Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Wszystkie Pendolino w ruchu od końca sierpnia

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
16-08-2022
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Wszystkie Pendolino w ruchu od końca sierpnia
Fot. M. Szymajda
Z 20 pociągów ED250, którymi dysponuje PKP Intercity, tylko jeden wyłączony jest z eksploatacji. Pozwala to na obsługę dodatkowych letnich składów tymi pojazdami bez większych problemów.

6 sierpnia pod pociąg Pendolino relacji Kołobrzeg – Kraków, wkrótce po wyruszeniu ze stacji początkowej, wjechał kierujący Oplem Zafirą. Jedna z kilku osób jadących samochodem zmarła w efekcie kolizji, nic nie stało się pasażerom Pendolino i jego obsłudze, choć czoło pociągu zostało uszkodzone. Jednak nie na tyle poważnie, aby wycofywać jednostkę z ruchu na wiele miesięcy.

– Po zdarzeniu z 6 sierpnia wyłączona jest z ruchu jednostka 016. To jedyny pojazd pozostający w naprawie powypadkowej, który według wstępnych uzgodnień wróci do ruchu pod koniec sierpnia – napisała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Dostępność jednostek ED250 wciąż jest wysoka. Bardzo nieliczne pociągi pod marką EIP są w tym sezonie zastępowane składami wagonowymi. Niestety pozostających w służbie od niemal 7 lat pojazdów wciąż nie udało się homologować w krajach ościennych, tak jak wymagała tego umowa między Alstomem a PKP Intercity. M.in. Dlatego trójsystemowe pociągi wciąż kursują tylko po Polsce. Nie wiadomo z resztą, czy zmieni się to także po uzyskaniu zagranicznych zgód.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5