Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Wracają międzynarodowe pociągi Polregio do Kowna i Medzilaborzec

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
25-06-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Wracają międzynarodowe pociągi Polregio do Kowna i Medzilaborzec
Fot. Kasper FiszerPociąg Polregio w Jaśle
W lipcu ruszą zawieszone na czas epidemii koronawirusa pociągi z Białegostoku do Kowna. Jeszcze szybciej – 26 czerwca – ruszą pociągi z Rzeszowa do słowackich Medzilaborzec. Polregio chwali się też powrotem pasażerów do swoich krajowych pociągów.

– Widzimy systematyczny przyrost liczby naszych pasażerów. Od 18 maja 2020, czyli dnia wprowadzenia przez polski rząd III etapu znoszenia restrykcji, liczba naszych podróżnych wzrosła o połowę i nadal rośnie. Są to regularne przyrosty tydzień po tygodniu, co pokazuje, że pasażerowie szybko wracają do pociągów Polregio. Jednocześnie cały czas przestrzegamy, aby zachowane zostały wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz GIS odnośnie m.in. zasłaniania nosa i ust oraz ograniczeń co do liczby podróżnych – powiedział Artur Martyniuk, nowy prezes Polregio.

Powrót do letniej, weekendowej obsługi pociągów z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec na Słowacji przez tunel w Łupkowie jest możliwy dzięki zniesieniu 20 czerwca obostrzeń dotyczących wjazdu do tego kraju. Obecnie obywatele polscy nie muszą już przechodzić tam kwarantanny ani pokazywać zaświadczenia o niezakażeniu Covid-19. Pociągi będą jeździć już od 26 czerwca.

3 lipca przywrócone zostaną pociągi na Litwę na trasie Białystok – Kaunas (Kowno). W piątki pasażerowie będą mieli do dyspozycji jeden pociąg, a w soboty i niedzielę – dwa. Trasę będą obsługiwać dwa zmodernizowane spalinowe zespoły trakcyjne SA133.

Na razie nie wiadomo, kiedy na trasy wrócą pociągi w ruchu przygranicznym z Białorusią, na trasie Terespol – Brest (Brześć). Są one obecnie zawieszone do odwołania.

Więcej informacji na temat reaktywacji pociągów międzynarodowych można znaleźć tutaj. Informacje o wznowionych pociągach Polregio dostępne są na stronie przewoźnika.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5