Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Parowozownia Wolsztyn: Trwają przygotowania do Parady Parowozów 2021

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-02-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Parowozownia Wolsztyn: Trwają przygotowania do Parady Parowozów 2021
fot. Adam KupniewskiParada Parowozów 2019
W pierwszy weekend września w Wolsztynie ma odbyć się pierwsza od 2019 r. Parada Parowozów. Organizatorzy deklarują zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, jednak zmiany w stosunku do programu stosowanego przed pandemią mają być tak niewielkie, jak to możliwe. Nie wiadomo na razie, jakie dokładnie lokomotywy będą mogły przyjechać na paradę w tym roku.

Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się – według aktualnych planów – w weekend 4-5 września. – W tym terminie nasi partnerzy zagraniczni mają dostępne parowozy, którymi mogą się w Wolsztynie zaprezentować – wyjaśnia dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz. Organizator nie precyzuje na razie, z kim dokładnie toczą się rozmowy ani jakich lokomotyw z Polski i zagranicy można spodziewać się podczas wydarzenia (wiadomo tylko, że trwają negocjacje z podmiotami z czterech krajów poza Polską). – Z racji bardzo dynamicznie rozwijającej się sytuacji w chwili obecnej nie chcemy jeszcze ujawniać, jakie lokomotywy planujemy do Wolsztyna sprowadzić – wyjaśnia nasz rozmówca.

Program Parady ma nie odbiegać zanadto od schematu znanego z poprzednich lat. – Zasadniczo nie planujemy niczego nowego, lecz zmieniająca się sytuacja może spowodować, że pewne plany awaryjne, które posiadamy mogą zostać wdrożone do realizacji – zastrzega dyrektor. Również na upublicznianie tych planów jest jednak – jak twierdzi – za wcześnie.

Nie sposób oczywiście pominąć kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego. Podczas Parady Parowozów mają zostać wprowadzone w życie wszelkie środki bezpieczeństwa, zalecane we wrześniu przez władze. – Bezpieczeństwo uczestników i oglądających było zawsze naszym priorytetem podczas realizacji przedsięwzięcia – podkreśla dyrektor Parowozowni. W ubiegłym roku z powodu pandemii i lockdownu Parada musiała zostać odwołana.

Odnosząc się do opisywanego już na naszych łamach sporu z PKP Cargo o dotacje, Marszałkiewicz informuje, że przewoźnik nadal nie przekazuje na rzecz parowozowni żadnych środków. – Na dzień dzisiejszy wszyscy organizatorzy Parowozowni Wolsztyn pozna PKP Cargo SA realizują w 100% swoje zobowiązania wobec Instytucji Kultury – dodaje. Oznacza to, że po kilkumiesięcznej przerwie dotacje zaczęło ponownie wypłacać wolsztyńskie Starostwo Powiatowe.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5