NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Włoszczowa sukcesem. Będzie stacja w Opocznie?

| Rynek Kolejowy/Gazeta Prawna 12.04.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2012-04-12 08:59:31 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
\"W przypadku PKP Intercity liczba sprzedawanych biletów na stacji wzrosła prawie 30-krotnie w stosunku do wyniku z 2009 roku.\"
Czyli teraz zamiast Przemka-Edgara jezdzi 30 osob?
Boze, co za belkot. CMK w zalozeniu miala laczyc aglomeracje Slaska z Warszawa, a teraz beda robic przystanki w kazdej pipidowie, bo jakis lokalny kacyk chce sobie szybciej dojezdzac do sejmu? Typowe PiSo-tepactwo.
2012-04-12 09:05:06 Autor: Ariel
---.aztw.cable.virginmedia.com
Czas najwyższy na Opoczno. Tam zainteresowanie będzie na pewno większe. Grodzisk Mazowiecki przecież posiada stację kolejową, która jest obsługiwana przez Koleje Mazowieckie, ale jak widać pasażerowie pozazdrościli mieszkańcom we Włoszczowie. Nic dziwnego, poza nie udanym projektem Y, który został \'\'zamrożony\'\' 2030, teraz każda gmina walczy o szybkie połączenia, szczególnie jak widać przy CMK.

Tylko czekać, aż kolejne miasteczka zaczną lobbować na rzecz nowych przystanków na CMK. Mam tutaj na myśli Białą Rawską ponad 3 tys. mieszkańców lub Mszczonów 6 tys.
2012-04-12 09:07:24 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
@inzynier: i co, przez przystanek we Włoszczowej (czy w Opocznie) CMK przestała łączyć aglomerację śląską z Warszawą?
2012-04-12 09:07:27 Autor: GM
---.dynamic.gprs.plus.pl
A jak już się te wszystkie przystanki pobuduje, to połączenia przestaną być szybkie...
2012-04-12 09:10:16 Autor: Spaghetti
---.14.4.43
@ inzynier
Wejdz na mape DB i zobacz jak zatrzymuja sie w Niemczech ICE!
Je?eli w promieniu kilkudziesieciu kilometrow nie ma duzego miasta,
buduje sie przystanek, ktory ma sluzyc dla ludnosci z pewnego obszaru.
Budowac Opoczno! A mi?dzy stacjami Opoczno I opoczno CMK
autobusik darmowy, po wznowieniu ruchu kolejowego Skarzysko - Tomaszow.
Tylko ja bym wywalil IR i TLK. Niech si? tylko EIC tam zatrzymuja i ew. TLK jadace przez Tomaszow w kierunku Lodzi i dalej.
2012-04-12 09:11:00 Autor: franek
---.ip.netia.com.pl
Co ty pierd....

Chyba nie masz pojęcia o kolejnictwie.

We Francji czy w Niemczech na liniach duzych prędkości kursują składy regionalne.

Skoro 900osób w miesiącu korzsta z tej stacji to było warto.

P.S. Mówimy może o jeszcze jednym przystanku na CMK. Więc będą 2, a nie 30jak myślą inni.
2012-04-12 09:13:32 Autor: olaf deriglasoff
---.zory.vectranet.pl
tako rzecze \" wszystkowiedzący i nietępy \" inzynier :-( weź facet koło i pierdolnij się w czoło !!! Ĺťe też takie indywidua wypowiadają się publicznie :-( No ale \" leming inzynier \" to młody , wykształcony i z wielkiego miasta wyborca jedynej słusznej - tfu !!! - POlszewi :-( Co mogą obchodzić młodego , wykształconego ( nie nauczonego ) i z wielkiego miasta \" leminga \" - problemy komunikacyjne prowincji np Opoczna ?!
2012-04-12 09:17:46 Autor: W.W.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kielce w linii prostej od Włoszczowy są oddalone o prawie 50km. I jeżeli faktycznie nawet stamtąd ludzie dojeżdżają do pociągu, to w takim przypadku zasięg potencjalnej stacji Opoczno objąłby poza samym miastem (2 razy większym od Włoszczowy), Tomaszów Maz., Piotrków Trybunalski, Przysuchę, Drzewicę, Końskie. To faktycznie może się finansowo opłacać.
2012-04-12 09:18:51 Autor: XD
---.ip.netia.com.pl
Przystanki budowane za czasów Platformersów to też typowe PISo-tępactwo? :))
2012-04-12 09:20:52 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
Zatem niech sklady IC zatrzymuja sie w KAZDEJ pipidowie na CMK. I beda jezdzily z predkoscia pospiechow. Juz teraz podroz ze Slaska do Wawy trwa jakies 20-30 minut dluzej niz jeszcze 4-5 lat temu. Wybudujmy jeszcze kilka stacji, a do Warszawy ze Slaska bedzie sie jezdzilo z 5h. Brawo. Gratuluje koncepcji. Teraz czekam na festiwal wpisow na temat w jakiej to kolejnej dziurze powinny sie zatrzymywac pociagi IC na CMK.
2012-04-12 09:21:53 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@Deriglasof
A teraz obetrzyj buzie z plwocin, wez proszki i idz sie polozyc. Wizyte kontorlna u lekarza masz po poludniu.
2012-04-12 09:24:30 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@Rytel
CMK miala Z ZALOZENIA laczyc te dwie aglomeracje SZYBKIMI pociagami. Na tej trasie nie ma miejsca na pospiechy tluczace sie po wszyskich pipidowach. Myslalem ze bylo to do tej pory oczywiste dla wszystkich. No, ale pojawil sie PiSowski geniusz Przemyslaw Edgar Maly i koncepcja CMK jak widac ulegla zmianie.
2012-04-12 09:25:19 Autor: olaf deriglasoff
---.zory.vectranet.pl
deriglasoff !!! - baranie mieniący się inzynierem !!!
2012-04-12 09:30:15 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@XD
A ile to nowych przystankow na CMK wybudowano za czasow Platformersow..?
2012-04-12 09:32:50 Autor: xmen73
---.prabuty.mm.pl
Inzynierku zakichany a masz pojęcie dlaczego jest dłuższy czas przejazdu? Zapewne nie. To Cię uświadomię. Spowodowane to jest tym, że po pierwsze stan torów się pogorszył na odcinkach poza CMK- ą. A po drugie rozkład układają takie same matoły jak Ty, którym wydaje się że jak parę stówek wyłozyli na szkołe to zjedli wszystkie rozumy świata.
2012-04-12 09:33:04 Autor: BR232_
---.tvkstella.pl
^^^ Pogratulować trzeba tobie - jak przy tak niskim IQ jesteś w stanie pisać komentarze i jednocześnie przeglądać internet.
A teraz po kolei:

\\\"Zatem niech sklady IC zatrzymuja sie w KAZDEJ pipidowie na CMK. \\\"

AFAIK to żaden IC nigdy planowo nie zatrzymywał się na CMK. Tylko kilka Ex, a obecnie same TLK-i i IR-y.

\\\"Juz teraz podroz ze Slaska do Wawy trwa jakies 20-30 minut dluzej niz jeszcze 4-5 lat temu\\\"

To na pewno wina Włoszczowy :D Poczytaj troszkę o tym co się obecnie dzieje na tej linii, a także na liniach dojazdowych (Katowice-Zawiercie)!

\\\"Wybudujmy jeszcze kilka stacji, a do Warszawy ze Slaska bedzie sie jezdzilo z 5h.\\\"

Pomimo twojego wrodzonego pieniactwa trzeba ci uświadomić, że żadnych stacji poza Włoszczową i Opocznem nie będzie. Zdrowy rozsądek ludzi nie pozwoli na kolejne takie inwestycje.
2012-04-12 09:39:02 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
Hehe, forumowe pieniactwo juz ruszylo:)
@xmen
Nie, kochany. Na CMK od kilu lat trwa neverending story p.t. \"remont\", ktory skutecznie wydluza czas przejazdu. Nie ma to nic wspolnego z \"pogorszeniem stanow torow na odcinkach CMK\".
Do tego z rok temu nasza prestizowa spoleczka postawila na kolkach swoje 9-ki i sklady ciagnely wolniejsze lokmotywy co dolozylo kolejne 20 minut opoznienia na trasie Katowice-Wawa. Teraz na szczescie PIC ogarnal sie juz z remontami, ale \"remont\" CMK jeszcze trwa.
2012-04-12 09:40:13 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@BR iles-tam
W zasadzie nie musze nic pisac, bo sam siebie skomentowales, czlowieku. Jak sie nie ma argumentow to wali sie inwektywy. Normalka. Zwlaszcza na tym forum.
2012-04-12 09:43:01 Autor: TW
---.widzew.lodz.pl
\"Zatem niech sklady IC zatrzymuja sie w KAZDEJ pipidowie na CMK. I beda jezdzily z predkoscia pospiechow.\"

Kompletna bzdura. Wystarczy dobra organizacja przejazdów, perony w torach bocznych po jednym dla każdego kierunku i odpowiednie priorytety pierwszeństwa w zależności od klasy pociągu. To wszystko da się zorganizować, tylko trzeba chcieć. Trzeba pamiętać, że kolej jest dla pasażera a nie dla fanaberii oszołomów podniecających się, że coś jedzie bez zatrzymania na długim odcinku. Może jeszcze zrobić relację Gdynia-Kraków tylko z postojem w Gdańsku, WW, WC i WZ?

\"Wybudujmy jeszcze kilka stacji, a do Warszawy ze Slaska bedzie sie jezdzilo z 5h\"

Twierdzisz, że jedna Włoszczowa i kilka pociągów zatrzymujących się na niej w ciągu doby przez kilka lat wydłużyło czas przejazdu o pół godziny? Gratuluje inwencji :D Podróż to się może wydłużyć dla tego pociągu co się zatrzymuje na stacjach i to o kilka minut a nie godzin głąbie. Korzyści pasażerów też się liczą wbrew logice speców w PKP.
-------------------------------------------------

Odnośnie Opoczna to dobry pomysł. Grodzisk Mazowiecki? Dla wybranych pociągów też. To nie są ogromne wydatki a w sumie orzech do zgryzienia przez planujących rozkład i ofertę. To wszystko... Takie trudne? Jeśli tak to skończmy pier...ić o KDP i innych mega planach jak nie potrafimy ogarnąć prostszych spraw.
2012-04-12 09:57:33 Autor: stand
---.tczew.vectranet.pl
Prześlijcie ten tekst do \"Wybiórczej\", bo to ich cyngle rozpętali wrzawę nie mogąc ścierpieć, że pisowiec zrobił coś pozytywnego. A ofiara ich propagandy, nasz pożal się Boże \"inżynierzyna\" dalej niech się kisi w zapiekłej partyjnej miłości do POpaprańców.
2012-04-12 09:59:57 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@stand
Cos pozytywnego? Koles zachowal sie na poziomie afrykanskiego kacyka z jakiegos buszmenskiego kraju: podporzadkowal interes publiczny swojemu wlasnemu: zeby mogl sobie dupe do roboty pociagiem wozic. Takie rzeczy w cywilizowanych krajach sie nie zdarzaja.
2012-04-12 10:04:46 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@TW
Jakies 7-8 lat temu przejazd PICem z Wawy do BB trwal 3h40min. Od kilku lat jest do nieosiagalne z powodu \"modernizacji\" CMK, ktora potrwa jeszcze kilka lat pewnie. Dobrze bedzie jak po tej \"modernizacji\" przywroca poprzedni czas przejazdu. I teraz pytanie-zagadka: nawet jesli powrocimy do stanu sprzed 7-8 lat to o ile wydluzy sie przejazd (bo wydluzy sie NA PEWNO) gdy wprowadzimy 2 nowe stacje? Pewnie z 10 minut dluzej. Dla mnie to bez sensu kompletnie, bo widac tutaj regres. A powinien byc postep. Kropka.
2012-04-12 10:07:07 Autor: XD
---.ip.netia.com.pl
@inzynier:

No właśnie teraz jest mowa o Opocznie, a przypominam, iż PIS jest od dawna w opozycji.
2012-04-12 10:15:20 Autor: anty(/)prywatyzacja
---.miechow.com
ja się dziwie że Opoczno Północne jeszcze nie ma przystanku, większe miasto od Włoszczowej i nawet komunikacje miejską ma, a pociąg pasażerski to jedynie widok pędzącego Ekspresa po cmc którą za Gierka wybudowano, bo jeszcze jedynie pr łódzki się zlitował i w zamian za likwidację pociągów z Tomaszowa do Skarżyska, puścił busik Tomaszów - Opoczno chore realia kolei u nas są nic poza kasą się nie liczy i tyle. Nie wiem czy burmistrz opoczna boi się że ludzie mu wyemigrują skoro nic nie robi w tej kwestii budowy peronu w Opocznie północnym.
2012-04-12 10:16:01 Autor: Krzysztof
---.czeladz.vectranet.pl
Jeśli Opoczno jest zainteresowane dworcem na CMK to nie widzę przeszkód żeby śladem Włoszczowy wywalczyło jego wybudowanie. Od tego w ogóle trzeba zacząć. Na razie nic nie ma. A robi się coś w tym kierunku?
Generalnie pomysł jest dobry. Miasto jest bardzo dogodnie położone względem linii i rokuje duże potoki podróżnych. Ĺťaden przewoźnik nie zlekceważy takiej perspektywy. W końcu chodzi o to, żeby wozić ludzi i zarabiać.
Aż dziw bierze, że nie ma stacji w Opocznie na CMK. Najlepiej dwupoziomowej, na przecięciu z linią do Łodzi.
2012-04-12 10:43:07 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@XD
Na razie to sa tylko spekulacje. Ale jak cos takiego zrobia to dla mnie bedzie to kolejna bzdura i niedobry sygnal, ze tradycja zapoczatkowana przez kacyka Edgara bedzie kontynuowana przez Partie Milosci.
2012-04-12 10:43:14 Autor: wajcha
---.nat.student.pw.edu.pl
@anty(/)prywatyzacja
Nie Opoczno Północne tylko Południowe :P

Jak dla mnie ten artykuł to taka ciekawostka, już kilka razy gdzieś czytałem że są plany, i że są plany i tak od paru lat... Ponoć budowa przystanku w Opocznie miała rozpocząć się już w 2008 roku, był projekt i pozwolenie na budowę -- ale oczywiście prac zaniechano bo rozpoczęto modernizację CMK do 200km/h.
2012-04-12 10:44:55 Autor: Dzban
---.vlan419.corcoran.lubman.net.pl
@inżynier

Twoje wywody są słabe. To że kilka pociągów się tam zatrzyma nie spowolni innych.
2012-04-12 10:48:52 Autor: Kryniczanin
---.205.90.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Kolejarz 65 od kilku lat tłumaczył dlaczego peron we Włoszczowa Północ i TLK/IR na CMK to samo zło tylko i wyłącznie szkoda dla pasażera, identycznie planowane Opoczno. I nic z tego jak grochem o ścianę. Dziecięce fantazje o kiblowaniu na CMK są wiecznie żywe...
2012-04-12 10:57:26 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
O to mi chodzi. Niedlugo skonczy sie to tym, ze bedziemy mieli pospieszne sklady EN57 jezdzace na CMK.
2012-04-12 10:58:21 Autor: TW
---.widzew.lodz.pl
\"Dziecięce fantazje o kiblowaniu na CMK są wiecznie żywe...\"

Tak. W Niemczech te \"dziecięce fantazje\" o RE na HS i postojach ICE pozwalają wielu ludziom dojeźdżać sprawnie z mniejszych ośrodków do większych. Ale to zacofane Niemcy. Pokażemy szwabom jak się robi \"przewozy kwalifikowane\" :D Punktualność już mamy lepszą :D

\"ile wydluzy sie przejazd (bo wydluzy sie NA PEWNO) gdy wprowadzimy 2 nowe stacje? Pewnie z 10 minut dluzej.\"

No tak. Dziesięć minut dla kilku wybranych pociągów... przy kilku tysiącach pasażerów rocznie to faktycznie fanaberia. Niech jadą puste... dziesięć minut szybciej :D
2012-04-12 11:24:54 Autor: typ_z_dolnegośląska
---.legnica.vectranet.pl
śp Gosiewski miałby satysfakcje ,ale niestety nie dożył. To jemu się oberwało parę lat temu od \"super dziennikarzy\" typu Kolęda-Zalewska z TVN 24 i kacyków z gazety wyborczej za uruchomienie tej stacji . Zarzucono mu wtedy że dba ogólnie o swój własny elektorat wyborczy i promuje swoje rodzinne strony tworząc stacje Włoszczowa. Do tego dodano połałałajkę na temat partii ówcześnie rządzonej i mieli tvn i wyborcza świetny materiał \"dziennikarski\".
2012-04-12 11:26:15 Autor: TW
---.widzew.lodz.pl
Jeszcze w uzupełnieniu wymysłów inżyniera i kryniczanina...

Dlaczego nie postulujecie wyrzucenia osobówek i pospiesznych z odcinków: Zawiercie-Katowice i Kozłów-Kraków? Przecież blokują ruch dla hiper szybkich pociągów z CMK! Mogłyby jechać 10 minut szybciej! Czas przerwać te \"dziecięce fantazje\"!

Oczywiście to przejaskrawiony przykład pokazujący do jakich absurdów można sprowadzić powyższą dyskusję idąc tropem myślenia wymienionych Panów.
2012-04-12 11:38:57 Autor: Kryniczanin
---.205.87.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
TW

Ale rozbawiasz ludzi! Primo są to odcinki linii klasycznych a secudno Wystarczy spojrzeć na wykaz prędkości i tabor jaki tam jedzie by dojść do normalnego wniosku że nikt nikogo nie blokuje. V max kibla to najczęściej 110km/h a ile masz na Kraków - Kozłów? A 110km/h v max na Katowice - Sosnowiec to 90km/h a kibel ponad 100 dalej nie ma kibli a są flirty i elfy co jadą też 120km/h.
2012-04-12 11:40:42 Autor: twrd
---.219.115.255
@TW pełna zgoda.
Wszak wyrzućmy najlepiej jeszcze pociągi towarowe, bo też zwalniają ruch...
2012-04-12 11:49:20 Autor: gsg-764
---.static.edis.at
Ja czegoś nie rozumiem . Jak tzw \"inżynier\" wypowiada(ją) swój pogląd na sprawę to jest to ok, ale jak ktoś ma inne poglądy niż on(I) to ci tzw \"inżynierowie\" określają poglądy innych jako pieniactwo. Czy to jest ta tzw \"pomroczność jasna \" ???? Może to jakaś inna psychoza
2012-04-12 11:57:26 Autor: Kryniczanin
---.205.8.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
A TW co powiesz na wasze Łódzkie fantazje blokujące szlak? Płacz typu nie chcemy ED74 co pojedzie 130km/h w pojedynczej obsadzie od Skierniewic do Widzewa a chcemy wagony z EU07 na czele i jazda 120km/h. No co powiesz? Najciemniej pod latarnią :-)
2012-04-12 12:03:25 Autor: TW
---.widzew.lodz.pl
\"A TW co powiesz na wasze Łódzkie fantazje blokujące szlak?\"

A ten tylko o jednym. Jak erotoman o ruchaniu. Masz swoje zdanie czy jesteś kukiełką bezmyślnie próbująca wcisnąć dyrdymały swojego guru gdzie się da nawet jeśli nie jest to na temat?
Idąc Twoim tropem myślenia? OK, wywalamy łódzkie fantazje ale w takim razie fantazje KM czy SKM na E65 też wywalamy. Stoi?

\"Płacz typu nie chcemy ED74 co pojedzie 130km/h w pojedynczej obsadzie od Skierniewic do Widzewa a chcemy wagony z EU07 na czele i jazda 120km/h. No co powiesz? Najciemniej pod latarnią :-)\"

A teraz uzasadnij MERYTORYCZNIE jak się ma powyższe zdanie do słów kluczowych tego artykułu: Włoszczowa, Opoczno, CMK, pociągi kwalifikowane, wzrost sprzedaży, pasażerowie.

No... czekamy. Pamiętaj MERYTORYCZNIE. Podpowiem, że lobby łódzkie to nie ten trop :D
2012-04-12 12:11:12 Autor: Kryniczanin
---.205.87.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
No... czekamy. Pamiętaj MERYTORYCZNIE. Podpowiem, że lobby łódzkie to nie ten trop :D


A teraz uzasadnij MERYTORYCZNIE jak się ma powyższe zdanie do słów kluczowych tego artykułu: Włoszczowa, Opoczno, CMK

Widzisz jak zaklinasz rzeczywistość. Opoczno to jest kolejny element fantazji znad Neru czyli potęgi i siły Kraków - CMK - Łódź - Poznań oczywiście w taryfie TLK i będzie liczenie od nowa jaka to jest potężna przewaga na GOP-em, Opolem, Wrocławiem i Lesznem bo dojdą mega potoki z Opoczna oczywiście w taryfie TLK bo jakże by inaczej :-)

2012-04-12 12:18:16 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@gsg iles-tam
Podpowiem Ci:
jesli ktos z miejsca pisze mi zebym \"pierdolnal sie w czolo\" - to to wlasnie jest pieniactwo. przynajmniej wg mnie.
2012-04-12 12:19:40 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@TW
Krynicznanin Cie juz wypunktowal w temacie linii Zawiercie-Katowice i Kozłów-Kraków. Tam nikt nikogo nie blokuje, bo generalnie nic nie jedzie szybciej niz kibel. Proste.
2012-04-12 12:25:54 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@TW
\"No tak. Dziesięć minut dla kilku wybranych pociągów... przy kilku tysiącach pasażerów rocznie to faktycznie fanaberia. Niech jadą puste... dziesięć minut szybciej :D\"
Coz za blyskotliwy komentarz. Kilka tysiecy pasazerow rocznie, powiadasz?
1) skad pan wziales taka liczbe, jesli mozna zapytac?
2) i przede wszystkim: jak to sie ma procentowo do OGOLNEJ LICZBY pasazerow przewiezionych rocznie przez PIC na CMK?
2012-04-12 12:27:12 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
\\\"Włoszczowa sukcesem\\\"

Każda stacja będzie sukcesem, o ile zadba się o infrastrukturę przez tę stację przebiegającą. I nie trzeba będzie wtedy podjeżdżać 50 km, tylko można będzie na miejscu wsiąść w pociąg i być u celu jeszcze szybciej.
2012-04-12 12:32:02 Autor: Miluś
---.opera-mini.net
Czytając wasze komentarze właśnie odkryłem dlaczego jestem tak bardzo zdystansowamy do miłośników kolei. Przecież co najmniej 80% komentarzy to plucie jadem, wyzwiska, wzajemne obrażanie się. Jedyne \\\"słuszne\\\" argumenty jakimi potraficie dysponować to: debil, tępak, głupek, POpapraniec, kaczor, idiota i cała masa innych. No trochę przykro się robi, jak bardzo \\\"kulturalnymi\\\" ludźmi jesteście. Może czas nauczyć się kulturalnej rozmowy bez zbędnych epitetów?
2012-04-12 12:36:12 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
Klamstwo włoszczowskie ma sie dobrze :)

Cytat z prasy:

\"W pierwszym miesiącu funkcjonowania peronu, jak się dowiedział (burmistrz Włoszczowy), z usług kolei skorzystało 1009 osób. Dochód PKP wyniósł 24 tys.\"

Teraz wzroslo 30x, to powinno byc cos kolo 30 k podroznych... Aj... Cos sie kurcze nie zgadza bo tu znowu pisza cos o okolicach 1k.

Wychodzi na to, ze albo ktos klamal wtedy, albo klamie teraz.

No dobra - zalozmy, ze mamy ponad 900 podroznych na miesiac. Na jeden dzien przypada ponad 30. 7 par pociagow spolki zatrzymuje sie na stacji. Wychodzi 2 do 3 pax\'ow na pociag. Rozmiar sukcesu porazajacy.

\"w pobliżu francuskiego miasteczka Écuisses znajduje się przystanek Le Creusot TGV. A miejscowość ma tylko 1700 mieszkańców.\"

Piekna demagogia. To nie ta miejscowosc jest obslugiwana przez ten \"przystanek\", tylko obszar metropolitalny (sic!) Le Creusot (8km od stacji) i Montceau-les-Mines (15km od stacji). To pierwsze miasteczko ma 22 840 mieszkancow (to wiecej niz cala gmina Włoszczowa) na powierzchni 18.11 km², co daje 1 261 os. / km². Włoszczowa odpowiednio 10 657 mieszkancow na powierzchni 30,30 km², co daje 354,2 os./km². Podobnie Montceau-les-Mines jest dwa razy wieksze od Włoszczowy.

Na to:
\"Budowa pochłonęła 909 tys. zł.\"

Odpowiedz podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu na zapytanie nr 1699 w sprawie budowy przystanku kolejowego w miejscowosci Włoszczowa:
\"Realizowane prace finansowane są w wysokości 2500,0 tys. zł ze środków budżetu państwa zabezpieczonych w ˝Planie działalności inwestycyjnej 2006 r. w PKP PLK S.A.˝ oraz 320,0 tys. ze środków jednostek samorządu terytorialnego, zgodnie z listem intencyjnym z dnia 25 maja 2006 r. oraz umowami podpisanymi z przedstawicielami gmin, starostwa powiatowego we Włoszczowej. Koszt wykonania parkingu wraz z odwodnieniem, oświetleniem i zagospodarowaniem terenu wyniesie 298,2 tys. zł i sfinansowany zostanie przez PKP S.A.\"

Mozna sie bronic, ale po co probowac ludziom wciskac kit to ja nie wiem.
2012-04-12 12:40:56 Autor: JM
---.e-pauf.pl
A to się Kolejarz 65 ucieszy. :)

@Inzynier - przecież IR na EN57 już od dawna jeżdżą po CMK. No - może przestały, dawno nie jechałem.

A mnie te stacje nie przeszkadzają - nawet mogą się przydać, żeby ICE wyprzedził TLK/IR. I Grodzisk uważam, że jak najbardziej by się przydał - irytujące jest jechać do Warszawy, żeby potem wracać kawał drogi mieszkając w tamtej okolicy. Ale waloru cywilizowania okolicy by to nie miało...

Problem tylko z tym, czego wielu tu jak widać nie rozumie, a o czym pisze Kryniczanin i Kolejarz 65 - co z Kielcami, Radomiem, Częstochową, skoro TLK/IR jadą przez CMK? Te miasta zostały w d...
2012-04-12 12:51:34 Autor: binio2
---.internetdsl.tpnet.pl
W Krzyżu Wlkp. zatrzymują się wszystkie ICE i nikt afery nie robi, a jest przecież mniejszy. Gorzów czy Piła też są mniejsze niż Kielce czy Częstochowa.
2012-04-12 12:53:57 Autor: Kryniczanin
---.205.47.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Krzysztof Waszkiewicz

A teraz porównać to do jakiejś innej miejscowości około 10000 mieszkańców i ile osób tam wsiada do TLK dziennie np. w Buku zna ktoś ilość osób wsiadających do Lubuszanina rano? Obstawiam że będzie na tym pociągu więcej niż przez cały dzień na peroniku.
2012-04-12 12:58:42 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
I jak mozna podciagac Włoszczowę pod Le Creusot TGV, ktore obsluguje 800 tys pasazerow rocznie?
2012-04-12 13:01:23 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@binio: Z Kielc i Czwy sa bezposrednie pociagi do Waw i Katowic/Krakowa, z Gorzowa mozna sie wydostac prektycznie tylko przez Krzyż. Gosiewszczyzna sie nie broni...
2012-04-12 13:26:09 Autor: TW
---.widzew.lodz.pl
\"to jest kolejny element fantazji znad Neru czyli potęgi i siły Kraków - CMK - Łódź - Poznań\"

A Ty ciągle o ruchaniu :D
Szkoda z Tobą gadać. EOT.

\"jak to sie ma procentowo do OGOLNEJ LICZBY pasazerow\"

A jak to się ma do pozyskiwania nowych pasażerów i włączania kolejnych regionów do ogólnodostępnych, dobrych połączeń?

\"1) skad pan wziales taka liczbe, jesli mozna zapytac?\"

900x12 miesięcy plus Opoczno, Grodzisk... Mało?

\"Tam nikt nikogo nie blokuje, bo generalnie nic nie jedzie szybciej niz kibel. Proste.\"

Co ma Łódź, postoje we Włoszczowej i Opocznie do organizacji ruchu na odcinku Zawiercie-Katowice?? Ku..a ogarnijcie się. Chodzi o organizację!
2012-04-12 13:52:10 Autor: inzynier
---.ae.ge.com
@TW
Widze zes sie pan sam zakalapuckal w swoich wlasnych pokretnych wywodach.
1) po pierwsze primo: nie odpowiedziales pan na moje poprzednie 2 pytania.
2) Po drugie primo: liczba 900 to liczba BILETOW MIESIECZNYCH sprzedanych we Wloszczowej w ciagu miesiaca. I nic wiecej. To nie jest ogolna liczba pasazerow przewiezionych z Wloszczowej!
3) 900 x 12 to jest juz prosze pana 10800 czyli - jak wynika z tego kiepskiego artykulu - liczba posiadaczy BILETOW MIESIECZNYCH. Nie wiem ile pasazerow BYLOBY z Opoczna, Grodziska, itp. To sa tylko Twoje konfabulacje czlowieku. Trzymaj sie faktow.
4) sam wyciagnales przyklad linii Zawiercie Katowice i polegles pan tu z kretesem, co wykazal Kryniczanin.

Nadal czekam na odpowiedz na pytanie: jaki jest procentowy udzial pasazerow przewiezionych rocznie z Wloszczowy do Wawy w ogolnej liczbie pasazerow przewiezionych CMK.
2012-04-12 14:06:30 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
ale jak we Włoszczowej na peronie otworzą sanktuarium im. Bł Edgara a jego mamusia zacznie sprzedawać bilety, Becia - serwować kanapki - liczba podróżnych wzrośnie 20-krotnie ...
A przyjazd kurdupla bezzębnego zupełnie zablokuje CMK ...
2012-04-12 14:30:43 Autor: Krzysztof
---.czeladz.vectranet.pl
Czy Gosiewo ma sens ekonomiczny nie warto się spierać. Skoro zbudowano to wypada się cieszyć, że jakoś to funkcjonuje. Wiadomo, że mogłoby lepiej. Ktoś tam czasem wsiądzie i wysiądzie jednak nie ma co liczyć na dużo więcej w tak krótkim czasie i z możliwością dojazdu tylko na duże odległości (najbliższa stacja to Zawiercie ok. 50 km). W takich warunkach frekwencja będzie budowana długo. Po prostu w takiej formie ta inwestycja się nie broni. Ale co zrobić można innego? Zaorać? Trzeba przynajmniej próbować stworzyć optymalne warunki do funkcjonowania tej stacji. Trzeba patrzeć optymistycznie. Jak w w przypadku każdej innej stacji. Władze samorządowe mają pewne pole do popisu. Sam PiR to za mało. Jak zwykle u nas na kolei kuleje marketing i organizacja dowozu podróżnych do stacji.
Trochę lepsze perspektywy ma Opoczno.

Na całym odcinku od Zawiercia Grodziska to jedyne tak duże miejscowości. Warto je uzdatnić dla ruchu kolejowego po CMK. Niech ci mieszkańcy mają większe możliwości przemieszczania się koleją, a nie tylko busem lub samochodem. Też nie przesadzałbym z tezą, że zorganizowanie postojów pociągów na tych stacjach rozwali czas przejazdu z Katowic/Krakowa do Warszawy. To tylko kilkanaście minut dłużej. Zresztą nikt nie oczekuje, że wszystkie pociągi muszą się tam zatrzymywać.
2012-04-12 14:33:17 Autor: carva
---.com.pl
Statystyka to piękna nauka ;) Przy odpowiednim podejściu wszystko jest takie duże ;)
Tak jak 30 krotny wzrost pasażerów w tytule informacji ;)
Niestety, jakby nie patrzeć to jest 900 pasażerow w miesiącu (nie z biletami miesięcznymi @inżynierze ;) ). Par pociągów jest nie 7 (jak pisał Pan Waszkiewicz) a 11 (w tym 3 EX ;) ). Więc jakby nie patrzeć, statystycznie to jest niecałe 1,5 pasażera na pociąg.
Czy jest to wystarczająca ilość na opłacenie kosztu zatrzymania i ponownego rozruchu pociągu ? To już pytanie do specjalistów ;)

Napewno nie nalezy się kierować jedynie kryterium ekonomicznym przy tworzeniu systemu komunikacyjnego. Należy brać pod uwagę również kwestie społeczne. Ale należy mówić o tym wprost a nie przytaczać fakty ktore w żaden sposób się nie bronią.
W wymiarze społecznym być może ma to głęboki sens ale w wymiarze finansowym to totalna porażka.
2012-04-12 14:34:47 Autor: Kryniczanin
---.205.62.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
\"Tym pociągom TLK i IR nikt nie kazał się we Włoszczowie zatrzymywać.\"

I kolejna opowieść z 1000 i jednej nocy...IR owszem nikt nie kazał się zatrzymywać ale decyzją polityczną w 2006 roku wymyślono TLK \"Augustyn Kordecki\" z całkowitą R rano z Czewy do Wawy a popołudniu powrót popyt był niesamowity bo jechało EP08-A-WB-B-B z frekwencją kilkanaście osób....Ale o tym mało kto pamięta a raczej mało kto wie...
2012-04-12 14:57:13 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@KW: i trzy miliony kosztował peron, czy całość modernizacji, której peron był częścią? ;)

Ale to i tak nie ma znaczenia. Zdaje się, że po upendolinieniu CMK i uprotezowaniu Wrocławia - żaden kibel nie wjedzie. No chyba, że z napędem spalinowym.
2012-04-12 15:05:51 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dlaczego nikt nie podejmuje tematu sensowności budowy przystanków z tunelami na liniach klasycznych? Na E-65 przydało by się pokasować kilka.
Włoszczowa nie powinna posiadać połączeń z Katowicami inaczej jak tylko przez relacje Kielce-Włoszczowa-Knapówka-Katowice. Tylko klasa HS na CMK. 3 pary dziennie Warszawa-Włoszczowa-Kraków. Opoczno na odwrót 3 pary Warszawa-Opoczno-Katowice i 3 pary Łodź-Opoczno-Kraków.
Mszczonów-do Warszawy jako końcówka KM-ów-sztuk ok 6 (przede wszystkim szczyty) i stacja dla relacji poprzez łącznicę do Skierniewic-Łowicza-Kutna-Włocławka i BiT z Krakowa i Katowic docelowo kiedyś tam. I starczy.
2012-04-12 15:11:54 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przy v200 na Wawa-Grodzisk i v250 na CMK, Włoszczowa była by osiągalna w 50 minut. A to połowa czasu z obecnych 1:40. A czyby kto wsiadł to diabeł wie.
Czas osiągalny w 2018 to 60 minut. No chyba że modernizacja CMK wkroczy w nowy etap.
;)
2012-04-12 15:17:12 Autor: Dzban
---.vlan419.corcoran.lubman.net.pl
@Kryniczanin

Na Kraków-Kozłów ma być 150 km/h po skończeniu modernizacji. I co tam też \\\"wywalamy\\\" EN57?
A CMK póki ma parametry 160 km/h to nadal jest linią klasyczną wg wszelkich norm i standardów.
2012-04-12 15:20:00 Autor: Suarez
---.play-internet.pl

Suarez
a niech powstaje stacja w Opocznie (Północ) ! uważam że nie zmniejszy to frekwencji w pociągach Kraków / Katowice - Warszawa...a jedynie może Ją zwiększyć...poza tym uważam że wydłużenie czasu przejazdu o (nawet) 10 minut dla potencjalnego podróżnego z Krakowa czy Katowic to chyba nie taka tragedia. Brakuje mi pociągu z bodajże 2009 roku InterRegio Kielce - Włoszczowa - Włoszczowa Północ -Warszawa kursującego raz w tygodniu. Uważam że był potrzebny i frekwencję miał przyzwoitą na poziomie 70% a później wyższą...i spokojnie mógłby jeździć codziennie.
2012-04-12 15:24:24 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@OJ: Jakiej modernizacji? Uklad torowy przebudowano tylko i wylacznie w celu umozliwienia postojow przy krawedzi. Kity o \"modernizacji\" to mozna wciskac dzieciom na onecie. Włoszczowa Płn. nie jest zmodernizowana - rozjazdy w torach glownych nie pozwalaja na jazde z predkoscia wieksza niz 160km/h.

Adam Z: Tu nie chodzi tylko i wylacznie o aspekt ekono. Chodzi o wykorzystywanie wladzy do realizacji wlasnych interesow. Nie akceptuje tego zarowno w przypadku Włoszczowy, jak i w przypadku łódzkich powskich przekretow z ukladem drogowym i Ykami.
2012-04-12 15:24:54 Autor: Karol K
---.warszawa.vectranet.pl
Kwestie społeczne? No żesz jak słyszę taką mowę trawę to mną trzącha! 1,5 pasażera na pociąg to jest CAŁKOWITA PORAĹťKA! I w ogóle wałkowanie tego tematu w koło Macieju jest jakąś aberracją, skoro choćby Kolejarz65 w co najmniej setce postów detalicznie i precyzyjnie wyjaśnił CAŁKOWITY BEZSENS takich przystanków na CMK. Ewentualne dołożenie Opoczna, Grodziska itp. spowoduje zamianę CMK w zwykłą linię zawaloną kiblami, IR-ami, TLK-ami i wszelkimi innymi zawalidrogami. Bo przecież \"kwestie społeczne\" nakażą zatrzymywać w tych pipidówach 95% pociągów (jest wiele przykładów na wsparcie tej tezy np. masa zbędnych przystanków tramwajowych w Warszawie, wymuszanych przez lobby emerytów i walniętych \"społeczników\" smarujących wciąż listy do ZTM-u - w efekcie tramwaj w Warszawie miewa przystanki co 180 metrów!). Dość tej Gosiewszczyzny! Wróć zdrowy rozsądku na kolei!
2012-04-12 15:39:54 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@KW: Znaczy się z torami głównymi, między głowicami, nic nie robili w ramach tej \"modernizacji\"?
2012-04-12 15:48:29 Autor: Maurycy_
---.97.198.165
A czy ktoś wie jaki był finał tej głupoty ws Włoszczowej dotyczący PLK i podjęcia decyzji o budowie peronu dla Edgara?
Przecież taką decyzję z kilka dużych baniek nie podejmuje lokalna biurwa z PKP.
Wydaje się że PLK za parę dodatkowych groszy na CMK wpuściłaby nawet wozy konne gdyby pojawił się taki przewoźnik ...
2012-04-12 15:58:35 Autor: Suarez
---.play-internet.pl

Suarez
ale na dobrą sprawę \"kibel\" na CMK przy DOBRYM ułożeniu rozkładu nie będzie nikomu przeszkadzał byłoby dokładnie tak jak teraz że stojąc we Włoszczowej Północ puszcza EX / EIC / EC nieważne, ale nie blokuje ruchu, więc załóżmy czystoteoretycznie taki IR wyjeżdża z Krakowa np. 30 minut po EX. IR zatrzyma się np. w Tunelu, Kozłowie i dojeżdża do Włoszczowej Północ, podczas postoju wymija go EX (następny) a po dojeździe do Opoczna zwalniałby tor dla np. pociągu EX z Katowic i wyruszałby w dalszą podróż już po przejeździe pociągu EX ...
2012-04-12 16:00:57 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@OJ: Sam ocen:
http://www.youtube.com/watch?v=0Ja3axkR-TQ&t=19m30s

Drewno w torach glownych zasadniczych jak lezalo tak lezy.
2012-04-12 16:05:01 Autor: TW
---.toya.net.pl
@Suarez

Takie rzeczy są poza zasięgiem PKP i \"speców\" typu inżynier.

\"Nie akceptuje tego zarowno w przypadku Włoszczowy, jak i w przypadku łódzkich powskich przekretow z ukladem drogowym i Ykami.\"

Następny erotoman... a taki poważny i rzeczowy człowiek. Smutne.

EOT z mojej strony.
2012-04-12 16:09:07 Autor: Kryniczanin
---.205.35.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
TW

Ludzie poważni i rzeczowi zauważają takie rzeczy. Ja wiem że prawda Cię boli i chcesz ją wyciszyć.
2012-04-12 16:10:04 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
Będzie przeszkadzał. Przy 15kV zasilaniu będą jaja jak berety.

Bo sie beton zaparł.

A można było zapytać Króliczka, czy uwzględnić roszczenia Francuzów, czy Niemców. Znaczy w którym kierunku spieprzać z 3 kV DC. Modernizując przy okazji zapuszczoną (bardziej niż kolejowa!) sieć energetyczną .

Też by się POIiŚ zmieściło. Z pocałowaniem ręki oraz palcem w nosie.
2012-04-12 16:12:02 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@KW: i to też (wyłączna) wina polityków? :/
2012-04-12 16:14:28 Autor: Suarez
---.play-internet.pl

Suarez
@TW

są poza ich obszarem - tu się zgodzę...ale może coś zrobić żeby nie byli? jest tyle mikoli którzy z palcem w ... oku zrobiliby rozkład z zachowaniem wszystkich parametrów, czasów, obiegów itd... więc może można by było stworzyć zarys takiego rozkładu dla CMK i przedstawić hmmm mediom (wszystkim) że jaktosięniedajaksieda? (celowo bez spacji) :p
2012-04-12 16:14:29 Autor: Suarez
---.play-internet.pl

Suarez
@TW

są poza ich obszarem - tu się zgodzę...ale może coś zrobić żeby nie byli? jest tyle mikoli którzy z palcem w ... oku zrobiliby rozkład z zachowaniem wszystkich parametrów, czasów, obiegów itd... więc może można by było stworzyć zarys takiego rozkładu dla CMK i przedstawić hmmm mediom (wszystkim) że jaktosięniedajaksieda? (celowo bez spacji) :p
2012-04-12 16:20:59 Autor: Kryniczanin
---.205.102.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
@TW

A prawda jest taka że Włoszczowa i Łódź wykorzystywała okazję że miała na szczeblu centralnym polityków i na siłę wpychali swoje urojone potrzeby transportowe nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Kończę. Miłego popołudnia.
2012-04-12 16:28:32 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@OJ: Glownie ich wina.
2012-04-12 16:46:33 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@KW: bo co? Bo wymusili na prezesach wiadomy peron? Nie wpinając w zakres prac działań ogólnie pożytecznych? Jeżeli tak, to są dupy, a nie menadżerzy. Bez względu na to, czy opłacani z kominówki, czy z kontraktu. No chyba, że chodzi o to, żeby trwać bez względu na efekty. Zgadzać się (potulnie) na każdą durnotę polityków.
2012-04-12 17:33:45 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kryniczanin
Ja przeciwko Kiblom na CMK i IRom też jestem, ewentualnie niektóre TLK mogłyby jeździć, ale tylko i wyłącznie z EP 09, chociaż generalnie pociagi typu EX, EIC i EC. IR-y skierować na 1 i 8. Mogłyby niektóre EX-y stawać we Włoszczowie, tym bardziej, że były kiedyś takie EX-y jak Przemysław z Wawy do Poznania i Mickiewicz z Poznania do Białegostoku i oba te pociągi jeździły przez Wrześnię oraz stawały również w Kole i w Łowiczu. Były też bodajże w cenie pospiesznych. Nawet jechałem 10 lat temu EX Neptunem, który również był w cenie pospiesznego + miejscówka.
W Hiszpanii na linii dużych prędkości z Madrytu do Barcelony jest miasteczko Calatayud z liczbą mieszkańców 20 837 i zatrzymuje się w nim część szybkich pociągów AVE (jadących od października, czy listopada 310 km/h) i to nawet całkiem sporo i ciekawe, czy też tak niektórzy na tą stację najeżdżają.
A jeśli mówi się o tym, że z Łodzi nie ma chętnych na EX-y to proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego są chętni na OLT Express? i od 1 lipca kolejne krajowe połączenie będzie z Łodzi do Krakowa i jest on też chętnie reklamowany zarówno na stronach internetowych jak i na plakatach w Łodzi oraz również przez władze miasta m.in. na Facebooku. Jakby były połączenia kolejowe typu EX i EIC przez Łódź i byłyby dobre oferty na połączenia oraz czas jazdy byłby dobry i komfort wysoki i byłyby odpowiednio zareklamowane to zapewne chętni by byli. Ale PKP IC nie kwapi się do reklamy, a np. lotnisko łódzkie na Targach Turystycznych w nowej hali, gdzie przybyło bardzo dużo zwiedzających reklamowało się chętnie, dawali ciekawe gadżety, które szybko schodziły i przy okazji plan lotów i zachęcali do korzystania z lotniska. Te oferty na kolei i sieć połączeń należy poprawić oraz czasy jazdy również. Pozdrawiam.
2012-04-12 17:34:52 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Oczywiście wszystko co łódzkie jest złe, i co dziwne łączone z Włoszczową...

Po wszystkich remontach/rewitalizacjach ciąg Kraków - CMK - Łódź - Poznań, powinien być głównym dla szybkich pociągów kategorii ekonomy, a po zakończeniu przebudowy łódzkiego węzła kolejowego (Fabryczny + tunele), również dla kategorii premium spokojnie by się posadzka znalazła.

Na temat wywalania kasy w protezę w nie mam zamiaru dyskutować, bo to rozwiązanie tym czasowe, a głównym ciągiem szybkich przewozów pasażerskich powinien być Warszawa - Łódź - Wrocław przez S-W.
2012-04-12 17:37:12 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
inzynier
To, że jeżdżą obecnie wolniej pociągi to wina remontów, ponieważ jak już to we Włoszczowie stawałyby wybrane pociągi i pendolino raczej nie. A co np. z BWE, które zatrzymują się w Zbąszynku i w Świebodzinie? Dojdzie jeszcze od 1 czerwca Farrenheit, który też zapewne tam będzie stawał. Tego nikt się nie czepia jakoś, że po dziurach EC stają.
2012-04-12 17:38:19 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
\"A jeśli mówi się o tym, że z Łodzi nie ma chętnych na EX-y to proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego są chętni na OLT Express?\"

Dlatego, gdyż Łódź nie ma nowoczesnego dworca kolejowego (przelotowego), w centrum jak Warszawa, Wrocław, Kraków, czy Poznań... Puki nie zostaną spełnione warunki - nowy Fabryczny + tunele pod miastem, to nawet ja powiem, że obecnie pociągi premium nie mają sensu.
2012-04-12 17:44:26 Autor: Olgierd_Jedlina
---.internetdsl.tpnet.pl

Olgierd_Jedlina
@bozia: odpuść wątek łódzki. Przynajmniej dopóki metropolialny Lublinek obrabia mniej paxów niż prowincjonalna Jasionka.

Nie ma lepszej opcji do wykazania łódzkich potoków, które były - jak rozumiem - tłamszone niż OLT.
2012-04-12 17:47:38 Autor: Kryniczanin
---.205.120.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Kolejowy Men

Jedno pytanie jaka jest pojemność samolotu OTL a jaka jest pojemność składu choćby 5 wagonowego? Chętnych na pół/jeden wagon nie oznacza chętnych na cały pociąg premium.



2012-04-12 18:00:32 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
@Olgierd_Jedlina

Jak by w okolicy 150km od Jasionki, znajdowało się największe międzynarodowe lotnisko w Polsce, a okolicach budowało się nowe dla tanich linii, to już dawno zostało by zlikwidowane... Poczekajmy, aż otworzą lotnisko w okolicach Lublina, co na pewno odczuje Jasionka...

Prawda, jest taka, że Łódź leży za blisko Warszawy... Gdyby odległość między miastami szacowało około 200km/h, nie było by takiego problemu...

Na temat łódzkiego węzła, tęż nie mam zamiaru dyskutować, poczekajmy do 2015 (dobra, daje 2 lata opóźnienia).

@Kryniczanin

W OTL, najmniej pojemniejszy jest ATR 42 z 50 miejscami, czyli tyle ile jeździ pasażerów EIC.
2012-04-12 18:17:38 Autor: Kryniczanin
---.205.83.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Bozia

Ciekawe jakim EIC? Do Gdańska już nie ma EIC więc nie opowiadaj.
2012-04-12 18:36:14 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Ostatni, dzień w dzień widzę, filmy z Lechem (z Warszawy), i piękne puściutkie przedziały. (skład 8 pudeł) Górniku do Wrocławia to też hula powietrze. Bolka Prusa w końcu ograniczyli do 5-7, bo pusty jeździł... No, ale nie zlikwidują, bo są to \"prestiżowe\" i odwieczne połączenia PICu.

Miasta typu Poznań, Wrocław, czy Kraków generują frekwencje dla pociągów premium, przez to, że mają dworce (przelotowe) w centrum, mają przebudowane węzły tak, że czas przejazdu przez miasto nie zabiera dużego czasu, no i mają odpowiednią ofertę przewozową, którą im zapewniła dwa pierwsze czynnik...

Łódź też wróci na kolejową mapę polski, tylko po przebudowę łódzkiego węzła (Fabryczny + Tunele) i modernizacji linii wychodzących z miasta. Jeszcze jak by ktoś inteligentny, wpadł na pomysł budowy S-W... (która oczywiście nie wykluczała by modernizacji Łódź - Kalisz)
2012-04-12 18:39:37 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
\"Ciekawe jakim EIC? Do Gdańska już nie ma EIC więc nie opowiadaj.\"

Do Gdańska nie jeździło nawet 20 osób, 50 to jeździ dziś na prestiżach typu Lech, Górnik (Katowic się opłaca, Wrocław powinien być kaput), Prus (już mamy 5-7 itp.), EIC do Gdańska też pokazały, że puki do pewnego miasta linia nie jestem zmodernizowana, pociągi kategorii premium nie mają sensu, a takiej sytuacji jest Łódź...
2012-04-12 19:22:34 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cyt. „We Włoszczowie zatrzymują się pociągi TLK oraz Interregio. – Tym pociągom TLK i IR nikt nie kazał się we Włoszczowie zatrzymywać. Robią to, bo jest popyt na przewozy – mówi \"Gazecie Prawnej\" Maciej Dutkiewicz z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK.”

Może by tak ten koleś raczył łaskawie wyjaśnić skąd patologia w postaci segmentu ekonomicznego IR oraz TLK w ogóle pojawiała się na CMK, w sytuacji kiedy linia ta z definicji zarówno pod względem :
- technicznym (szybki ruchu, linia ta SEPARUJE szybki ruch od wolnego względem pierwotnych linii klasycznych 1 & 8 )
- ekonomicznym ( drogie stawki dostępu, które powinny być ustalone na takim poziomie, aby nie opłacało się przewoźnikom uruchamiać innych kategorii pociągów niż ekspresowe)
- społecznym (zamierzony i celowy „efekt tunelu” na dystansie 300 km Katowice (GOP)/ Kraków – Warszawa- celowe pominięcie pośredniej sieci osadniczej – wykluczenie Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Skierniewic / Kielc, „Trójmiasta Świętokrzyskiego” , Radomia) .

Wywody Dutkiewicza, że nikt nie kazał się zatrzymywać pociągom IR /TLK to wyżyny hipokryzji i szczyt manipulacji mający na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Przecież nie powinno się w ogóle rozpatrywać uruchamiania pociągów z segmentu ekonomicznego IR/TLK po CMK, ponieważ te kategorie pociągów są z definicji przypisane PODSTAWOWYM i PIERWOTNYM trasom Katowice – Warszawa i Kraków- Warszawa wybudowanym zgodnie z pośrednią siecią osadniczą czyli linii nr 1 Katowice – Częstochowa – Radomsko- Piotrków Trybunalski – Koluszki (Uć) – Skierniewice- Ĺťyrardów- Warszawa & nr 8 Kraków – Jędrzejów- Kielce - Skarżysko (Starachowice/ Ostrowiec Świętokrzyski)- Radom – Warka – Piaseczno- Warszawa, a nie CMK która jest z definicji linią SPECJALISTYCZNĄ w przebiegu eksterytorialnym z wpisanym w definicję celowym!!! „efektem tunelu” .


Ja jestem w stanie zrozumieć, że forumowa gawiedź mikolska nie rozumie podstawowych pojęć .

Ja rozumiem, że różnego rodzaju dzieciarnia przykleiła się kibelka IR oraz innego syfu wagonowego IR/TLK kursującego po CMK- uruchamianego przez przewoźników bez pokrycia ekonomicznego – długi systematycznie rosną - i wydziera się w niebo głosy, aby dzieciarni nie zabierać lizaka w postaci jazdy syfem po CMK, bo na IC nie stać.

Ja rozumiem, że dzieciarnia i gawiedź mikolska niczym miś koala drzewa przyczepiała się peroniku Włoszczowa Płn. i nie puści , gdyż peronik tego idioty przetarł im drogę do obecnej patologii tj. ruchu ekonomicznego na CMK czego beneficjentem jest różnego rodzaju dzieciarnia kursująca z Warszawy do Krakowa/ Katowic po CMK za pół/ćwierć darmo.

Ale doprawdy nie rozumiem jak pracownik z Jądra Betonu PKP PLK opowiada takie brednie , posuwa się do skrajnej manipulacji i hipokryzji oraz wciska opinii publicznej kit.


Kogo PKP PLK zatrudnia w swoich szeregach??? - skoro człek albo nie wie co, z czego wynika albo w sposób świadomy i zamierzony posuwa się do skrajnej manipulacji ???????

Ręce opadają co za durnie albo wyrafinowani kłamcy pracują na polskiej kolei. Także nie dziwota, że polska kolej osiągnął już poziom dna, zarówno intelektualnego jak i ofertowego.



Jeżeli kolej ma dalej tak patologicznie funkcjonować jak to ma miejsce w odniesieniu do funkcjonowania CMK od czasów afery włoszczowskiej i wprowadzenie tam ruchu ekonomicznego IR/TLK to może rzeczywiście pieniądze nas wszystkich podatników lepiej przeznaczyć na drogi. Drogowcy takich debilizmów jak kolejarze widać nie produkują. Szkoda pieniędzy na patologicznie funkcjonującą kolej - naprawdę szkoda - lepiej przeznaczyć te pieniądze na drogi.
DK/A/S nr 1-8 łącząca Katowice z Warszawą jest zbudowana/modernizowana/ budowana przynajmniej przez Częstochowę Piotrków Trybunalski czy S7 z Krakowa do Warszawy przez Kielce Radom, a nie przez jakieś szczere pola włoszczowsko- opoczyńskie.

Duet Bieńkowska & Ĺšdziebło - Santo subito - STOP kolejowym debilom trwoniącym publiczne pieniądze na tworzenie szkodliwych społecznie idiotycznych rozwiązań komunikacyjnych.



Ile można tłumaczyć oczywiste rzeczy- które nie są moim wymysłem, tylko wynikają z jak najbardziej logicznych i spójnych założeń planistyczno – strategicznych w odniesieniu do przebiegu i przeznaczenia CMK względem linii pierwotnych 1 & 8 , które nawet w oczywisty sposób nasuwają się każdemu racjonalnie myślącemu człowiekowi w wyniku zwykłej obserwacji zjawiska . Nie mówiąc o tym, że z oficjalnych dokumentów strategicznych z czasów kiedy inż. Janiszewski i ekipa planowała, a następnie budowała CMK - kiedy minie jeszcze na świecie nie było- w takim, a nie innym specyficznym przebiegu wynikają oczywiste rzeczy. Oczywiście jak widać w Polsce najtrudniej tłumaczy się oczywiste rzeczy, ale czego można się spodziewać po rzeszy hipokrytów , amatorów i dyletantów, którzy w ostatnich latach zawiadują polską koleją ?


Linia CMK z definicji nie ma aktywizować terenów pośrednich pomiędzy Katowicami GOP em/ Krakowem z jednej a Warszawą z drugiej strony. W tym celu została wybudowana i w żadnym innym celu. Zmiana przeznaczenia CMK nie jest dopuszczalna, ponieważ CMK przy takim założeniu zaczyna degradować pośrednią sieć osadniczą w sposób celowy i zamierzony uprzednio wykluczą poprzez eksterytorialny przebieg (kuriozum).

Aktywizacji i interesom terenów pośrednich pomiędzy Katowicami a Warszawą oraz pomiędzy Krakowem a Warszawą służą POSTAWOWE i PIERWOTNE trasy Katowice – Warszawa & Karków – Warszawa wybudowane zgodnie z pośrednią siecią osadniczą pomiędzy Katowicami a Warszawą oraz Krakowem a Warszawa tj. odpowiednio linia wiedeńska uwzględniająca na swoim przebiegu takie ośrodki pośrednie , licząc od wybicia CMK w Zawierciu jak Myszków , Częstochowa , Radomsko, Piotrków Trybunalski , Koluszki (stacja transferowa dla Łodzi) – Skierniewice, Ĺťyrardów oraz linia radomska uwzględniająca na swoim przebiegu takie ośrodki pośrednie jak Jędrzejów Kielce Skarżysko (stacja transferowa dla Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego) Radom Warka Piaseczno oraz kilka mniejszych jak np. Suchedniów czy Szydłowiec.

Pośrednia sieć osadnicza pomiędzy Katowicami a Warszawą oraz pomiędzy Krakowem a Warszawą koncentruje na przebiegu linii wiedeńskiej oraz kielecko- radomskiej, a nie na przebiegu eksterytorialnej linii jaką stanowi CMK. Dziwne że geograf Majewski tego nie wie zachwalając patologię.


Oczywiście istnienie CMK jako linii o eksterytorialnym przebiegu jest zasadne, ale TYLKO I WYŁÄ„CZNIE przy ścisłym przestrzeganiu oczywistych reguł , które zostały począwszy od 16.10.2006 r. w brutalny sposób złamane. A konkluzja może być w takim przypadku tylko jedna - nie przestrzeganie tych reguł musi w sposób oczywisty prowadzić do konkluzji o szkodliwości społecznej przebiegu CMK i zasadności jej LIKWIDACJI jako linii pasażerskiej. Być może o to chodzi wrogom CMK , w tym lobby łódzkiemu – nie wiem być może - i temu właśnie ma służyć ciągłe zaognianie atmosfery wokół CMK, która nawet funkcjonując zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i tak może budzić pewne spory doktrynalne i emocje. Nie jestem zwolennikiem teorii sPiSkowych – ale atmosfera wokół CMK gęstnieje.

CMK została w latach 70 - tych wybudowana jako linia mająca ODCIĄŻYĆ bardzo mocno zapchaną wówczas linię wiedeńską. Linia kielecko- radomska i kierunek Kraków w zasadzie nie leżał u podstaw planowania i budowy CMK , ale siłą rzeczy również jako produkt uboczny się w to wpisał, przy czym na linii radomskiej do dzisiaj haniebny jest 1 - tor na odcinku Radom- Warka- który nie powstał m. in. przez istnienie CMK. Należy podkreślić słowo ODCIĄŻYĆ, a nie ZDEGRADOWAĆ. Tymczasem analizując to co się wyprawia od 2006-2009 r. wyraźnie widać , iż mamy tu do czynienia z degradacją, a nie odciążeniem!!!

Wybudowanie peronu Gosiewo Płn. oraz wprowadzenie segmentu ekonomicznego IR/TLK na CMK jest już przekroczeniem wszelkich barier przyzwoitości. Mieszkańcom 5 mln sieci osadniczej w pominiętej przebiegiem CMK w tym dużym miastom ponad 200 tyś NAPLUTO CENTRALNIE W TWARZ łamiąc tym samy już wszelkie granice zdrowego rozsądku, a raczej już podstawowych zasad przyzwoitości . O ile jeszcze uruchamianie po CMK wyłącznie segmentu kwalifikowanego EX/IC w przy zaporowych cenach i WYŁÄ„CZENIE z obsługi pośredniej takich miast jak : Częstochowa , Kielce czy Radom (z miastem na 2 litery jak zwykle problem za racji Koluszek :D :D) z segmentu przewozów kwalifikowanych EX/IC poprzez pozbawianie tych miast lukratywnych korytarzowości katowicko- warszawskiej i krakowsko- warszawskiej jest w mojej ocenie degradacją w DOPUSZCZALNYM WYMIARZE - choć oczywiście mieszkańcy np. Radomia mogą mieć inne zadnie w tym zakresie, ich prawo - o tyle przejęcie przez CMK ruchu ekonomicznego IR/TLK – dawne POSP, który był w ramach podziału zadań przypisany pierwotnym równoległym liniom klasycznym 1- ce i 8 - ce jest już przekroczeniem wszelkich dopuszczalnych granic i jest klasycznym przykładem polityki transportowej : wynaturzenia, zezwierzęcenia i wodogłowia umysłowego ludzi odpowiedzialnych za doprowadzenie do tej patologii. Być może rzeczywiście Gosiewski był tu tylko pożytecznym idiotą, który przejął na siebie tylko obciach z tym związany – gdyż generalnie polityk ten ze względu na swoją osobowość medialnie kojarzył się z obciachem - a za sznurki tej afery rzeczywiście pociągał BETON PKP, który robi wszystko po najmniejszej linii oporu nie bacząc na spójność i całość polityki transportowej. Po takich wypowiedziach jak Dutkiewicza z PLK nabieram coraz większych wątpliwości kto tak naprawdę jest ojcem afery włoszczowskiej.


CMK nie funkcjonuje w próżni ekonomiczno – społecznej. Wręcz przeciwnie!!! CMK funkcjonuje w powiązaniu z linią wiedeńską i radomską, a nie w oderwaniu od nich!!! CMK nie tworzy odrębnego bytu konkurencyjnego względem pierwotnych tras katowicko-warszawskiej (przez Częstochowę Koluszki) i krakowsko-warszawskiej (przez Kielce Radom) tylko się UZUPEŁNIA je. CMK tworzy specjalistyczną alternatywę WYĹťSZEGO RZĘDU, za którą oczywiście sami zainteresowani, czyli Kraków, Katowice (GOP) i Warszawa powinni sobie sami zapłacić poprzez wysokie ceny biletów na pociągi kwalifikowane, co jest funkcją wysokich stawek dostępu do linii wysokich standardów CMK , co następnie winno przekładać się na zaporowe ceny biletów i uruchamianie pociągów wyłącznie najwyższych kategorii handlowych EX/IC.

Teza Dutkiewicza z PLK , który argumentuje zasadność peronu Włoszczowa Płn. tym że nikt nie każe się zatrzymywać pociągom kategorii TLK/IR na stacji Gosiewo Płn. , a mimo wszystko się zatrzymują jest tym bardziej idiotyczna w kontekście start jaki przynosi uruchamianie pociągów IR spółce Przewozy Regionalne oraz złej kondycji finansowej PIC –u zmuszonego do idiotycznej pseudo-konkurencji i uruchamiania pociągów TLK na CMK zamiast bić kasę z drogi biletów na EX/IC uruchamianych po CMK tak jak jeszcze było raptem kilka lat temu w czasach normalności. I utrzymywał się takt 2 h POSP (PKP PR) Warszawa- Radom- Kielce – Kraków nawet przy złym stanie torów na lini nr 8 i co 1 h - takt drogich EX/IC po CMK przy zaporowych cenach, a przewoźnicy kolejowi nie byli tak zadłużeni jak to ma miejsce obecnie m. in. dzięki rozwalanie modelu komunikacyjnego CMK kontra linie 1 & 8.

CMK pod względem technicznym ma za zadanie SEPARACJĘ ruchu SZYBKIEGO od WOLNEGO - WZGLĘDEM - podkreślam dla forumowej gawiedzi - dyletantów - WZGLĘDEM !!! linii podstawowych - pierwotnych Katowice – Warszawa & Kraków – Warszawa wiedeńskiej i radomskiej, które to linie poprzez budowę CMK nie straciły atrybutu linii łączących Katowice z Warszawą & Kraków z Warszawą, a JEDYNIE został PODZIELONY zakres zadań pomiędzy linię CMK a linie klasyczne wiedeńską i radomską – i tylko tyle . Zdecydowano, że CMK będzie w zakresie ruchu pasażerskiego obsługiwać wyłącznie najwyższe kategorie handlowe połączeń pasażerskich o charakterze sprinterskim , a segment ekonomiczny, którego zadaniem jest obsługa TAKĹťE terenów pośrednich pomiędzy miastami docelowymi Katowice- Warszawa & Kraków – Warszawa pozostają linie wiedeńska i radomska , bo to na tych liniach skupia się całą pośrednia 5 mln sieć osadnicza. Na pewno pośrednia sieć osadnicza pomiędzy Katowicami/Krakowem a Warszawą nie skupia się ona we Włoszczowej 10 tyś i w Opocznie 20 tyś.



Cyt. „Ze stacji dumny jest burmistrz Włoszczowy Bartłomiej Dorywalski. - Ta stacja to dla nas okno na świat. Dzięki niej szybko można się stąd dostać do Warszawy, Krakowa, Katowic – mówi burmistrz”

To „okno na świat” to okno skradzione przez złodzieja włoszczowskiego Kielcom Radomiowi Częstochowie Piotrkowowi miastu na 2 litery mające ulokowany dworzec główny w Koluszkach .
To okno na świat to pociągi ukradzione Kielcom i Radomiowi:
TLK WARMIA Olsztyn- Kraków
TLK KINGA jako TLK KORCZAK Białystok- Kraków
TLK JADWIGA jako TLK ALEKSNDRA Terespol- Kraków
Pociągi ukradzione Częstochowie i Piotrkowowi :
TLK NAREW - ZAMENHOFF / HUTNIK jako TLK SARBEK Białystok – Racibórz - w zależności jak rozpatrywać sukcesję ze względu na porę kursowania i relację.

Itd. itp.



Także reasumując .

Panowie Decydenci Polityczni !!!

Panie Donald -„u” Tusku .

Opamiętajcie się i nawrócicie się !!!!

Tak jak w sprawie KDP – Łódzkiego Y ka, który poszedł słusznie do kosza o co nieustannie apelowałem.

Albo
CMK będzie funkcjonować normalnie, czyli zgodnie z pierwotnymi założeniami tj. będzie obsługiwała wyłącznie ruch kwalifikowany IC przy zaporowych cenach, a całość segmentu ekonomicznego TLK/IR pozostanie domeną linii klasycznych wiedeńskiej i kielecko - radomskiej , na CMK nie będzie peronów pośrednich typu Włoszczowa Płn. czy Opoczno Południe- bo to nonsens logiczny, ekonomiczny i społeczny zatrzymywać IC w szczerych polach w sytuacji kiedy celowo omija się duże miasta 200 tyś po to aby miały EX/IC po CMK charakter sprinterski (idiotyzm)

Albo
Rzeczywiście należy wsłuchać się głos Stowarzyszenia Kocham Radom które przecież idzie dalej w swoich postulatach niż jak to czynię- żądając jedynie restytucji pierwotnego funkcjonowania CMK przerwanego „czarnym poniedziałkiem” 16. 10. 2006 - - domagając się likwidacji CMK i wybudowania nowych linii KDP Katowice – Częstochowa – Łódź- Warszawa oraz Kraków – Kielce – Radom- Warszawa czyli nowych linii KDP dla relacji Północ - Południe tym razem zgodnie z pośrednią siecią osadniczą.

Istotnie w takim układzie koncepcja KDP Y Wrocław – Poznań- Kalisz- Łódź - Warszawa się broni . Są zastosowane równe standardy wobec wszystkich ośrodków .

Także albo wóz albo przewóz.

To co się dzieje obecnie to NIE JEST racjonalna polityka transportowa prowadzona przez Państwo!!!!!!!!!Jest to polityka wykluczenia komunikacyjnego !!!

CMK i tak już obsługując wyłącznie segment kwalifikowany EX/IC i tak do pewnego stopnia już upośledza tereny pominięte w tym duże miasta 200 tyś i dziesiątki miast , miasteczek i wsi niejednokrotnie kilkakrotnie większych od Włoszczowej które mają nakierowany układ dowozowo – przesiadkowy nakierowany na ośrodki pośrednie Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Koluszki (Uć Główna. :D :D) Kielce Skarżysko Radom wyłączając te miasta z korzystania z segmentu pociągów kwalifikowanych. Natomiast nie ma mowy, aby CMK przejmowała jeszcze segment przewozów ekonomicznych.
Zakaz ruchu segmentu ekonomicznego IR/TLK po CMK może wynikać z przesłanek prawnych – poprzez zakaz regulaminowy ze strony zarządcy infrastruktury , ale nawet niekoniecznie musi to wynikać z zakazu regulaminowego i cel ten może być osiągnięty poprzez prawidłowo ukształtowane bodźce ekonomiczne .

I nie ma tu nic do rzeczy uwolnienie rynku przewozów pasażerskich, ponieważ patologia w postaci segmentu ekonomicznego TLK/IR na CMK sama zniknie , kiedy zarządca infrastruktury wprowadzi wysoki stawki dostępu za korzystanie z CMK a przewoźnicy kolejowi będą podlegać instytucji prawnej upadłości, co wykluczy uruchamianie pociągów bez pokrycia ekonomicznego oraz bezkarne zadłużanie się przewoźników kolejowych co ma miejsce obecnie w odniesieniu zarówno do PR-ów jak j i do PIC-u.

2012-04-12 20:06:24 Autor: klekot
---.205.84.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
inżynierze:) we Francji to też PIS zbudował przystanek tak? sam widać jesteś tępakiem:)
2012-04-12 20:07:38 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Autor: binio2
---.internetdsl.tpnet.pl

Cyt. „W Krzyżu Wlkp. zatrzymują się wszystkie ICE i nikt afery nie robi, a jest przecież mniejszy. Gorzów czy Piła też są mniejsze niż Kielce czy Częstochowa.”



Bzdury kompletne.
Casus Krzyża czy Zbąszynka/Świebodzina był już wielokrotnie wyjaśniony.

Po pierwsze linia klasyczna, a nie linia specjalistyczna , transferowa quiasi- KDP.

Po drugie brak funkcjonujących równoległych korytarzy komunikacyjnych szczecińsko - warszawskiego i berlińsko- warszawskiego.

Tłumaczę raz n- ty. Gdyby wybudowano KDP Poznań- Gorzów- Wlkp. Berlin/ Szczecin czy Poznań- Zielona Góra- Berlin to przecież nie byłoby ani Krzyża , ani Świebodzina czy Zbąszynka , albo na opustoszałych liniach klasycznych hulałby tam wiatr i pociągi towarowe. Problem w tym, że nie występuje ciąg komunikacyjny Szczecin - Gorzów Wlkp. - Poznań- Warszawa - stąd mamy Krzyż. Ale też tam mamy do czynienia ze zwykłą linią klasyczną, a nie z linią KDP.

Gorzów Wlkp. jako ślepa stacja nie-korytarzowa, nawet generując własny samodzielny pociąg IR/TLK do Warszawy przejeżdża przez Krzyż, natomiast w pozostałych godzinach niewystępowania bezpośrednich połączeń Gorzów Wlkp. - Warszawa, Gorzów Wlkp. korzysta z ciągu komunikacyjnego szczecińsko- warszawskiego Szczecin – Krzyż- Poznań- Warszawa i Krzyż jest tu stacją przesiadkową- transferową. Przy czym Gorzów Wlkp. przez Krzyż przejeżdża bez względu czy bezpośrednim pociągiem do Warszawy, który jest w stanie samodzielnie wygenerować - co dla 100 tyś miasta położonego wybitnie nie-korytarzowo nie jest zadaniem łatwym, czy przesiadając się w Krzyżu na pociąg, nawet kategorii IC w korytarzowości szczecińsko- warszawskiej. Przejazd przez Krzyż wynika z przesłanek geograficznych położenia Gorzowa Wlkp. względem Warszawy. Gorzowa Wlkp. w względem Bydgoszczy/Poznania jako pośredników w drodze do Warszawy oraz przebiegu istniejących tam linii kolejowych.

W przypadku Kielc kontra Włoszczowa Płn. z niczym takim nie mamy do czynienia !!! , POWTARZAM z niczym takim nie mamy do czynienia !!! ponieważ inaczej niż w przypadku Gorzowa Wlkp. mamy równoległy ciąg Kraków – Kielce – Radom- Warszawa. Mało tego to właśnie ten !!! ciąg komunikacyjny i linia nr 8 Kraków – Kielce – Radom – Warszawa jest pierwotną !!! , podstawową!!! , naturalną!!! linią łączącą Kraków z Warszawą !!! i przebiega ona CENTRALNIE przez Kielce, a nie przez jaką wioskę Włoszczowa!!!. Natomiast równoległy ciąg Kraków – Warszawa w stosunku do pierwotnego ciągu został poprowadzony w eksterytorialnym przebiegu przypadkowo- włoszczowskim i przypadkowo - opoczyńskim i miał z definicji nie aktywizować terenów pośrednich !!! oraz być rozwiązaniem wysoce specjalistycznym i transferowym !!!

Kielce nie mają potrzeby jeździć do Włoszczowej na przesiadkę, ponieważ mają linię Kraków – Warszawa przebiegającą CENTRALNIE PRZEZ Kielce !!! I to ta linia jest w stanie zapewnić bardzo dobrą ofertę z Kielc do Warszawy i z Kielc do Krakowa korzystając z położenia w ramach korytarzowości warszawsko- krakowskiej, na której Kielce jak najbardziej leżą !!! Na skutek podziału zadań pomiędzy pierwotną trasę Kraków – Warszawą wiodącą jak najbardziej centralnie przez Kielce i centralnie przez Radom a równoległą linię specjalistyczną CMK (której zadaniem jest dokonywać jedynie!!! transferów pomiędzy Krakowem a Warszawą, a nie aktywizować tereny pośrednie, tym bardziej szczere pola przez które stosownie do celu została poprowadzona i wsie typu Włoszczowa) Kielcom czy Radomiowi POZOSTAŁA JEDYNIE korytarzowość krakowsko- warszawska dla segmentu pociągów ekonomicznych POSP- TLK/IR . Jednak w pełni to zaspokaja potrzeby komunikacyjne Kielc i Radomia i TWORZY warunki do wygenerowania dobrej oferty w segmencie ekonomicznym pod warunkiem przestrzegania żelaznych reguł , o których piszę, a w zasadzie do powrotu których jedynie namawiam, ponieważ były przez lata stosowane z dobrym skutkiem!!!

Nawet bez remontu 8 - ki !!! TAK dobrze dzieciarnio czytasz- NAWET BEZ REMONTU 8- ki i przy obecnym stanie torów przy sztucznym terowaniu kategoriami i cenami, A JUĹť TYM BARDZIEJ przy rewitalizacji do 120 km/h czy modernizacji pod 160 km/h, która może poważnie osłabić CMK – kę, gdyby strzelić 160 km/h z Warszawy do Kozłowa przez Radom Kielce, bo dalej odcinek do Krakowa przebieg jest tożsamy. W takim układzie to może CMK miałaby problemy ekonomiczne z zainteresowaniem ruchem pasażerskim gdyby strzelić 8 - kę pod 160 km/h ponieważ czas finalny Kraków- Warszawa byłby akceptowalny a dodatkowo zwijano by podróżnych pośrednich z Kielc Radomia .

To Włoszczowa powinna dojeżdżać do Kielc na przesiadki i dalej 8 - ką do Warszawy, a nie na odwrót.

Włoszczowa ma dostęp do linii klasycznej nr 61 (tzw. linia kielecko- herbska) do Kielc i Częstochowy zatrzymują się tam/ zatrzymywały się tam nawet pociągi POSP także 10 tyś wioska ma gdzie realizować swoje potrzeby i ambicje komunikacyjne . Natomiast nie ma zgody na to, aby 10 tyś wioska terroryzowała 5 mln sieć osadnicza i tak już do pewnego stopnia wykluczoną i upośledzoną poprzez pominięcie przez KDP (CMK) i burzyła cały system wzajemnych relacji i koegzystencji pomiędzy CMK a liniami nr 1 & 8.

Także casus Gorzowa Wlkp. w kontekście Krzyża położonego na ciągu szczecińsko- warszawskim czy w kontekście Świebodzina/ Zbąszynka położonego na ciągu berlińsko- warszawskim, abstrahując nawet od tego, że tam mamy do czynienia ze zwykłą linią klasyczną, a nie linią specjalistyczną quasi - KDP (CMK) to nie jest casus Kielc w kontekście Włoszczowej czy Radomia w kontekście Opoczna !!!


Analogicznie Zielona Góra kontra Zbąszynek.

Jeżeli KDP została by poprowadzona Berlin- Zielona Góra – Poznań- Warszawa to przecież korytarzowość berlińsko- warszawska przebiegałaby centralnie przez Zieloną Górę, a w Świebodzinie czy Zbąszynku wiatr by hulał.

Tymczasem Kielce i Radom są położone centralnie na korytarzowości krakowsko- warszawskiej i nie potrzebują jeździć na jakieś wiochy oddalone o 50-80 km do Włoszczowej czy Opoczna celem dokonania przesiadki , bo nie ma takiej potrzeby!!! Poza tym to byłby obłęd. Przed budową CMK położenie Kielc i Radomia miało charakter wyłączny i ciąg Kraków - Kielce – Radom – Warszawa był jedną trasą łączącą Krajów z Warszawą . Budowa CMK w tym zakresie nic nie miała prawa zmienić, ponieważ CMK była budowana przy pewnych żelaznych założeniach, których należy przestrzegać. Jeżeli tych żelaznych reguł nie będzie przestrzegać linia CMK jest do rozbiórki lub do degradacji poprzez zaniechanie bieżącej utrzymaniówki.

W tym kontekście warto jeszcze nadmienić, że w odniesieniu do Gorzowa Wlkp. czy Zielonej Góry o ile miasta te nigdy nie leżały w korytarzowościach czy to berlińsko- poznańsko- warszawskiej w przypadku Zielonej Góry czy to berlińsko- poznańsko- warszawskiej oraz szczecińsko - poznańsko- warszawskiej w przypadku Gorzowa Wlkp. o tyle Kielce i Radom historycznie LEĹťAŁY na korytarzowości krakowsko- warszawskiej i to jednej- jedynej przed budową CMK!!! A tak jak wspomniałem budowa CMK w tym zakresie nic nie miała prawa zmienić, ponieważ była budowana przy pewnych żelaznych założeniach, których należy przestrzegać. Jedyną dopuszczalną zmianą , jeżeli chodzi przewozy pasażerskie po wybudowaniu CMK była eliminacja naturalnych ośrodków pośrednich pomiędzy Krakowem a Warszawą : Kielc i Radomia z segmentu pociągów pasażerskich najwyższych kategorii handlowych, jak stanowią oficjalne dokumenty z tamtego okresu ergo segment kwalifikowany EX/IC .

Kielce i Radom są obecne centralnie położone na korytarzowość krakowsko- warszawską tyle, że w segmencie ekonomicznym na którą powinny mieć wyłączność, nie potrzebują Włoszczowej ani Opoczna.

Parafrazując słowa ministra Rostowskiego : Wstyd mi za Was, wstyd mikole - dyletanci kolejowi, a co gorsza pracownicy Jądra Betonu PLK którzy tego nie rozumiecie !!! Wstyd mi za Was. !!!
2012-04-12 20:10:44 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kolejowy Men
Już Ci odpisałem na to w poprzedniej dyskusji w poprzednim artykule kilka tygodni temu, więc po co powtarzasz zupełnie nieanalogiczny przykład.
2012-04-12 20:14:48 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Her inżynier ale ci dokopali
2012-04-12 20:39:43 Autor: Kolejarz 65 CMKolog
---.dynamic.gprs.plus.pl
Adam Z.
Cyt. „Włoszczowa nie powinna posiadać połączeń z Katowicami inaczej jak tylko przez relacje Kielce-Włoszczowa-Knapówka-Katowice.”


A może Adamie warto pochylić się nad kwestią robienia z linii KDP CMK PROTEZY łączącej 2 wertepiaste linie klasyczne 61 & 1 poprzez łącznicę wprowadzającą ruch z linii kielecko - herbskiej od strony Kielc w Knapówce na Katowice. Generują Kielce EX tak jak w czasach historycznych EX BOLKO Opole- Lublin???

NIE.

Albo klasyka przez Olkusz.
Albo TLK Lublin – Kielce – Włoszczowa Herbska – Koniecpol - Częstochowa Osobowa albo Stradom (zmiana czoła ) Zawiercie – Katowice .
Dlaczego np. Częstochowa ma nie korzystać z dodatkowych kursów TLK Lublin - Katowice obok Lublin –Częstochowa Stradom - Opole- Wrocław koncentracja ruchu lubelskiego raczej na Stradomiu.

Cyt. „Tylko klasa HS na CMK. 3 pary dziennie Warszawa-Włoszczowa-Kraków. Opoczno na odwrót 3 pary Warszawa-Opoczno-Katowice i 3 pary Łodź-Opoczno-Kraków.”

Tylko klasa HS na CMK gierkowskiej . 3 pary dziennie Warszawa -Wieluń - Wrocław . Bełchatów na 3 pary Warszawa-Bełchatów - Wrocław po co budować tam jakieś tam KDP Y- ki przez jakieś dziury typu Kalisz czy Łódź???

Fajnie – nie ???

Co do relacji Łódź - CMK - Kraków to bardzo proszę- oczywiście w taryfie E jako pociąg kategorii IC, ale tu wystarczy stacja w Tomaszowie Mazowieckim położonym na linii klasycznej współpracującej z KDP CMK, a nie w strefie HS. Czyli pudło.

Jeżeli Łódź będzie za cienka w uszach i nie wygeneruje pociągu w taryfie E na CMK to sorry Batory, ale bujamy się wiedenką przez Piotrków Częstochowę Dąbrowę Górniczą Ząbkowice – i nie ma przebacz .

2012-04-12 20:52:39 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Krzysztof Waszkiewicz

Oczywiście że przykłady z zagranicy są nieanalogiczne.
Ludzie tu piszący nie potrafią poprawnie zinterpretować przykładów krajowych piernicząc od rzeczy, a zabierają się za interpretację przykładów zagranicznych.

To zupełnie jak niedouczona kadra urzędnicza. Jak nie widzą jak coś uzasadnić to na poczekaniu zmyślają , że Unia coś każe :D :D
2012-04-12 22:11:10 Autor: Krzysztof
---.czeladz.vectranet.pl
@kolejarz 65
Wydajesz zbyt kategoryczne sądy.
Musisz brać pod uwagę istniejące fakty. Gosiewo już na CMK stoi łamiąc brutalnie niektóre cele istnienia CMK. Eksterytorialność czy też odciążenie linii 1 i 8 przestały być jedyne i najważniejsze. Pobudzanie lokalnych społeczności stało się podrzędnym celem CMK. Już aktywizuje lokalną włoszczowską społeczność choć pierwotnie nikt tego nie zakładał. Drugim wyjątkiem będzie Opoczno. Ale nic więcej poza tymi dwoma ośrodkami na CMK. To w żaden sposób nie deprecjonuje podstawowego celu tej linii. Ona nadal pełni swoją pierwotną funkcję, ale też aktywizuje. Tak jest i trzeba to przyjąć do wiadomości.

Natomiast nie mogę się zgodzić, że ta modyfikacja przeznaczenia CMK zaczyna degradować pośrednią sieć osadniczą. Cały system wzajemnych relacji i koegzystencji pomiędzy CMK a liniami nr 1 & 8 burzy właśnie wprowadzenie na CMK segmentu ekonomicznego przewozów pasażerskich. I w tym zgadzam się ze wszystkimi twoimi argumentami. Nie ma się co dziwić przewoźnikom wybierającym szybsze połączenie Katowic z Warszawą po \"autostradzie\" rezygnując z dziurawej i wąskiej\"drogi wojewódzkiej\". Dano im taką możliwość to korzystają pełnymi garściami. 10 tys. wioska nikogo nie terroryzuje, lecz jest beneficjentem postrzelonych zmian z 2006r.

Tak więc CMK powinna wyłącznie obsługiwać ruch kwalifikowany IC przy zaporowych cenach, a całość segmentu ekonomicznego TLK/IR powinno pozostać domeną linii klasycznych wiedeńskiej i kielecko - radomskiej. Na CMK są i będą perony pośrednie: Włoszczowa Płn. i Opoczno Południe.

A w codzienności Opoczna i Włoszczowej widzę to tak: 4-6 par Ex w porach umożliwiających dojazd i powrót do pracy do Warszawy, Katowic, Krakowa o odpowiednich porach. Bilet Rewelacyjny na relacje: Włoszczowa-Opoczno-Warszawa i z powrotem, Opoczno-Włoszczowa-Katowice/Kraków i z powrotem. Bilety miesięczne na wzór City Bilet.
2012-04-12 23:14:06 Autor: RCL
---.play-internet.pl
@Krzysztof
Nie mogę się zgodzić z jedną kwestią. To że Włoszczowa leży przy CMK to nie argument - imho. Znam _miasta_ większe, ba nawet 150tyś. Przez dwie stacje (na linii konwencjonalnej) tego miasta pociągi kwalifikowane przejeżdżają bez zatrzymania - poza krótkim okresem w historii, też nazywano to\"aktywizacja\". Co do reszty zgoda.
2012-04-12 23:19:30 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@TW

Doprawdy nie rozumiem twojej postawy.
Masz w różnych dyskusjach , które toczyliśmy wielokrotnie pretensję o omijanie Łodzi. Oskarżasz mnie, wprawdzie już mniejszym stopniu niż kiedyś, ale zawsze o Łodzio-fobię nie mówiąc już o zarzutach kierownych do @Kryniczanina , a tymczasem kibicujesz szkodnictwu włoszczowsko- opoczyńskiemu, które przecież narusza również interesy aglomeracji łódzkiej, bo przecież Koluszki to przedmieścia Łodzi, a z twojego IP wynika, że nadajesz gdzieś z Widzewa - tak więc tym bardziej nie rozumiem .

Istotnie szkoda, że Stanisław Wysocki nie pociągnął wiedenki centralnie przez Łódź lub nieco bliżej np. przez Andrzejów phi hi hi hi , bo może wtedy lobby łódzkie po stracie korytarzowości warszawsko- katowickiej inaczej by śpiewało i efekt byłby bardziej widoczny. Istotnie źle się stało, że wiedenka nie przebiega przez samą Łódź, a nie obok Łodzi , ale tego nie zmienimy, a Koluszki działają dobrze jako stacja przesiadkowa, a mogłyby działać jeszcze lepiej – ospałości w tej kwestii leży po stronie władz miejskich i wojewódzkich łódzkich – nikogo więcej- być może ŁKA to zmieni.

Cyt. „Odnośnie Opoczna to dobry pomysł.”

Nie ma to jak na złość babci odmrozić sobie uszy.

Jak rozumiem chcesz przenieść Koluszki do Opoczna???

Za blisko te Koluszki centrum Łodzi. Kurcze za blisko – no kurde za blisko - trzeba oddalić stację transferową dla Łodzi z Koluszek do Opoczna. Nie ma to jak dopieprzyć tej ciągle szykanowanej i gnębionej przez wszystkie inne metropolie z jędzą Warszawką na czele Łodzi .

Korytarz katowicko – warszawski lepiej twoim zdaniem przenieść z Koluszek do Opoczna, bo to wynika z twojej wypowiedzi.

Potem nie wyskakuj , że wszyscy z Polski chcą tylko Łodzi dokopać , a już zwłaszcza w Warszawce to działa jakiś spisek antyłódzki. Czytając takie posty jak twój - to raczej Łódź sama jest sobie winna swojego stanu- taką postawą łodzian jaką reprezentujesz. Pomijam tu roszczeniowe ujadanie o KDP Y SSC-owkich łódzkich oszołomów .



Idźmy dalej.

Przecież idąc twoim tokiem rozumowania pro - włoszczowskiego zgodnie z filozofią gierkowską w jakiej wybudowano CMK powinieneś POpierać pominięcie Łodzi przez wszystkie ciągi komunikacyjne KDP Wrocław – Warszawa czy Poznań- Warszawa, Katowice- Gdynia w odległości 50-80 km od Łodzi po to, aby następnie wybudować perony w szczerym polu na które przecież będziesz mógł sobie z Łodzi dojechać samochodem jak na słynny wspomniany tutaj włoszczowski parking ????

Fajnie- nie ???


Cyt. „Jeśli tak to skończmy pier...ić o KDP i innych mega planach jak nie potrafimy ogarnąć prostszych spraw.”

Jesteś w błędzie.
Nie można skończyć pierniczyć o KDP w kontekście CMK, ponieważ CMK to najbardziej rasowa z rasowych KaDeP z wpisanym w definicję swego przebiegu najbardziej ambitnym z ambitnych „efektem tunelu” na dystansie 300 km pomiędzy Katowicami (GOP) Krakowem – Warszawa. Także muszą być w stosunku do niej stosowane najbardziej rygorystyczne z rygorystycznych standardów, ponieważ nieprzestrzeganie tych standardów będzie pogłębiał upośledzenie i wykluczenie komunikacyjnego i tak już do pewnego stopnia , ale tylko do pewnego stopnia upośledzonych terenów pominiętych.

Owszem jeżeli chodzi o Łódź to nie widzę potencjału na KDP i segment kwalifikowany EX/IC w tym mieście, ale do głowy by mi nie przyszło, aby proponować wykluczanie Łodzi z korytarzowych ciągów komunikacyjnych dotyczących segmentu ekonomicznego TLK/IR Wrocław – Warszawa czy Gdynia – Katowice/ Kraków . To że segment ekonomiczny IR/TLK jest poniżej godności i wygórowanych ambicji łódzkich oszołomów ze SSC to już inna sprawa. Ja chce Łodzi dać tylko tyle, ile jej się słusznie należy i to niewątpliwie się Łodzi słusznie należy. KDP w mojej ocenie nie.

Przecież nie proponuję wykorzystania protezy koniecpolskiej plus CMK czy proponowanej przez mnie Kaletówki CMK do obsługi połączeń ekonomicznych TLK/IR Wrocław – Warszawa, a jedynie na potrzeby segmentu Premium co dobiłoby do reszty ofertę TLK Wrocław - Warszawa na linii kaliskiej . To samo nie popieram puszczania oferty POSP/ IR Katowice – Gdynia węglówką, te kursy powinny wyłącznie jechać wiedenką przez Częstochowę Piotrków Trybunalski Łódź Włocławek Toruń do Bydgoszczy choć węglówka to nie wysokie standardy jak CMK także zjawisko póki co ma charakter marginalny.


Wyobraźmy sobie teoretyczną sytuację w której Towarzysz Gierek dokończyłby pierwotny projekt KDP Wrocław – Warszawa przez Wieluń – Idzikowice. I wyobraźmy sobie, że w 2009 na to cudo wchodzi syf IR/TLK. Co by się działo na liniach Wrocław – Ostrów Wlkp. Kalisz – Sieradz- Łódź- Warszawa oraz Wrocław – Opole – Lubliniec- Częstochowa – Piotrków Trybunalski- Koluszki- Warszawa ?

Przecież w przypadku wejścia syfu IR/TLK na KDP Wieluń - Idzikowice na linii kaliskiej nawet obecnych 4/3 pociągów TLK Wrocław – Warszawa i jednej IR na dobę by nie było - tylko np. 1 TLK na dobę poranna z Wrocławia i popołudniowa z Wrocławia , którą z Wrocławia do Warszawy nikt by nie jeździł, a stanowiłaby wyłącznie połączenie tworzone dla Ostrowa Wlkp. i Kalisza w ramach bezpośredniego skomunikowania z Warszawą. O pociągu w godzinach TLK Ossoliński czy TLK Pogoń czy TLK Wrocławianin mógł byś spokojnie zapomnieć, bo całość klienteli Wrocław- warszawa która stanowi istotną część składową potoków podróżnych pojechała by syfem TLK po bełchatowskiej KDP – ie.




Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego znaczna część lobby łódzkiego i lobby pro - KDP - owego zżyma się na koncepcję eksterytorialne Wrocław – Warszawa typu Wieluń – Idzikowice czy Poznań- Warszawa po linii prostej po polach, a w przypadku CMK nie widzi problemu i jeszcze proponuje budowę Peroników w szczerych polach typu Gosiewo.

Eksterytorialna linia Wrocław- Warszawa – herezja. Jak w ogóle można coś takie go planować, na stos heretyków. Matko Święta Uć Uć Uć Uć , aglomeracja kalisko - ostrowska aglomeracja kalisko – ostrowska, aglomeracja kalisko – ostrowska – Boże- Sieradz - Sieradz, Sieradz - Zduńska Wola , a nawet Kolumna Łask i Szadek ale Jezus Maria - nade wszystko Łóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóódź - Port Reymonta itd. itp.

Natomiast w przypadku CMK wszystko jest OK., gra muzyka. Można napluć centralnie w twarz 200 tyś Kielcom Radomiowi czy Częstochowie i jednocześnie pierniczyć o niepomijalności kluczowej roli aglomeracji kalisko – ostrowskiej. Kalisz 100 tyś mieszkańców. Szczyt hipokryzji. Aglomeracja kalisko - ostrowska według szybkiego Janka- śmiech na sali, KDP - owe pielgrzymki Szafrana do Kalisza po oficjalnym zamrożeniu przez Nowaka KDP y itp.

Tymczasem w odniesieniu do CMK ponieważ nie ma problemów, to oczywiście wymyślimy sobie sztuczny, nieistniejący, urojony problem w postaci skomunikowania 10 tyś wioski Włoszczowa z Warszawą i Krakowem/ Katowicami w sytuacji kiedy linia CMK w sposób celowy i zamierzony pominęła pośrednią sieć osadniczą, którą stanowią miasta ponad 200 tyś typu Częstochowa Kielce Radom oraz dziesiątki miast i miasteczek, wsi - mający nakierowany układ przesiadkowy właśnie na Częstochowę Kielce czy Radom .

Przecież gdyby gierkowscy planiści mieli tak ograniczone postrzeganie świata jak twórcy i klakierzy (z RW na czele) łódzkiego KDP Y- ka Poznań/ Wrocław – Kalisz – Łódź- Warszawa to CMK nie powstała w tak ambitnym - eksterytorialnym przebiegu na dystansie 300 km- tylko wymyślono by jakiś pokopany łódzki przebieg KDP Warszawa – Łódź – Częstochowa - Katowice/ Kraków . Raczyński pisał by referaty o kluczowej roli aglomeracji kalisko - ostrowskiej – pardon znaczy - częstochowskiej jako ośrodka modyfikacyjnego, gdzie nastąpi rozbicie KDP na Kraków i Katowice . Oczywiście każda KDP obowiązkowo z Warszawy najpierw grzecznie do Łodzi, gdzie musi wpaść w czarną dziurę – obowiązkowy postój - potem od Uci KDP zostanie skierowania w kierunku aglomeracji- kalisko - ostrowskich , częstochowskich i innych kluczowych ośrodków modyfikujących :D :D :D :D .

Na szczęcie gierkowscy planiści tworzyli bardziej ambitne przebiegi linii KDP, które się w głowie nie mieszczą wąsko-horyzontowo myślącym współczesnym KDP-airzom z naszym Kochanym Robertem na czele, zwłaszcza tym znad Neru.

Przecież gdyby gierkowscy planiści mieli tak ograniczone horyzonty to CMK by nie powstała w obecnym przebiegu.

A że powstała to sekta KDP wymyśla rozwiązywanie nieistniejących problemów poprzez tworzenie debilnych peronów ala- Włoszczowa Płn. zamiast podbijać dalekobieżną ofertę ekonomiczną POSP- obecnie TLK/ IR w oparciu o istniejące linie nr 1 & 8 i sieć osadniczą Katowice – Częstochowa – Piotrków Trybunalski- Koluszki- Warszawa oraz Kraków – Kielce – Skarżysko- Radom- Warszawa. Pomijam tu dzieciarnię buszującą po CMK spod znaku kibla IR czy TLK.

Nie interesuje mnie tłumaczenie że CMK już jest. To, że CMK już istnieje to oznacza tym bardziej , że trzeba rygorystycznie przestrzegać pierwotnie przejętych założeń jej przeznaczenia i funkcjonowania. Jeżeli tych pierwotnych rygorystycznych założeń nie zamierza się przestrzegać - TO LINIĘ TĘ NALEĹťY PO PROSTU ROZEBRAĆ albo zaprzestać bieżącej utrzymaniówki, aż sama się zdegraduje, a pieniądze przeznaczyć czy to na modernizację linii klasycznych nr 1 & 8 do 160 km/h czy 200 km/h z wychylnym pudłem :D :D :D :D :D jak tuskową linię nr 9 lub budować nowe linie KDP Katowice – Częstochowa - Łódź- Warszawa & Kraków – Kielce – Radom- Warszawa które proponuje SKR.




Sprawa jak dla mnie jest jednoznaczna i oczywista.

2012-04-13 00:42:44 Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com
Jesteś naprawdę nieźle stuknięty, wypowiadając się na temat problemów przewozowych Łodzi i aglomeracji, szczególnie, że nie jesteś z tych okolic i nie masz zielonego pojęcia o problemach tego regionu i sposobów rozwiązania ich... W temacie Łódzkim, kierujesz się argumentami nienawiści do miasta.

TO, jest szczególnie oczywiste...
2012-04-13 00:47:50 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: Krzysztof
---.czeladz.vectranet.pl


Cyt. „Musisz brać pod uwagę istniejące fakty. Gosiewo już na CMK stoi łamiąc brutalnie niektóre cele istnienia CMK. Eksterytorialność czy też odciążenie linii 1 i 8 przestały być jedyne i najważniejsze. Pobudzanie lokalnych społeczności stało się podrzędnym celem CMK. Już aktywizuje lokalną włoszczowską społeczność choć pierwotnie nikt tego nie zakładał. Drugim wyjątkiem będzie Opoczno. Ale nic więcej poza tymi dwoma ośrodkami na CMK. To w żaden sposób nie deprecjonuje podstawowego celu tej linii. Ona nadal pełni swoją pierwotną funkcję, ale też aktywizuje. Tak jest i trzeba to przyjąć do wiadomości.”

To nie kategoryczne sądy tylko zupełnie umiarkowana postawa.

To znaczy jakie mam fakty brać pod uwagę???
Jakie rzeczy mam przyjąć do wiadomości ????

Patologię ????
Chyba sobie żartujesz.
Patologię należy zwalczać i likwidować, a nie jej się biernie przeglądać, a co gorsza popierać i brnąc w nią dalej.

Wyjątki w postaci istnienia peronów Włoszczowa Płn. Opoczno Południe podważają sens istnienie tej linii w obecnym przebiegu, bo odpada przesłanka celowości tworzenia „efektu tunelu” na dystansie 300 km po to, aby dokonywać sprinterskich transferów Katowice GOP (względnie ostatnia stacja konwencjonalna przy wyjściu z klasyki wiedeńskiej w Zawierciu) – Warszawa czy Kraków - Warszawa.

Jeżeli pociągi kwalifikowane, nawet tylko wybrane pociągi kategorii EX/ IC mogą się zatrzymywać we Włoszczowej czy Opocznie to tym bardziej mogą zatrzymywać w Kielcach i Radomiu lub Częstochowie i Łodzi. Czyli przebieg linii CMK jest błędny i należy go zmodyfikować, ponieważ odpadła przesłanka zasadności tego przebiegu KDP.

No elementarna logika się kłania.

Przecież sprintery IC Katowice- Warszawa mogą być również z powodzeniem zrealizowane również w oparciu o przebieg KDP Katowice – Częstochowa - Łódź- Warszawa czy KDP Kraków – Kielce – Radom- Warszawa . Pociągi sprinterskie IC Katowice – Warszawa po prostu nie zatrzymywałaby się w Częstochowie i Łodzi . Pociągi sprinterskie IC Kraków – Warszawa po prostu nie zatrzymywałaby się w Kielcach i Radomiu natomiast beneficjentami postojów pośrednich wspomnianych przez Ciebie WYBRANYCH pociągów kwalifikowanych EX/IC byłby Częstochowa i Łódź oraz Kielce i Radom.
Zresztą wszystkie wspomniane miasta powinny mieć obwodnice KDP- owe przy teoretycznych przebiegach KDP proponowane przez SKR. Łódź pewnie i w tym przypadku bałaby się obwodnicy na KDP Katowice – Częstochowa Łódź- Warszawa podobnie jak na Y – ku jej się bała jak diabeł święconej wody hi hi.

Tymczasem CMK JEST JEDNĄ WIELKĄ „OBOWDNICĄ KDP- ową względem Częstochowy Łodzi oraz Kielc i Radomia. CMK jest po prostu taką rozszerzoną wersją łódzkiej obwodnicy z projektu KDP Y, tylko w takiej „mega- wersji „ - na dystansie 300 km pomiędzy Katowicami / Krakowem a Warszawą.

I przecież nie po to uciekano od dużych wielkich miast i tworzono jedną wielką obwodnicę względem naturalnych dużych ośrodków pośrednich aby jakiś debli budował peron w szczerych polach. Takie działanie jest skrajnie nieracjonalne i nie celowe.


Stowarzyszenie Kocham Radom przecież nie domaga się wyłączności na segment ekonomiczny TLK na liniach klasycznych 1 & 8 TYLKO domaga się budowy linii KDP!!! Katowice- Częstochowa – Łódź- Warszawa oraz Kraków – Kielce – Radom- Warszawa i obsługi w/w ośrodków przez SEGMENT KWALIFIKOWANY EX/IC/ICE oraz likwidację linii CMK jako linie degradującą obszary pośrednie ,a stopień degradacji określony jest na poziomie wykluczenia Kielc Radomia / Częstochowy Łodzi z segmentu kwalifikowanego EX/IC czyli dużo wyższy niż jak to określam.

Cyt. „Tak więc CMK powinna wyłącznie obsługiwać ruch kwalifikowany IC przy zaporowych cenach, a całość segmentu ekonomicznego TLK/IR powinno pozostać domeną linii klasycznych wiedeńskiej i kielecko - radomskiej. Na CMK są i będą perony pośrednie: Włoszczowa Płn. i Opoczno Południe.

A w codzienności Opoczna i Włoszczowej widzę to tak: 4-6 par Ex w porach umożliwiających dojazd i powrót do pracy do Warszawy, Katowic, Krakowa o odpowiednich porach. Bilet Rewelacyjny na relacje: Włoszczowa-Opoczno-Warszawa i z powrotem, Opoczno-Włoszczowa-Katowice/Kraków i z powrotem. Bilety miesięczne na wzór City Bilet.”

I będziemy stawać na rzęsach, aby mieszkańcom Włoszczowej czy Opoczna sprzedawać bilety na luksusowe pociągi w promocyjnych cenach. Ponieważ pełna opłat eliminowała by dostęp z tych 2 wiosek.

No chyba Kolego niepoważny jesteś.

Już wspomniałem nie ma sensu rozpatrywać budowy peronów ala Gosiewo na CMK po to, aby zatrzymywać tam drogie EX/IC, ponieważ nie po to omijają one duże miasta, aby stawać po polach, co gorsza w strefie szybkiego ruchu KDP, a nie na klasyce współpracującej z KDP vide wiedenka odcinek końcowy Zawiercie - Katowice, E30 Kraków- Przemyśl, proteza koniecpolska , gdzie to właśnie w strefie wydzielonej linii KDP ma się maksymalizować „walka o każdą 1 minutę czasu przejazdu” jak to mawia guru KDP Robert Wyszyński.

Mieszkańcy Katowic (GOP) Krakowa oraz miast które muszą jeszcze do Krakowa czy Katowic dojechać, często z przesiadki z TLK, KIBLA REGIO czy busa Arona jak Tarnów Rzeszów Przemyśl Nowy Sącz czy Bielsko -Biała Rybnika. Wodzisławia oraz mniejszych typu Bochnia, Brzesko , Myślenice, Dębica, Cieszyn , Ĺťywiec itp. nie po to będę bulić ciężką kasę za IC z Katowic / Krakowa do Warszawy po to, aby jakiś lokalny kacyk zatrzymywał ekspresy w szczerym polu w sytuacji, gdy linia ta omija równoległe duże miasta 200 tyś. Nonsens.

Jeżeli ludzie z Katowic i Krakowa jadąc do Warszawy chcą płacić za pociąg z postojami , to takowe kursują linią wiedeńską i radomską, gdzie mamy właśnie liczne stacje pośrednie oraz całą plejadę dużych i średnich miast .

Bulisz kasę jedziesz szybko i luksusowo i bez idiotyzmów typu Włoszczowa. Płacisz mało jedziesz wolniej z postojami pośrednimi. Proste, logiczne, sprawiedliwe.

Włoszczowianie ani mieszkańcy Opoczna nie będą i tak w stanie opłacić taryfy E , więc tym bardziej wszystkie rozważania zasadności budowy peronów na CMK jest i tak bezprzedmiotowe.

To że Włoszczowa Płn. jest jednym wielkim PIS-owskim oszustwem było już widać po przykładzie postoju EX MALINOWSKI . PIS- uar zapewniał, że frekwencja będzie wynosić 50 osób. Tymczasem zaporowa cena na EX Malinowski odstraszała Włoszczów na tyle, że towarzycho w godzinach kursowania EX Ernesta podjeżdżało do Kielc na POSP przez Radom, a korzystało tylko z politycznego TLK Kordecki w taryfie M+ uruchamianego specjalnie na polityczne zamówienie dla obsługi peronu Włoszczowa Płn. trasowanego zgodnie z betonowymi regułami zróżnicowania czasu przejazdu, względem chronionego segmentu PREMIU IC w bocznej relacji do Częstochowy albo okrężnej relacji przez Olkusz do Katowic.

Czyli mamy do czynienia z jedną wielką mistyfikacją włoszczowską.

W czasach Prezesa z Kaczego nadania Warsewicza mieliśmy na stronie PIC-u do czynienia z agitką propagandową, że już 1 bilet Kupiny na stacji Włoszczowa Płn. zwraca koszt zatrzymania czy coś takiego. Inne genialne ekonomiczne pomysły Warszewicza to puszczanie z IC ODRA w wyścigu z POSP Oleńką po wiedence od czerwca 2008 skutkiem czego Oleńka zarżnęła ODRĘ pieniądz gorszy wyparł lepszy zgodnie z prawem Enegelharta i ułożenie tego na następny rozkład 2008/2009 .

Naprawdę Peron Włoszczowa Płn. i to co się wyrabia na CMK to jest jedna wielka mistyfikacja i pasożyt, który rozwija się kosztem pociągów przejętych z Kielc i Radomia . I naprawdę nie rozumiem dlaczego wiele osób tak broni tej patologii, a nie staje w obronie miast 200 tyś wykluczonych komunikacyjnie przez działalność CMK czy miast 100 tyś położonych peryferyjnie jak np. Legnica, która nie posiada żadnego pociągu dalekobieżnego segmentu ekonomicznego TLK w sytuacji, gdy PIC żłopie dotacje państwowe na obsługę przewozów międzywojewódzkich i nie wydłuża segmentu dotowanego dla miast peryferyjnych typu Legnica, ogranicza ofertę na 8 - ce a zabawia się w TLK po CMK i w Gosiewo.

Większości tutaj wypowiadających się oczywiście nie chodzi o Włoszczową czy Opoczno tylko zależy im na przejechaniu konicznie akurat magiczną CMK w niskiej cenie na przejażdżkę po której przy cenach na EX/IC nie były stać. Ot cała zagadka fundamentalnej obrony peronu Włoszczowa Płn.


2012-04-13 01:49:00 Autor: Kolejarz 65 łodziolog
---.dynamic.gprs.plus.pl
Autor: bozia
---.range86-160.btcentralplus.com

Cyt. „ Jesteś naprawdę nieźle stuknięty, wypowiadając się na temat problemów przewozowych Łodzi i aglomeracji, szczególnie, że nie jesteś z tych okolic i nie masz zielonego pojęcia o problemach tego regionu i sposobów rozwiązania ich... W temacie Łódzkim, kierujesz się argumentami nienawiści do miasta.

TO, jest szczególnie oczywiste...”


Każdy kto neguje wasze jedyne słuszne łódzkie wizje i wasze roszczeniowe urojenia kieruje się nienawiścią do Łodzi.

To oczywiste :D :D .

Rzeczywiście to że nie pochodzę z Łodzi – na szczęcie - daje mi chłodne i analityczne spojrzenie na wasz lokalny łódzki burdelik i rzeczową ocenę co Wam się słusznie należy, co oczywiście chce Wam dać , a co jest tylko waszym łódzkim wyciem roszczeniowym .



Przestań bredzić i nie popadaj w kolejne sprzeczności wypowiadając się na poważne zagadnienia , bo to poważne forum . Ty oprócz łódzkiego stękania i marudzenia na różnych forach jako @bozia czy @Urbi na FK czy SSC nie wnosisz nic do dyskusji poza wałkowaniem stękania o remont linii nr 14 z Łodzi do słynnej aglomeracji kalisko - ostrowskiej (która oczywiście też jest konieczna pomijając twoje jęki i nieustanne łódzkie bredzenia ) oraz budowę łącznika Sieradz – Wieruszów, a najlepiej w ogóle od razu KDP Y


Proteza koniecpolska dla Wrocławia Ci przeszkadza i tam trasa przez Włoszczową Płn. i Koniecpol tobie i twoim oszołomiastym kumplom ze SSC przeszkadza, w sytuacji kiedy EX Panorama & EX Opolanin kursowały tam w latach 90- tych w zaporowych cenach i nie przekładało się to na ofertę POSP na linii kaliskiej, gdzie i tak była powiedzmy taka sobie 5-6 na dobę, a Łódź z Kaliszem zawsze się kompromitowały . W latach 90- tych nie było żadnego peronu Włoszczowa Płn. i nikt poza członkami PC nie wiedział nawet w ogóle kto to jest Gosiewski , a EX nie zatrzymywały się w Koniecpolu, gdzie przecież peron na linii klasycznej przecież był i wystarczyło czerwone światło.



Natomiast Włoszczowa Płn. i twoje marudzenia o popierające Opoczno Południe w kontekście puszczania połączeń TLK z Łodzi do Krakowa są już dobre.

Ot łódzka schizofrenia.


CMK wykorzystywana jako linia omijająca Łódź w wymiarze Wrocław – Warszawa nawet w segmencie PREMIUM EX/IC przy zaporowych cenach jest zła, ale już wykorzystywana przez Łódź do łączenia z Krakowem i to naddatek w segmencie ekonomicznym TLK z pominięciem Częstochowy jest dobra- nieprawdaż ???


No łódzka hipokryzja na całego !!!


Cyt z twoich @buziu/ Urbi wcześniejszych majaczeń kilka postów wyżej : „ Po wszystkich remontach/rewitalizacjach ciąg Kraków - CMK - Łódź - Poznań, powinien być głównym dla szybkich pociągów kategorii ekonomy”



Dla segmentu economy. :D :D :D :D

Dla segmentu economy :D :D :D :D


Myślałem, że popuszczę ze śmiechu .


Dla segmentu ekonomicznego TLK to sobie uruchamiajcie pociągi Poznań- Kraków przez Uć w przebiegu Poznań- Kutno - Łódź - ale dalej - Piotrków Trybunalski- Częstochowa – DGZ- JASZCZ- Kraków

Jak chcecie kursować po CMK z pominięciem Piotrkowa Radomska Częstochowy i Zagłębia to sobie zabulcie taryfę E.

Co nie stać Ucian zabulić za EX ??? a KDP w tej relacji żądacie czyli IV filara hafasu phi hi hi.





Jeżeli dziadów łódzkich nie stać na wygenerowanie pociągu w taryfie E po CMK do Krakowa i segmentu Premium IC, to nie ma przebacz powinniście jeździć w taryfie wiedenką przez Piotrków Trybunalski Częstochowę Zgłębię .
Tak jak zupełnie słusznie przetrasowano Wam POSP Reymont z CMK na wiedenkę, gdyż wcześniej Łódź była traktowana jako dziecko specjalnej troski mając POSP Reymonta w taryfie POSP, w sytuacji kiedy w analogicznym czasie z Warszawy do Krakowa po CMK kursowały wyłącznie EX/IC .


Poza tym podstawowe trasy łączące Poznań z Krakowem po modernizacjach i rewitalizacjach zapowiadanych przez MI będą wiodły przez Leszno Wrocław Opole Gliwice Katowice dla segmentu kwalifikowanego EX jak i dla ekonomicznego TLK oraz przez Ostrów Wlkp. Lubliniec Tarnowskie Góry Bytom Katowice dla IR/TLK .

Także niech lobby łódzkie sobie wybije z głowy że korytarz Poznań- Kraków będzie biegł przez Łódź CMK i to na dodatek w segmencie ekonomicznym z dopingiem CMK. Chyba nienormalni jesteście w tej Łodzi, że zgłaszacie tego typu roszczenia.

2012-04-13 10:40:16 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kolejarz 65
Wiem, ale ja też tłumaczyłem, że na CMK jestem przeciwko IR-om i kiblom, TLK najwyżej jakiś pojedynczy, a tak to też nie. Cegielski i Barbakan proszę bardzo niech będą EX-ami, Reymont również ,tym bardziej, ze jest pula tanich biletów,a i bez noclegu w Kraku się obejdzie, więc i tak się opłaci nawet normalny bilet.
2 sprawa czy np. puszczanie na razie Neptuna i Kaszuba, a od 1 czerwca większej ilości pociągów i wszystkich przez Kutno, In, Bydgoszcz nie jest kosztem linii Kutno - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz? Czy ta linia nie ma większego potencjału?, a się ją zaniedbuje i nie remontuje, pojawiają się zwolnienia, tym bardziej, że Neptun i Kaszub nigdzie nie stają nawet jako TLK., a we Włocławku i Toruniu potoki są duże. Jest jeszcze Aleksandrów z Ciechocinkiem. Czy jest to linia mniej ważna niż Wiedenka, czy 8? Na to pytanie odpowiedzi nie otrzymałem. Pozdrawiam.
2012-04-13 10:42:17 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Oczywiście 1 i 8 nei należy dyskryminować i należy je zmodernizować, ale linii Kutno - Toruń -Bydgoszcz również nie należy. Pozdrawiam.
2012-04-13 10:45:46 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
A Wiedenka musi być lepsza, bo obecnie przegrywa z Gierkówką i trzeba ja poprawić ito znacznie, żeby konkurencyjność była.
2012-04-13 12:06:02 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kolejowy men
Cyt. „Wiem, ale ja też tłumaczyłem, że na CMK jestem przeciwko IR-om i kiblom, TLK najwyżej jakiś pojedynczy, a tak to też nie.”

TLK to też segment ekonomiczny.

A dlaczego Ty chcesz koniecznie jeździć akurat po CMK w segmencie ekonomicznym w taryfie D skoro masz alternatywę wiedenki ???

CMK to linia która ma jakąś magiczną moc ??? jest podniecająca ????
Czy co ? – bo nie rozumiem.

Zresztą już tłumaczyłem w zasadzie wszystko idealnie uregulowałyby naturalne mechanizmy stricte ekonomiczne pod warunkiem prawidłowo ukształtowanych bodźców. Problem w tym, że mamy błędnie ukształtowane bodźce ekonomiczne.

Gdyby stan linii nr 1 & 8 reprezentował parametr 160 km/h to być może nawet CMK miałaby problemy ekonomiczne z obciążeniem ruchem pasażerskim, ponieważ przewoźnicy wybierali by tamte linie z racji dodatkowych potoków pośrednich z Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego z Łodzi w wymiarze Łódź – Katowice (choć tu istnieje pewna niedogodność Koluszek) ze Skierniewic to samo z Krakowa do Warszawy przy pełnym 160 km/h na odcinku Kozłów Kielce- Radom- Warszawa. Choć tu trzeba zaznaczyć, że CMK ma przewagę w nieco krótszym przebiegu odpowiednio 18/28 km oraz zacznie lepszą geometrię od typowo klasycznych linii wiedeńskiej i radomskiej . 120 km/h na CMK a na 1 & 8 to nie to samo , tak samo jak 160 km/h płynne na CMK i teoretyczne 160 km/h - szarpane na wiedence czy potencjalnie na linii radomskiej. Podobnie jak 20 stopni C w lipcu a teoretycznie to samo 20 C w końcu września niby to samo, a jednak nie to samo.


Problem jednak w tym, że nie modernizuje się tamtych linii do 160 km/h w całości, a jedynie we fragmentach, bo zasłania się istnieniem CMK- i . Problem w tym, że obecnie nie utrzymywano nawet pełnego parametru 100-120 km/h, bo pieniądze były pompowane w CMK . Problem w tym, że nie budowano 2 toru na Radom Warszawa, bo zasłaniano się istnieniem CMK .

A skoro Beton PKP wszelkiej maści spółek kolejowych zasłaniał się wieloletnim nieinwestowaniem w linie nr 1 & 8 istnieniem CMK, a obecnie ogranicza się rozmiary modernizacji do wybranych fragmentów, na rzecz jedynie rewitalizacji na innych ( np. rezygnacja z modernizacji na Radom Kielce na rzecz rewitalizacji) co uzasadnia się istnieniem równoległej CMK - to tym bardziej nie może być zgody na wolną amerykankę na CMK kosztem linii nr 1 & 8 i budowanie na CMK jakiś idiotycznych peronów ala - Włoszczowa Płn. czy Opoczno Płd.

Gdyby bodźce ekonomiczne zostały ukształtowane w prawidłowy sposób to patologia w postaci segmentu ekonomicznego TLK/IR oraz peronu Włoszczowa Płn. sama by się zlikwidowała. Ale biorąc pod uwagę to co pisze Iwan ileś postów wyżej Włoszczowa Płn. ma słabe wyniki również w segmencie ekonomicznym TLK/IR czyli 2-3 pasażera na pociąg. Tak więc jedynym „sukcesem” tego peronu jest wywołanie wykluczenia komunikacyjnego w Kielcach Radomiu Częstochowie Piotrkowie i stacji transferowej w Koluszkach poprzez podbieranie pociągów wszystko to na rzecz statystycznie 2-3 pasażerów z miasteczka i okolicznych wiosek. Ilość oferty dalekobieżnej Kraków- Warszawa w Kielcach i Radomiu jest mniejsza, bo kradnie je Włoszczowa Płn. , potoki się nie dodają - Kielce wygenerowały znacznie większe potoki pośrednie ale nie ma odpowiedniej częstotliwości kursowania pociągów bo przejęła je CMK i Włoszczowa Płn.- kolejne zmniejszenie ilości oferty w Kielcach- odwrót od Kolei na rzecz transportu samochodowego itd. pogłębianie błędnego koła. Peronik Włoszczowa Płn. rozsadza jedynie cały system nic więcej.

Jeżeli pół-mózgi z Betonu PLK / PKP IC chcą się zabawiać w postoje pośrednie pomiędzy Katowicami/ Krakowem a Warszawą to bardzo proszę ALE POD WARUNKIEM likwidacji CMK i zbudowania nowych KDP Katowice – Częstochowa – Łódź- Warszawa oraz Kraków – Kielce – Radom- Warszawa. Z drugiej strony niech Rząd odmraża Projekt KDP Y Wrocław / Poznań Kalisz – Łódź- Warszawa – wtedy proszę bardzo - ALE POD WARUNKIEM likwidacji CMK i zbudowania nowych KDP Katowice – Częstochowa – Łódź- Warszawa oraz Kraków – Kielce – Radom- Warszawa. A przy założeniu parametru 300 km/h i konsumpcji nałożenia drogi przez wysokie parametry linia krakowska mogłaby by nawet być wybudowana w układzie Kraków – Tarnów- Kielce – Radom- Warszawa wprowadzając do wnętrza korytarzowości krakowsko- warszawskiej nawet 3, a nie 2 ośrodki tak jak proponuje Stowarzyszenie Kocham Radom. Podobnie KDP Warszawa – Płock- Włocławek - Toruń- Bydgoszcz- Gdańsk- Gdynia .
Prawda jest taka że sprawa ułożenia korytarzowości między-metropolitalnej jest tu kluczowa i ma istotne znacznie czy dany ośrodek leży wewnątrz danej korytarzowości czy poza nią. Okazuje się bowiem że nawet 100 czy 200 tyś ośrodki leżąc poza korytarzowością mogą być skazane na „efekt pustyni” Tymczasem korytarzowości krakowsko- warszawska czy katowicko- warszawska jest trwoniona i marnowana na rzecz 10 tyś Włoszczowy czy 20 tyś Opoczna zamiast przy okazji służyć miastom 100-200 tyś .


A niech Rząd oraz Beton PKP PLK / PKP IC przestanie w końcu świrować pawiana i kontynuować debilizmy Gosiewskiego w postaci budowy kolejnych peronów w szczerym polu na CMK vide Opoczno Południe tylko zabierze się w końcu za spójną politykę transportową tak, aby nie powodować wykluczania komunikacyjnego. Na pewno budowanie peronów na CMK temu nie służy. To jedynie pogłębia patologię wykluczenia komunikacyjnego terenów pominiętych przez CMK. To nie jest zdjęcie „efektu tunelu” tylko jego pogłębienie!!!
2012-04-13 15:22:23 Autor: Kryniczanin
---.31.62.54.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Kolejarz 65
\"Oskarżasz mnie, wprawdzie już mniejszym stopniu niż kiedyś, ale zawsze o Łodzio-fobię nie mówiąc już o zarzutach kierownych do @Kryniczanina , a tymczasem kibicujesz szkodnictwu włoszczowsko- opoczyńskiemu, które przecież narusza również interesy aglomeracji łódzkiej, bo przecież Koluszki to przedmieścia Łodzi, a z twojego IP wynika, że nadajesz gdzieś z Widzewa - tak więc tym bardziej nie rozumiem . \"

Ja już się przekonałem że Łodziofobia istnieje ale w Łodzi. Te wszystkie dzikie żądania...Prawda jest taka że Tobie i mnie zależy na uczciwej normalnej ofercie dla Łodzi np. przez Wiedeńkę do Krakowa choćby i co godzinę jak będą potoki ale Łodziofobia z Łodzi nigdy nie zaakceptuje tego.
2012-04-13 19:48:37 Autor: aron busowy baron parczewski
---.paradowski.pl
Z Łodzi do Katowic som małe potoki
2012-04-13 20:22:23 Autor: Kuba W.
---.play-internet.pl
Rekapitulując: zła Łódź rękami Edgara zepsuła CMK budując peron we Włoszczowie.

Brawo, nadajecie się do kabaretu.
2012-04-13 23:29:17 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kolejarz 65
\"A dlaczego Ty chcesz koniecznie jeździć akurat po CMK w segmencie ekonomicznym w taryfie D skoro masz alternatywę wiedenki ???
CMK to linia która ma jakąś magiczną moc ??? jest podniecająca ????
Czy co ? – bo nie rozumiem. \"
Po CMK chcę jeździć w taryfie E, napisałem, że może jakiś TLK, tak jak kiedyś był Batory w taryfie ekonomicznej, którym można było dojechać szybko i rano do Warszawy z Ĺťywca, czy Zwardonia, choć generalnie powinny ta linią jeździć kwalifiki. A dlaczego chcę jeździć po CMK? A no tego, że jest szybciej, zresztą nie tylko ja chcę nią jeździć, wielu patrzy na czas jazdy i na cenę również, choć nie wszyscy. Czy jest podniecająca? No jest, bo jest szybka, a ja lubię szybko jeździć pociągiem i ogólnie szybko dostać się do celu, choć będę w najbliższym czasie dosyć często jeździł do Bielska, więc na remont Wiedenki też czekam z niecierpliwością.
\"Problem jednak w tym, że nie modernizuje się tamtych linii do 160 km/h w całości, a jedynie we fragmentach, bo zasłania się istnieniem CMK- i . Problem w tym, że obecnie nie utrzymywano nawet pełnego parametru 100-120 km/h, bo pieniądze były pompowane w CMK . Problem w tym, że nie budowano 2 toru na Radom Warszawa, bo zasłaniano się istnieniem CMK.\"
I to jest bardzo niedobry przykład modelu hiszpańskiego, gdzie stawia się głównie na KDP i kolej aglomeracyjną, a tak być nie może, też jestem tego zdania, że to jest niedobre. Zgadzam się z zabieraniem połączeń na linii numer 8 i numer 1. We Włoszczowie niech jakieś parę EX-ów staje, tak jak i w Opocznie, żeby była ta dostępność kolei, ale absolutnie nie można dyskryminować 1 i 8. Zapewne tak jak nawet wspomniałeś w swoim wpisie, że gdyby linie te miały parametry V max 160 km/h to byłby na nich ruch duży, gdyż tam jest większy potencjał. Zapewne też pojawiłyby się jakieś EX-y na niej, tym bardziej, że Wikipedia podaje, że są plany uruchomienia EX-a na modernizowanej linii nr 25 z Rzeszowa do Warszawy na przełomie 2013/2014 roku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_kolejowa_nr_25
Powracając jeszcze do tematu to TLK z Kielc, czy Lublina do Katowic raczej musi jechać przez CMK od Włoszczowy do Zawiercia, ponieważ jest to najbardziej rozsądny wariant, chyba, że będzie zmodernizowana linia przez Olkusz, albo segment EX, chociaż z Kielc do Katowic to nie wiem, czy by wypalił, może jakiś jeden. Pozdrawiam.

2012-04-13 23:38:57 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kryniczanin
\"Prawda jest taka że Tobie i mnie zależy na uczciwej normalnej ofercie dla Łodzi np. przez Wiedeńkę do Krakowa choćby i co godzinę jak będą potoki ale Łodziofobia z Łodzi nigdy nie zaakceptuje tego.\"
Ja zaakceptuję, ale jakiś 1 EX poranny przez CMK też być powinien, przynajmniej na razie, gdyż na Wiedence oferta jeśli chodzi o czas jazdy jest niezadowalająca i niekonkurencyjna dla Gierkówki, a jeśli będzie Wiedenka solidnie zrobiona pod V max 140 - 160 km/h i wyremontowany porządnie odcinek Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Jaworzno, t oproszę bardzo wtedy niech jeżdżą Wiedenką wszystkie składy jadące z Łodzi, czy przez Łódź i wtedy co godzinę mogłyby być opłacalne. Pozdrawiam.
2012-04-14 07:34:40 Autor: Kryniczanin
---.31.12.14.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
@Kolejowy Men

Oczywiście ale jak się utrzyma a jak nie to Wiedeńką i basta. Ale sztuczny doping w postaci TLK/IR po CMK w jakiejkolwiek relacji to jest gangrena!
2012-04-14 13:19:38 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kolejowy Men
Cyt. „ A dlaczego chcę jeździć po CMK? A no tego, że jest szybciej, zresztą nie tylko ja chcę nią jeździć, wielu patrzy na czas jazdy i na cenę również, choć nie wszyscy”

Ale co to za argument, że jest „szybciej” ???

Wiadomo, że CMK zbudowano tak, że skróciła dystans Warszawa – Katowice o symboliczne ale zawsze 18 km w porównaniu do pierwotnej linii - wiedenki i dystans Warszawa – Kraków o 28 km w porównaniu do pierwotnej linii - kielecko- radomskiej. (PS.W przypadku Łódź- Kraków dystans też jest nieco krótszy w przypadku Łódź CMK – Katowice krótsza jest wiedenka ). To było oczywiste na etapie planowania i budowy CMK.

Ale z tego nie wynika, że można tam wejść z każdym szmelcem i po bandzie , tylko z tego tytułu , że jest tam nieco krócej - a więc szybciej, ponieważ CMK została wybudowana POD PEWNYMI ĹťELAZNYMI REGUŁAMI jej przyszłej eksploatacji i przeznaczenia. Inaczej jest to linia powodująca wykluczenie komunikacyjne terenów pominiętych- ile razy to można jak grochem o ścianę tłumaczyć .

Nawet jakby na zasadach czystych reguł ekonomicznych opłacało się uprawiać obecną patologię na CMK – nie powinna być ona ze względów społecznych praktykowana, a korekta naturalnych mechanizmów ekonomicznych dokonywana jest zawsze za pomocą instrumentów prawnych , w tym wypadku ustawowych lub regulaminowych.

Jednak nawet z czymś takim nie mamy do czynienia .
Biorąc pod uwagę nawet wyłącznie czyste reguły ekonomiczne bez modyfikacji ze strony norm prawnych uruchamianie pociągów ekonomicznych TLK/IR na CMK się nie opłaca o czym świadczy potężne, pogłębiające się zadłużenie przewoźników uwikłanych w wojnę podjazdową i patologię TLK/ IR.

Aby pociąg na CMK był rentowny i uruchamiany, bez dotacji państwowy musiałby być uruchamiany w taryfie E i to na dodatek przy dużym zapełnieniu całego składu wagonowego.

Do tego po stronie zarządcy infrastruktury linia musi być należycie obciążana cyklem ofertowym poszczególnych przewoźników tak aby było sens utrzymania danej linii w danym konkretnym przebiegu.

W odniesieniu do CMK nic takiego nie ma miejsca. Powtarzam nic takiego nie ma miejsca.
Niektóre EX/IC też do połowy wożą powietrze.

Pociągi ekonomiczne TLK /IR nawet jeżeli byłyby pełne, a również nie zawsze są pełne - dostarczają przecież nawet z całego napełnionego składu wpływy z biletów na poziomie niskich taryf, D a co gorsza jeszcze niższej IR. A pociąg powinien być napełniony w taryfie E.

Ba nawet IR na składzie wagonowym też są do ½ czy do ¾ pustawe. Np. w środy często obserwowałem słynny IR Matejko na Centralnym . W każdym przedziale przeciętnie 2-3 czasem 4 osoby w tym 5 przedziałów wolnych o stanie „0” w całym kilku-wagonowym składzie.

Tak więc szarżowanie przez wydzierających się po forach różnych cwaniaczków - dzieciaków hasłami w stylu : „Kto mi zabroni” , „jak ktoś chce tanio jechać po CMK to nikt nie ma prawa zabronić” czy coś takiego itd. itp. oraz że mamy do czynienia w wolną ekonomią ma się ni jak do rzeczywistości.

Pociągi uruchamiane po CMK w ramach obecnej patologii nie mają uzasadnienia czysto ekonomicznego tak więc nie można powoływać się na wolną amerykankę .

Przewoźnicy kolejowi nie podlegają prawu upadłości, stąd mogą bezkarnie się zadłużać , chciał to zmienić profesor Enegelhart poprzez nowelizację ustawy to zablokowano to wtedy. Gdyby obowiązywał na dzień dzisiejszy podleganie prawu upadłościowemu spółek kolejowych to dzieciarnia by mogłaby dziej co najwyżej wspominać tanie pociągi na CMK na Info-kolejach itp. forach , pinieważ sen włoszczowsko- kiblowo - irowo- tlk- owy na CMK prysł by jak bańka mydlana . Zresztą generalnie na całej sieci cała kolejowej dokonała by się racjonalizacja i drastyczne ciecia liczby połączeń przy których rzeźnik Celiński to Siostra Samarytanka .

A wracając do rozpatrywania sprawy od strony zarządcy infrastruktury linia CMK nie ma należy tego obciążenia.

Tak więc podsumowując szafowanie tu populistycznymi hasłami o rzekomej ekonomicznej wolności w odniesieniu do CMK jest bzdurne jak kilo gwoździ, tym bardziej mowa o ekonomicznej opłacalności peroniku Włoszczowa Płn .




Za owo „szybciej” – jak to nazwałeś musisz sobie odpowiednio zapłacić. Linia CMK jest linią wysokich standardów, za którą powinno pobierać się wysokie stawki dostępu do infrastruktury. Do tego CMK jest linią o fanaberycznym polnym przebiegu z „efektem tunelu” na dystansie 300 km z celowym wykluczeniem ośrodków pośrednich – tak więc nie można w odniesieniu do tej linii mówić o „misji publicznej” ponieważ przebieg tej linii jest wybitnie antyspołeczny i anty- misyjny. Oczywiście na potrzeby linii transferowej takowy fanaberyjny, antyspołeczny przebieg z wykluczeniem ośrodków pośrednich jest uzasadniony, jednak beneficjenci tego systemu tj. Kraków/ Katowice(GOP) oraz Warszawa muszą sobie sami zapłacić.

Tak więc taniej po CMK być po prostu nie może. Po prostu @Kolejowy Menie z oczywistych względów taniej być nie może.

Cyt. „zresztą nie tylko ja chcę nią jeździć, wielu patrzy na czas jazdy i na cenę”


Ale to jest argument w stylu robić referendum : „Czy chcesz być piękny. młody i bogaty czy biedny, stary i brzydki”

Cyt. „Czy jest podniecająca? No jest, bo jest szybka, a ja lubię szybko jeździć pociągiem i ogólnie szybko dostać się do celu”

Tak więc trzeba za to odpowiednio zapłacić, a system komunikacyjny musi być spójny i nie-wykluczający także dla innych ośrodków.

Cyt. „I to jest bardzo niedobry przykład modelu hiszpańskiego, gdzie stawia się głównie na KDP i kolej aglomeracyjną, a tak być nie może, też jestem tego zdania, że to jest niedobre. Zgadzam się z zabieraniem połączeń na linii numer 8 i numer 1. We Włoszczowie niech jakieś parę EX-ów staje, tak jak i w Opocznie, żeby była ta dostępność kolei, ale absolutnie nie można dyskryminować 1 i 8.”

Ale tą argumentacją potwierdzasz jedynie linię argumentacyjną Stowarzyszenia Kocham Radom a nie tezę którą pragniesz udowodnić. SKR przypominam nie domaga się modernizacji linii klasycznych 1 & 8 i wyłączności na segment ekonomiczny POSP- obecnie TLK/IR tylko likwidacji CMK i budowy nowych linii KDP Katowice – Częstochowa Łódź- Warszawa oraz Kraków- Kielce- Radom- Warszawa . Skoro wybrane pociągi segmentu HS mogą zatrzymywać się we Włoszczowej czy w Opocznie to tym bardziej mogą się zatrzymywać w Częstochowie czy Łodzi oraz w Kielcach i Radomiu. Tak więc odpada przesłanka racjonalności istnienia CMK w obecnym przebiegu.

Tak wiem dla Kolejarzy, a zwłaszcza dla polityków logiczne myślenie to obca planeta. Afery lepiej zamiatać pod dywan , rżnąć głupa niż przyznać się do błędu i go skorygować. Ostatnia uwaga nie pod Twoim adresem.
2012-04-14 16:37:31 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kryniczanin
No jeśli się utrzyma ten EX oczywiście, a przeciwko IR-om, czy TLK-om na CMK to ja również jestem, więc się zgadzamy:).
2012-04-14 16:56:21 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kolejarz 65
No to już prędzej jestem za likwidacją stacji we Włoszczowie i nie budowaniem w Opocznie niecałej CMK-i. CMK ma zapewnić szybką jazdę dla kwalifików i być musi. Co do Włoszczowy to jak będzie proteza zrobiona to będzie wykorzystana bardziej stacja istniejąca, którą mogą wyremontować wraz z dalszym odcinkiem 61 do Kielc i z Włoszczową będzie git. W TVNie dzisiaj p oraz drugi był reportaż o stacji we Włoszczowie i o tej, która ma powstać w Opocznie. Dziennikarz pokazał nieczynną stację w Opocznie i powiedział, że ta stacja już czynna nie będzie, natomiast powstanie nowa na CMK Opoczno Południowe, a właśnie powinna być odrestaurowana i uruchomiona ponownie i 25 powinna zostać zmodernizowana cała i problem Opoczna też będzie rozwiązany. Po części jest już robiona, a jak będzie w całości zrobiona to będzie połączenie z Końskimi, Sandomierzem, Skarżyskiem, Starachowicami, Stalową Wolą i Rzeszowem oraz Przemyślem i Bieszczadami. Również z Kielc by mogło być rozsądne połączenie wtedy nie tylko z Łodzią, ale również z Bydgoszczą, Poznaniem, czy Szczecinem. Jak widać kompromis zawsze można znaleźć:).
A jeśli chodzi o EX-y, czy EIC to dzięki puli Super biletów można pojechać nimi sporo taniej niż TLK. Pozdrawiam.
2012-04-15 00:33:15 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kolejowy men
Cyt. „Co do Włoszczowy to jak będzie proteza zrobiona to będzie wykorzystana bardziej stacja istniejąca, którą mogą wyremontować wraz z dalszym odcinkiem 61 do Kielc i z Włoszczową będzie git.”

I o tym właśnie cały czas do znudzenia piszę. Włoszczowa ma gdzie realizować swoje potrzeby komunikacyjne stosownie do swojego znaczenia i wielkości. Ma dojazd do Kielc i do Częstochowy, a stamtąd ma odpowiednio 8 -kę przez Radom i 1 kę przez Koluszki i segment ekonomiczny. To mieszkańcy 10 tyś Włoszczowej powinni dojeżdżać do 220 tyś Kielc na przesiadkę, a nie na odwrót. Poza tym stacja Kielce na ciągu S-N Kraków – Warszawa jest ulokowana centrycznie dla całego regionu świętokrzyskiego, dla wszystkich miejscowości od Sandomierza , Opatowa i Staszowa na wschodzie po Włoszczową i Końskie na zachodzie . Otworzenie peroniku na CMK rozsadziło system komunikacyjny przesuwając „okno na świat” z centrum regionu ulokowanego w Kielcach 50 km na zachód, co upośledza centrum i wschód regionu.


Cyt. „ W TVNie dzisiaj p oraz drugi był reportaż o stacji we Włoszczowie i o tej, która ma powstać w Opocznie. Dziennikarz pokazał nieczynną stację w Opocznie i powiedział, że ta stacja już czynna nie będzie, natomiast powstanie nowa na CMK Opoczno Południowe”

Jeżeli TVN i GW dołączy jeszcze w jednym szeregu z mediami Tadeusza Rydzyka do grona POpierania głupoty włoszczowskiej forsując tym razem platformianą głupotę opoczyńską na CMK to rzeczywiście jedynym w regionie krajem wolnym od hipokryzji i skrajnego zakłamania zostanie reżimowa Białoruś. Tam przynajmniej Łukaszenka realizuje jakąś przewidywalną doktrynę i spójny system wartości, choć ustrój zamordystyczny.

Swoją drogą jestem ciekawy jak pod względem POLITYCZNYM partia Donalda Tuska PO uzasadni budowę peronu Opoczno Południowe pod swoimi rządami. Przecież to będzie przyznanie się do błędu i totalnej klęski w temacie słusznej skądinąd krytyki budowy PIS-owskiego peronu Włoszczowa Płn. ?

Przecież 99,99 % tzw. ludności to całkowici dyletanci kolejowi , 80 % społeczeństwa to półanalfabeci ekonomiczni nie rozumiejący podstawowych mechanizmów. Mało tego nawet profesor ekonomii nie orientujący się w ogóle w tematyce kolejowej może kupić bajkę o sprawdzaniu się Włoszczowej Płn., ponieważ nie zna realiów i meandrów materii analizowanej dziedziny, w tym wypadku materii kolejowej. A kierowanie się wyłączenie narzędziami analizy matematycznej bez znajomości dziedziny samej w sobie - jako suchej dziedziny może doprowadzić do kupienia kłamstwa włoszczowskiego. Ktoś np. może być dobrym prawnikiem, ale umiejętność interpretacji norm prawnych czasem bez znajomości dziedziny samej w sobie, której dotyczą dane przepisy sprawia, że jest on w zasadzie takim samym dyletantem jak statystyczny laik bez wykształcenia prawniczego.

Tak więc tym bardziej tzw. masy społeczne na bieżąco nie interesujące się tematyką kolejową mogą kupić bajkę włoszczowską o rzekomym sprawdzaniu się peronu Włoszczowa Płn. po lekturze tak skrajnie zmanipulowanych artykułów jak 2 ostatnie wyświetlane na stronach portalu RK.

To będzie oznaczało sukces Jarosława Kaczyńskiego, bo nie wierzę, aby PIS tego nie wykorzystał i wczorajsza jazda Jarusia w Sejmie to w zasadzie małe piwo, jak będzie przed społeczeństwem grał tematem peronu Włoszczowy Płn. i jego rzekomej sprawdzalności. PIS będzie argumentował, iż właśnie oto PO przyznała się do błędu, a rację miał od początku PIS. I „ciemny lud” to kupi ponieważ 99,99% ludzi nie interesuje się w ogóle tematyką kolejową i nie orientuje się w meandrach i kuchni Betonu PKP i różnych sztuczek stosowanych przez Beton PKP .

Nie wiem jak w takim układzie będzie zwijać się PO i spec od wizerunku minister Nowak- przecież to będzie totalna porażka i przyznanie racji PIS- owi, który bezwzględnie to wykorzysta, a co gorsza „ciemny lud to kupi”, ze względu na nieznajomość zagadnienia. Przyznam, że manipulacja włoszczowska jest na tyle przekonująca, iż gdybym był laikiem kolejowym nie interesującym się tematyką kolejowej i nie znał mechanizmów kolejowych, w tym zwłaszcza sztuczek Betonu PKP- to też bym chyba łyknął kłamstwo o sprawdzaniu się Peronu Włoszczowa Płn. i uznała tą sprawną manipulację za prawdę.

PO raczej powinno obnażyć kłamstwo włoszczowskie i zaprowadzić porządek na CMK. Inaczej zwycięzcą w oczach „ciemnego ludu” będzie PIS. A lud przecież ma prawo nie orientować się w zagadnieniach kolejowej - bo po co to komu ??? Dla nie-pasjonatów i osób nie interesujących się zagadnieniem kolejowym, ta wiedza jest przecież niepotrzebna.
2012-04-15 16:31:11 Autor: aa
---.icpnet.pl
generalnie trzeba przyznać że puszczając TLK po CMK spółka intercity sama podcina gałąźć na której siedzi - bo zniechęca ludzi do korzystania z pociągów EIC. Po co przepłacać za bilet kiedy różnica w czasie przyjazdu wacha się od kilku do kilkunastu minut? Ale w monecie kiedy różnica ta wynosi około 2 godziny -np. Wawa-Katowice przez Koluszki i Czewe.... to warto już dopłacić (jeśli komuś zależy na czasie - a dla takich osobów funkcjonują pociągu EIC). Myślałem że to właśnie pociągi EIC są kurą znoszącą złote jajka...i to właśnie tą kurę trzeba rozwijać i dopieszczać a nie przynoszące straty TLK. No chyba że ma to być jakaś szczególna forma walki z autobusami polskiego-busa. Ale przecież pociągi EIC i tak się obronią mimo wyższych cen... A TLK będą nadal służyły mieszkańcom Czestochowy, Piotrkowa, Koluszek, Kielc czy Radomia :)
2012-04-15 16:35:50 Autor: aa
---.icpnet.pl
poza tym inna kwestia: ilu z was podróżowało z Warszawy do Katowic EIC? Czy nie wkurzające było jeśli pociąg jadąc szybko dojeźdzał do Zawiercia jakieś 20 czy 15 minut przed rozkładem jazdy? I potem całe te 20 minut bezsensownie stał w Zawierciu - uważam że nawet ta stacja jest bezsensowna dla pociągów kwalifikowanych EIC - bo ja jako pasażer chciałbym móc szybciej dojechać do Sosnowca i Katowic - szybciej niż rozkład jazdy przewiduje....
więc co tu gadać o dokładaniu kolejnych stacji?
2012-04-25 01:40:44 Autor: KIBOL WIDZEWA
---.204.48.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A ja mam pytanie,kiedy inżynier został przydupasem Kryniczanina?
I jeszcze jedno,kiedy Kryniczanin został przydupasem Kolejarza 65?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.