?
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Rada Nadzorcza PKP Cargo zakończyła delegację Władysława Szczepkowskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa. Według informacji "Rynku Kolejowego", może to oznaczać rychłe powołanie nowego zarządu spółki.

W opublikowanym dziś raporcie giełdowym zarząd spółki PKP Cargo poinformował, że Rada Nadzorcza Spółki dziś (13 stycznia) podjęła uchwałę, zgodnie z którą o godz. 14:00 zakończeniu ulega okres delegowania członka rady nadzorczej Władysława Szczepkowskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki. Oznacza to, że jedynym członkiem zarządu w PKP Cargo pozostanie Zenon Kozendra, reprezentant pracowników. 

Według informacji "Rynku Kolejowego", właśnie dziś po południu odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej, w którym Władysław Szczepkowski nie mógłby wziąć udziału podczas delegacji na prezesa. Operacja miałaby zatem znaczenie przede wszystkim techniczne. Co więcej, według naszych źródeł, dzisiejsze posiedzenie rady może przynieść wybór nowych członków zarządu spółki. 

Biuro prasowe PKP Cargo potwierdziło, że procedury konkursu na nowy zarząd spółki zostały zakończone w ubiegłym tygodniu. Oprócz nowego prezesa poszukiwani byli członkowie zarządu ds. operacyjnych, handlowych i finansowych. O wyborze nowego zarządu decyduje jednak Rada Nadzorcza.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5