Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Wróciło połączenie Charków – Bałaklija na Ukrainie. Na trasie szynobusy Pesy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Po trzech dniach prób i oczyszczania szlaku kolejowego z niewypałów, min, zwalonych słupów trakcyjnych i naprawie szyn Ukraińcom udało się przywrócić połączenie kolejowe do wyzwolonej Bałakliji.

O próbach udrożnienia szlaku, który poważnie uszkodzili i zaminowali Rosjanie, pisaliśmy 14 września. Na bieżąco informował o nich Ołeksandr Kamyszyn, prezes Kolei Ukraińskich. Teraz do Bałakliji docierają już pociągi pasażerskie.

– Stopniowo przywracamy do normalnego życia wyzwolone miasta i wsie obwodu charkowskiego. 14 września testowy kurs wykonał autobus szynowy z Charkowa do Bałakliji. 15 września wznawiamy regularne połączenia kolejowe między miastami – poinformował Aleksander Kubrakow, minister infrastruktury Ukrainy. Jak dodał, pociąg Charków — Bałaklija — Charków będzie kursował dwa razy dziennie. Wyjazd z Charkowa zaplanowano na 7:00 i 15:50, wyjazd z Bałakliji o 9:15 i 18:00. Podróż potrwa 1 godzinę i 50 minut. Tak pierwszy kurs jak i następne obsługiwane będą na razie autobusami szynowymi, które wyprodukowała bydgoska Pesa.

Kubrakow zapowiedział przywrócenia pociągów także do położonego dalej, na tej samej magistrali kolejowej, Izium. Naprawa szlaków jest konieczna nie tylko z uwagi na potrzeby przemieszczania się ludzi, ale także ze względu na konieczność dostawy prowiantu i uzbrojenia dla posuwającej się do przodu ukraińskiej armii.

– Priorytetem jest także udrożnienie dróg kołowych i budowa tymczasowych przepraw w pobliżu zniszczonych mostów. Wszystkie zaangażowane służby są już gotowe do włączenia w 100%, czekamy na tylko „zielone światło” od pirotechników, którzy przeprowadzają rozminowanie – dodał minister.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5