Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Wolsztyn: Kolejny rok bez Parady Parowozów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Wolsztyn: Kolejny rok bez Parady Parowozów
fot. PKP Cargo
Zaplanowana wstępnie na pierwszy weekend września Parada Parowozów w Wolsztynie została odwołana. Podobnie jak w ubiegłym roku, przyczyniła się do tego pandemia COVID-19: żaden z partnerów nie by gotowy na przysłanie do Wolsztyna swoich lokomotyw. Najbliższym terminem, w którym tradycyjna impreza może się odbyć, jest przełom kwietnia i maja 2022 r.

Dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz wyjaśnia, że Paradę odwołano, ponieważ nie było chętnych do przysłania lokomotyw z zewnątrz. – Takiej gotowości nie wyrazili ani partnerzy zagraniczni, ani skansen w Chabówce. Moglibyśmy więc liczyć tylko na trzy własne lokomotywy, a ich przejazd byłby zbyt małą atrakcją, by przyciągnąć turystów – mówi nasz rozmówca. W połączeniu z wysokimi kosztami przesądziło to o rezygnacji z organizacji wydarzenia.

Najbliższa Parada odbędzie się więc – jak co roku – na przełomie kwietnia i maja. Według dyrektora taki termin jest najkorzystniejszy z punktu widzenia zarówno turystów, którzy przyzwyczaili się już do przyjazdu na paradę właśnie w długi weekend majowy, jak i zagraniczne placówki, które mogłyby przysłać na paradę swoje parowozy. – Mam nadzieję, że pandemia nie będzie już przeszkodą. W tym roku w zamian planujemy zorganizować pokaz naszych lokomotyw i ich obrządzania. Zamierzamy zrobić to w weekend 4-5 września, czyli w terminie, w którym wcześniej planowaliśmy Paradę – zapowiada Marszałkiewicz. Wstęp na teren Parowozowni ma być wówczas bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Dyrekcja placówki myśli też o uruchamianiu większej liczby pociągów turystycznych z parowozami. Trwają rozmowy w sprawie otrzymania na ten cel dofinansowania z wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. – Z uwagi na wysokie koszty nie możemy zrobić tego wyłącznie o własnych siłach – tłumaczy nasz rozmówca.

Obecna sytuacja finansowa Parowozowni pozostaje trudna. – Nie ma dużego ruchu turystycznego, więc też nie ma wielkich przychodów. Czerpiemy je tylko z uruchamiania pociągów rozkładowych dla Kolei Wielkopolskich i ze sprzedaży nielicznych biletów wstępu. Są też dotacje od sponsorów, ale nie pokrywają one wszystkich kosztów – informuje dyrektor. Powoli daje się jednak odczuć wpływ znoszenia obostrzeń, wprowadzonych w celu walki z pandemią COVID-19. – W ostatnią sobotę uruchomiliśmy pociąg na zamówienie. To znak, ze coś się ruszyło – mówi Marszałkiewicz.

Dyrektor Parowozowni zaprasza do jej odwiedzania. Każdy sprzedany bilet jest dla tej wyjątkowej instytucji ważny. – Żyjemy i staramy się w szybkim tempie odbudować. To jedyne wyjście. Na środki zewnętrzne nie możemy na razie liczyć – podkreśla.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5