NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Włoszczowa Północ „wyjściem” na Polskę

| dl, Rynek Kolejowy 18.03.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2012-03-18 10:53:40 Autor: regionalista
---.dynamic.chello.pl
To bylo jasne dla srednio rozgarnietych ludzi, że tak będzie.
2012-03-18 11:18:49 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Do@ regionalista

Ano było i swego czasu jako jeden z nielicznych \"niepoprawnych\" medialnie i politycznie sprzeciwiałem się nadętej medialne ingoranckiej nagonce na tą stację. To był KOSZMAR - i modelowy przykład jak można szeroką manipulacją medialną zniewolić rozsądne myślenie w społeczeństwie

Powtórzę w wielkim skrócie:

1) Na szybkich trasach istnieją małe stacje obłsugujące całe regiony - stają tam WYBRANE pociągi (niekoniecznie klasy ICE/TGV - przykłądem są Kinding i Allersberg na linii KDP o V maks = 300 km/h)

2) We Włoszczowej powinien powstać drugi peron, aby nie krzyżować przebiegów -jest miejsce - plus przejście podziemne (jest to w planach przebudowy tej stacji - po szczegóły odsyłam do mojego 3 częściowego cyklu o modernie CMK w drukowanym RK)

3) Kolejna stacja powinna powstać w Opocznie (też jest w planach). Dwuperonowa z tunelem.

4) Czy będą się tam zatrzymywać WYBRANE pociągi Pendolino czy jedynie TLK/IR (o ile takie się utrzymają na Ceemce) jest kwestią wtórną. Linia i stacje są dla pasażerów, a nie dla kolejarzy i polskich teoretyków szybkich linii.
2012-03-18 11:37:18 Autor: Myślący.
---.204.106.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Odjeżdzają 22 pociągi: 14 TLK i 6 interREGIO.. co z resztą ? : )
2012-03-18 11:53:35 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@myślący
A reszta ... przejeżdża bez zatrzymania.

Małe OT
Jak zwykle pismaki i co niektórzy \"eksperci\" ( którzy nie \"odrywają się\" poza granice polski \"kolejowo\" ) zawsze wiedzieli , wiedzą i bedą wiedzieć lepiej. A że czasami jest inaczej ? tym gorzej dla faktów.
2012-03-18 12:04:25 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
Za \"z Włoszczowy\" w treści artykułu wielkie hiphip hura!
Za \"Włoszczowej\" w poście pana Roberta Wyszyńskiego - ;P
2012-03-18 13:05:38 Autor: arbuz
---.webpack.hosteurope.de
O stacji Włoszczowa pisały media w stylu wyborcza . TVN 24. Tu chodziło odkopanie pewnemu posłowi ( teraz już śp)z pewnej partii która zagrodziła PO w dojście do władzy . .Od początku nie było to merytoryczne .
2012-03-18 13:10:45 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Pasztun

A jak ma być? \"We Włoszczowie\"? Pytam tylko - poucz :-)

Włoszczowa, Włoszczowej - tak mi się odmieniało...
2012-03-18 13:30:35 Autor: Dominik Lebda
---.extreme-net.one.pl

Dominik Lebda
Polecam ciekawe wyjaśnienie co do pisowni i odmiany nazw miejscowości, w tym Włoszczowy.
2012-03-18 13:30:49 Autor: Dominik Lebda
---.extreme-net.one.pl

Dominik Lebda
http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=263
2012-03-18 13:39:10 Autor: Adam Zz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dajcie spokój a tą odmianą. Dla mnie Włoszczowa była zawsze odmieniana z końcówką hej! A i tak nie wiem czy to regionalizm, czy błąd. A jak tam w leksykonach piszą, to też różnie się odmienia, nie ma reguł.

2012-03-18 13:59:31 Autor: asad
---.play-internet.pl
no to PO-wskie lemingi ustawiać się do przepraszania, z cynglami z gw na czele
2012-03-18 14:00:10 Autor: podróżna
---.cable.smsnet.pl
zaorać!!!! te stacje wsiada i wysiada mało osób!!!!!!!
2012-03-18 16:38:21 Autor: ...
---.pila.vectranet.pl
dlaczego porównujecie liczbę mieszkańców miasteczka z liczbą mieszkańców gminy?!
2012-03-18 17:40:47 Autor: Paweł Ciupak
---.adsl.inetia.pl

Paweł Ciupak
\"Ten wbrew chęci niektórych środowisk nie zamarł. Wręcz przeciwnie.\"

No nie wiem... ostatnio, jak jechałem TeeLKą relacji Olsztyn-Kraków, to jedyny ruch na peronie we Włoszczowie to był przechadzający się konduktor...

A co do konieczności dobudowy peronu to święta racja - żeby wtedy pociąg mógł wjechać na peron istniejący, to musiał pół godziny stać jakieś 30 km przed Włoszczową...
2012-03-18 17:59:40 Autor: Mr44
---.adsl.inetia.pl
@Robert Wyszyński
Między Włoszczową Północ a Psarami są przyczółki wiaduktu nad CMK. Wygląda to na niedokończony drugi tor łącznicy między CMK a linią Kusiąta - Kielce, która wchodzi pewnie na peron we Włoszczowej w kierunku Koniecpol - Warszawa.
2012-03-18 18:58:18 Autor: bbb
---.4web.pl
Szczęśliwie istnieje coś takiego jak archiwum, z którego można się dowiedzieć co 5 lat temu na temat tego przystanku pisali w Rynku Kolejowym. Dziwi mnie skąd ta zmiana opinii i czemu teraz tylko innym mediom zarzuca się, że robiły z tego sprawę polityczną skoro sam RK odnosił się do tej decyzji bardzo krytycznie.
2012-03-18 19:04:17 Autor: NIESTETY
---.adsl.inetia.pl
Albo kontynuują, albo dalej jadą. Poza tym już dawno było pewne, że wyśmiewanie się z tej stacji jest po prostu głupotą wynikającą z niechęci do PIS czy Gosiewskiego. Tymczasem eksploatacja jest rzeczą apolityczną i mało ją obchodzą czyjeś anse. Mieliśmy prywatną inaugurację stojąc w nocy pod semaforem przy tym peronie.
2012-03-18 19:15:48 Autor: filip.arndt
---.xdsl.centertel.pl
Osobiste zaangażowanie polityków w jakiekolwiek inwestycje w kraju, w połączeniu z podejrzliwą mentalnością Polaków, natychmiast rodzi ogromne medialne dyskusje o zasadności danej inwestycji.
------------------------------------
Nie natychmiast i nie w każdym przypadku, tylko wtedy, kiedy trzeba danemu politykowi przypieprzyć.
2012-03-18 19:36:49 Autor: stand
---.tczew.vectranet.pl
Winą peronu we Włoszczowej było, że promował ją wstrętny pisowiec. Jedynie słuszne media bez względu na fakty jeździły sobie z tego powodu na tym, jak na łysej kobyle. Nie zdziwi mnie, jeśli rzeczywiście powstanie drugi peron i następne stacje. Wystarczy, że nasz kompetentny minister usłyszy, że to może podnieść słupki w sondażach.
2012-03-18 19:40:29 Autor: jurasN
---.icpnet.pl

jurasN
W artykule: Warto byłoby przytoczyć statystyki, tych jednak żadna ze spółek przewozowych nie może udzielić z uwagi na tajemnicę handlową.
Odp.: No właśnie! Zero dowodów na to, że frekwencja jest sensowna, poza \"zeznaniem\" burmistrza, którego interes w takim zeznaniu jest oczywisty.
2012-03-18 20:21:26 Autor: Ziel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie wiem w jaki sposób ludzie z Kielc lub innych miejscowości w ich okolicach mieliby niby korzystać z tego peronu skoro nie ma z nim połączenia, można dojechać do Włoszczowy głównej, gdzie nie ma połączenia z północnym peronem.
Mieszkam w Kielcach, zdarzyło mi się kilka razy jechać do Warszawy, mam kilka bezpośrednich pociągów, po co miałbym jechać do Włoszczowy?
Oczywiście że spółki kolejowe nie podadzą informacji ile osób korzysta z tego peronu, wyszłoby wtedy na jaw że jest to zupełnie nieopłacalne...
2012-03-18 20:25:00 Autor: Ziel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
istnienie tego peronu byłoby uzasadnione gdyby infrastruktura kolejowa w Polsce była na poziomie zachodnim. Tymczasem przy rozpadających się głównych szlakach tego tupu inwestycje mogą wywołać tylko i wyłącznie konsternację...
2012-03-18 20:30:14 Autor: Kent
---.238.64.20.ip.abpl.pl
Jeśli Włoszczowa jest taka ważna to co np. z Rudą Śląską (150 tys. mieszk) czy Świętochłowicami (80 tys. mieszk.) mające stacje. Nie trzeba ich budować. Mimo to spółeczka PKP IC olewa te miasta nie zatrzymując tam pociągów TLK...
2012-03-18 20:36:12 Autor: scyzoryk.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To jak sp.Gosiewski mial racje czy jej nie mial?Ja osobiscie sadze ze mial i na tej scianie wschodniej placzu winno byc tego typu stcji wiecej a nie robic wiochy.
2012-03-18 20:41:41 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Ziel
Idzie wiosna , wystarczy spędzić 12 godzin we Włoszczowej a twoje wątpliwości zostaną rozwiązane.
2012-03-18 20:50:26 Autor: Jan
---.warszawa.mm.pl
W Włoszczowie powinny być dwa perony i powinny znajdować się nie przy torach głównych zasadniczych a przy torach głównych dodatkowych.
Jak Pendolino zacznie jeździć 200 km/godz. po CMK to z tej linii powinny zniknąć pociągi jeżdżące wolniej niż 140 km/godz. A jak będzie 230 km/godz. to minimum dla innych będzie 160 km/godz.
Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu na CMK widziałem EN57!
Zgadzam sie z Robertem - Opoczno tez powinno mieć stację na CMK, potencjalnych podróżnych do Warszawy będzie więcej niż z Włoszczowy.
2012-03-18 21:04:23 Autor: Jan
---.warszawa.mm.pl
Problemem z Gosiewskim był taki, że budował sobie w świętokrzyskim udzielne księstwo. A że miał u swego szefa dużą siłę przebicia to robił \"u siebie\" to co innym jego kolegom nie dane było zrobić w swoich regionach. Jego matka mieszkająca na Pomorzu była świadkiem upadku linii kolejowych w swoim regionie. Mnie się zawsze wydawało, że rządzący na szczeblu krajowym powinni dbać o równomierny rozwój kraju, od rozwoju regionów są władze lokalne.
2012-03-18 21:11:57 Autor: Ziel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie ma tu co wspominać o \"ścianie wschodniej\" Gosiewski nie miał racji, po co budować drogie perony w świętokrzyskim skoro są tu tylko 4 szlaki kolejowe?
Nie ma połączeń między Kielcami a np Sandomierzem, Tarnowem, Staszowem, Tarnobrzegiem itd.
Rozumiem gdyby zainwestowano w modernizacje trakcji, reaktywowano dawne połączenia, ładny peron nie spowoduje że ludziom zaczną pasować połączenia kolejowe. Ilu jest we Włoszczowej biznesmenów którzy jeżdżą na biznesowe spotkania do Warszawy czy Krakowa?
2012-03-18 22:01:01 Autor: trujnik
---.range109-151.btcentralplus.com

trujnik
tak długo jak nie będzie formalnych danych, będą to tylko spekulacje. Mało wiarygodne.
2012-03-18 22:26:14 Autor: zorientowany
---.icpnet.pl
@Ziel
Ja tam biznesmenów wsiadających we Włoszowej nie widziałem. Ale \"szarych\" obywateli owszem. I to zarówno w środku tygodnia jak i w weekendy - szczególnie kierunek krakowski. Zresztą jak się przejeżdża wystarczy zerknąć ile samochodów stoi na przydstacyjnym parkingu.
Ale tak jak pisze @trujnik dopóki przewoźnicy nie okażą danych ze sprzedaży ...
2012-03-18 22:59:19 Autor: shinkadamo
---.sileman.net.pl
Od początku istnienia tej stacji, byłem przekonany w jej sukces i to sie sprawdziło. Gdyby ją wybudował ktoś z PO to od razu byłby to sukces wygłaszany w głównym mediach itd. Jednak w tym wypadku zrobił to ś.p. poseł Gosiewski z PiSu - z parti wyszydzanej, rąbanej już od 2005 roku. Tak działają \"łże elity\". Szkoda, że tempy, głupi naród po dziś dzień kupuje te bujdy od platformersów i wierzy w te cuda o \"zielonej wyspie\". Wysokie podatki, bezrobocie, drożyzna, pękające autostrady, brak KDP (chyba będziemy wkrótce jedynym krajem bez tej realnej perspektywy, bo jak nie teraz to później będzie jeszcze ciężej o KDP), mityczne 300 mld itd - ot cały sukces platformy...
2012-03-18 23:27:41 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Robert Wyszyński
Też jestem tego samego zdania. Kolej powinna być dostępna dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. To dobrze, że są plany rozbudowy stacji. Stacja w Opocznie również powinna powstać, ewentualnie jeszcze w Białej Rawskiej, niedaleko jest też Rawa Mazowiecka, więc również można pomyśleć nad tym.
Nie wiem czemu kolejarz 65 tak się temu sprzeciwia, a Włoszczowę Północ chce zaorać, ale dobrze, że się myśli o takich stacjach i rozbudowie Włoszczowy Północ, a jak widać są ku temu podstawy.
Jedna Włoszczowianka powiedziała, że odmienia się tak jak Częstochowa, do Włoszczowy, we Włoszczowie:-). Pozdrawiam.
2012-03-19 01:18:27 Autor: jaybee
---.dynamic.chello.pl
R.W. nie powie raczej \"w Częstochowej\", ale lubi \"we Włoszczowej\".:-)
Jezeli ktoś nie wie jak to ma być z tą Wloszczową, to moze zapamiętać, ze Włoszczowa odmienia się tak samo jak Częstochowa (rzeczownikowo).
Proste? Hehe, niestety nie proste, bo jest np. Limanowa, która odmienia sie przymiotnikowo (w Limanowej, a nie w Limanowie).
Jezyk polski dlatego taki skomplikowany jest, by od razu można było wiedziec z kim sie ma do czynienia :-)
2012-03-19 02:06:13 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Jaybee

Ja wiem... ja prosty cieć peronowy jestem - i tak mi DOBRZE (nie to co okrawacona językowa elita warszawska, nie?). Ale potrafiłem rzeczowo zapytać - patrz wyżej - odpowiedziano mi, teraz wiem: WE WŁOSZCZOWIE! To też jakaś sztuka: zapytać i nie \"wstydzić\" się.

A Ty - specu językowy - jedynie wyszydzasz?

Mam Cie przepytać z wzorów i geometrii narastania krzywych przejściowych oraz ramp przechyłkowych? Zobaczymy czy taki będziesz chojrak? :-)
2012-03-19 02:39:33 Autor: emigrant
---.7.48.28

emigrant
Ha! I kto miał rację?
2012-03-19 03:59:49 Autor: bozia
---.range86-152.btcentralplus.com
Skoro taka Włoszczowa wypaliła, to peron dla Opoczna na CMK już powinien być dawno...
2012-03-19 06:05:16 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
W życiu większych kłamstw nie czytałem.

Ten artykuł to wręcz akademicki przykład wyrafinowanej propagandy i manipulacji faktami godne najwyższych północno- koreańskich i białoruskich standardów, których w swoich czasach nie powstydziłby się nawet mistrz propagandy Gebels. Jak widać ciemnemu ludowi można wcisnąć wszystko, zwłaszcza jak przemilczy się fakt z czego wynika „ów sukces” peronu na CMK we Włoszczow-ej (konsekwentnie stosuję oryginalną gosiewską odmianę) i czyją- nie waham się użyć tego słowa- „krwią” jest okupiony.

Oczywiście można zataić genezę budowy i przeznaczenia CMK, która jest opisana w oficjalnych dokumentach z tamtych czasów i w tym miejscu należy wyrazić szacunek dla tak zacnych osób jak inż. Janiszewski i inni , a nie obecne miernoty z PLK/ MI/ MT itp. odpowiedzialne za dopuszczenie do budowy peroniku, wpuszczenie syfu IR/TLK na CMK , a jednocześnie kreślące łódzkiego Y - ka (bez nazwisk) .

Można bezczelnie manipulować opinią publiczną w sposób skrajnie wybiórczy prezentować działanie mechanizmów ekonomicznych , w sposób całkowicie fałszywy prezentować ich działanie zatajając istotne bodźce, które determinują taki ani inny skutek działania naturalnych zależności ekonomiczno - społecznych. Otóż mechanizmy ekonomiczne nigdy się nie mylą!!!, podkreślam nigdy się nie mylą!!!, ale zadziałają w taki sposób w jaki ukształtujemy bodźce i w zależności od tego otrzymamy taki, a nie inny skutek (matematycznie wynik) . Także przedstawienie skutku bez napisania z czego on wynika jest manipulacją !!!

Ten artykuł właśnie to robi nie informując z czego wynika taki, a nie inny skutek działania nieomylnych mechanizmów ekonomiczno- społecznych. Autor tych bredni mógł równie dobrze napisać artykuł opisujący duży majątek Kowalskiego szacowany na 100 tyś $ i mały majątek Malinowskiego szacowany na 10 tyś $ zataić fakt, że rzeczony Kowalski majątek uzyskał na drodze licznych oszustw lub kradzieży, a rzeczony Malinowski na drodze uczciwej, ciężkiej pracy z licznymi kłodami rzucanymi pod nogi - po czym wmawiać opinii publicznej, że Kowalski jest wzorem gospodarności, zaradności, a dowodem tego jest proporcja obu majątków 10 : 1 .


Przecież to, że CMK kursują w ogóle jakiekolwiek pociągi pasażerskie (pomijam zagadnienie kategorii pociągów czy jest to EX/ IC czy TLK/IR) nie jest zasługą ekonomiczną i potencjału generowania potoków pasażerskich ani przez Włoszczową, ani Opoczno (jeszcze nie istnieje) tylko tego, że CMK ma na swoich końcach bardzo, ale to bardzo silne, autonomiczne generatory potoków podróżnych : Warszawę z jednej oraz Kraków i Katowice (GOP) z drugiej . Jakby tego było mało „za Warszawą” stoją kolejne relacje „poza – warszawskie” obojętnie czy bezpośrednie (np. IC do Gdyni i dalej np. Słupsk) czy pośrednie POSP/TLK do Olsztyna /Białegostoku (obecnie w związku z wpuszczeniem syfu TLK na CMK także bezpośrednie relacje z Białegostoku TLK Kroczak i Olsztyna TLK Warmia) do tego ruch lokalny osobowy KM dowożący do Warszawy pasażerów z mniejszych miejscowości np. z Przasnysza czy Pułtuska.

To samo Kraków (Tarnów, Rzeszów, Przemyśl, Nowy Sącz, Zakopane) obojętnie czy relacje bezpośrednie typu EX Małopolska i słynny TLK Brzechwa, który stoi w Gosiewie czy relacje z przesiadki z TLK Przemyśl - Wrocław czy pociągów REGIO np. Tarnów – Kraków czy wreszcie z autobusów np. Nowy Sącz- Kraków, czy nawet licznych busów Arona dojeżdżających do Krakowa np. z Bochni, Myślenic itp.

Katowice ( sama w sobie konurbacja katowicka 2 mln ) – to samo cała litania relacji wydłużanych : Bielsko Biała (IC bezpośrednie / z przesiadką REGIO ) Rybnik i cały okręg rybnicki Cieszyn autobusy itd. itp.
Do tego obecnie Opole i Wrocław pociągi kategorii IC, ale ostatnio, co my tu mamy IR Piast dla Gosiewa.

To jest skala olbrzymiego potencjału 2 biegunów linii CMK Warszawy z jednej oraz Krakowa i Katowic z drugiej.

Teraz pytanie za 100 punktów do dyletantów ekonomicznych łykających przesłanie tego zmanipulowanego artykułu, czy tak silne ośrodki końcowe komunikując się pomiędzy sobą potrzebują jakiś ośrodków pośrednich po drodze typu : Częstochowa, Piotrków Trybunalski , Łódź Kielce czy Radom ??????

Oczywiście że nie , choć jak by były po drodze - to w określonym stopniu dostarczały by dodatkowy ładunek potoków pośrednich.

Teraz pytanie za 200 punktów do dyletantów ekonomicznych łykających przesłanie tego zmanipulowanego artykułu, czy jakby istniała KDP Katowice – Częstochowa – Uć- Warszawa oraz KDP Kraków – Kielce – Radom – Warszawa gwarantująca teoretycznie* ten sam czas przejazdu Katowice – Warszawa & Kraków – Warszawa to czy CMK pojechałby jakikolwiek pociąg ????

Otóż nie!!! Nie opłacałoby się ekonomicznie uruchamiać żadnych pociągów pasażerskich CMK , zakładając ten sam czas przejazdu Katowice/ Kraków – Warszawa i postoje pośrednie, ponieważ obok potoków końcowych Katowice/ Kraków - Warszawa na tym samym poziomie determinowanym czasem przejazdu byłby dodatkowe potoki pośrednie z dużych miast typu Częstochowa, Łódź, czy Kielce, Radom , których przecież 2 wioski nie dostarczą.

*oczywiście ten sam czas przejazdu nie jest osiągalny z racji nieco dłuższego dystansu choć z drugiej strony przy KDP mamy skonsumowanie nałożenia drogi przez wysokie parametry. Ale nawet minimalne dłuższy o 15 minut czas przy V max 300 km/h w układzie Katowice – Częstochowa – Uć- Warszawa z postojami w Częstochowie i Łodzi od krótszego o 15 minut czasu przejazdu z V max 300 km/h z postojami we Włoszczowej (10 tyś) i Opocznie (20 tyś) po CMK byłby ekonomicznie zasadny ze względu na większą pulę potoków pośrednich, które dostarczyłyby Częstochowa 250 tyś i Łódź 750 tyś (choć w przypadku Łodzi miałbym pewne zastrzeżenia :D :D :D :D) . W przypadku relacji Kraków – Warszawa budując nową KDP Kraków – Kielce – Radom- Warszawa mamy wręcz do czynienia z krótszym przebiegiem, ponieważ geograficzna linia prostą z Krakowa do Warszawy przebiegnie nawet bliżej Kielc i Radomia niż jest poprowadzony przebieg gierkowskiej CMK !!!, która jest nakierowana na Katowice. Nie mylić z meandrującym przebiegiem starej linii klasycznej nr 8 dłuższej o 28 km od kilometrażu Kraków – Warszawa z użyciem CMK . Piszę o budowie linii KDP Kraków – Kielce – Radom- Warszawa od podstaw.



Skąd na peronie Włoszczowa Płn. wzięły się tak liczne pociągi kategorii IR/TLK ???
Tego już autor tego skrajnie nierzetelnego i zmanipulowanego artykuliku nie raczył wyjaśnić.


Wynika to z tego, że dopuszczono do złamania żelaznych zasad oraz złotego kompromisu pomiędzy funkcjonowaniem i podziałem zadań pomiędzy specjalistyczną magistralą kolejową o charakterze KDP tj. CMK a równoległymi liniami klasycznymi 1 & 8 - będącymi pierwotnymi trasami i jak najbardziej naturalnymi trasami Katowice- Warszawa & Kraków – Warszawa.

Oferta ekonomiczna TLK/IR został dopuszczony do ruchu na specjalistyczną linią CMK w sytuacji kiedy wcześniej w zasadzie (poza wyjątkami międzynarodowych pociągów) jej nie było. Wszystko to warunkach chronicznego niedoinwestowania dawnych naturalnych tras klasycznych linii wiedeńskiej (w mniejszym stopniu) oraz kielecko-radomskiej (całkowita klapa).
Pytanie więc nasuwa się : Dlaczego nie było inwestycji w linie klasyczne lub były na niewystarczającym poziomie ???

Odpowiedź: Dlatego, że niemal wszystkie pieniądze wysysało bieżące utrzymanie CMK w wysokich standardach!!! A brak ambitnych inwestycji na wiedence i linii radomskiej tłumaczono istnieniem CMK jako szybkiej linii dla relacji Warszawa- Kraków/ Katowice dla segmentu przewozów WYŁÄ„CZNIE kwalifikowanych EX/IC, natomiast na potrzeby przewozów ekonomicznych, wtedy POSP w relacji Warszawa- Kraków i Warszawa - Katowice, które w przeciwieństwie do CMK łapały ośrodki pośrednie dużej i średniej wielkości jak : Myszków, Częstochowa, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Koluszki(Łódź), Skierniewice, Ĺťyrardów z drugiej Jędrzejów, Kielce , Skarżysko (pośrednio Starachowice Ostrowiec Świętokrzyski), Radom, Warka, Piaseczno ZA WYSTARCZAJĄCY uznano aktualny stan techniczny linii wiedeńskiej i radomskiej. Tylko w owym czasie żadnemu żelbetonowi z centrali PKP-u czy Ministerstwa nie strzeliło do łba puszczanie tanich pociągów i syfu pospiesznego wszystko jedno jakiej nazwy (POSP/TLK/IR) i jakiego przewoźnika (PKP IC / ReRy) po CMK , tylko konsekwentnie trasowano cały segment ekonomiczny odpowiednio wiedenką i linią kielecko- radomską. Wszystko prawidłowo działało, ponieważ Beton PKP ręcznie wszystkim sterował, a PKP IC kontrolowało ofertę międzywojewódzką PKP PR (OPM)

Sytuacja w diametralny sposób zmieniała się w momencie usamorządowienia i wyjścia PKP PR spod kontroli Grupy czy jak niektórzy wolą Trupy PKP. Cały system osłonowy dla obszarów pośrednich pomiędzy Katowicami / Krakowem a Warszawą pominiętych przez CMK załamał się, a obszary te z całą mocą zobaczyły jak mocno zostały oszukane i wykluczone.

Raz za Komuny kiedy obiecywano im że CMK budowana jest wyłącznie dla celów transportu towarowego.
Dwa za Solidurności i Styropianowców gdzie zabrano tym dużym miastom nawet wyłączność na segment ekonomiczny pociągów POSP pomiędzy Katowicami/ Krakowem a Warszawą.

O ile jeszcze na kłamstwo pochodzące z czasów Gierka, gdzie tak naprawdę budowano pod płaszczykiem linii towarowej zakamuflowany H –S można jeszcze jakoś przymknąć oko. Choć kłamstwo czy raczej niedomówienie pozostaje kłamstwem, o tyle to co zrobiono za Solidaruchów, czyli wprowadzenie kategorii pospiesznych na CMK z pokrzywdzeniem i tak już niedoinwestowanych kosztem CMK równoległych linii klasycznych to szczyt wyrafinowania i podłości.



O ile wprowadzenie wojny podjazdowej pomiędzy nawet kiblami IR puszczanymi przez Morusia a POSP/TLK od 2009/2010 na E30 Wrocław – Przemyśl można uznać uczciwą konkurencję ponieważ dotyczy ona całej tożsamej sieci osadniczej Wrocław - Opole- Katowice – Kraków – Tarnów – Rzeszów – Przemyśl która jest tak i tak uwzględniona bez względu na segment przewozów, kategorię pociągu i przewoźnika , o tyle wprowadzenie tej pseudo-konkurencji i syfu IR na co odpowiedzią ze strony PIC –u były TLK dla relacji Katowice/ Kraków - Warszawa w oparciu o CMK , która jest oderwana od pośredniej sieci osadniczej i doprowadziło do uderzenia w ekonomiczne funkcjonowanie pociągów kategorii ekonomicznych POSP/TLK w tej relacji na równoległych liniach wiedeńskiej i radomskiej w tożsamej i naturalnej relacji Katowice – Warszawa i Kraków – Warszawa, które miejscowości pośrednie reprezentują.

Konkurencja na kolei proszę bardzo – być może- ale w sytuacji kiedy mamy odpowiednie warunki do toczenia się konkurencji jak na wspomnianej E30 Wrocław – Przemyśl , a pod tym względem układ , stan techniczny linii nr 1 & 8 względem CMK jak i wzajemne zależności pomiędzy CMK a liniami równoległymi nie tworzyły podstawy do wprowadzenia tego, czego dokonano, ponieważ zarżnęło to obszary pośrednie uprzednio, w sposób celowy ominięte przez CMK, a przez to wyłączone z systemu. Nieodpowiedzialna ze strony władzy ministerialnej i kolejowej zmiana reguł gry w trakcie meczu oraz zmiana przeznaczenia CMK doprowadziła do wykluczenia komunikacyjnego obszarów pośrednich i dużych miast czego beneficjentem jest 10 tyś wioska Włoszczowa.

Proszę Państwa obłęd, obłęd i jeszcze raz obłęd.





Czy Włoszczowa Płn. się sprawdza ???- jak chce autor powyższego artykułu będącego jedną wielką manipulacją i mistyfikacją.

Bynajmniej!!!

Włoszczowa Płn. jest tu tylko pewnym barometrem, który pokazuje w jakim burdelu kolejowym i społeczno - ekonomicznej paranoi tkwimy.


Włoszczowa Płn. jedynie pokazuje jak silnymi ośrodkami metropolitalnymi i dużymi generatorami potoków podróżnych są na jednym końcu Warszawa a na drugim Katowice (GOP) i Kraków. Okazuje się że nawet 10 tyś wioseczka może się grzać w ciepełku generowanym przez te duże ośrodki. Powstaje pytanie dlaczego niby nie mają się grzać w tym ogniu duże miasta pośrednie typu Kielce i Radom ???

Włoszczowa Płn. jak barometr jedynie pokazuje jak słabymi pod tym względem ośrodkami są : Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Łódź oraz Kielce, Skarżysko i Radom, które w przypadku zdjęcia „parasola ochronnego” w postaci Betonu PKP sterującego ofertą i kategoriami pociągów straciły znaczną część oferty, a z pociągów TLK kursujących i ledwo zipiących ( tylko dzięki dotacjom państwowym ) - zwłaszcza na linii 8, odpłynęła pula konsumentów Katowice- Warszawa/ Kraków- Warszawa która stanowiła istotną cześć składową potoków podróżnych. Potoki pośrednie typu Częstochowa – Warszawa, Katowice- Piotrków , Częstochowa- Skierniewice Radom- Kraków Kielce – Warszawa czy Kielce- Radom itp. to jednak za mało na dobrą ofertę.

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że lepiej być położonym na jakiejś lukratywnej korytarzowość typu Kraków – Warszawa , Katowice – Warszawa czy Poznań- Warszawa niż poza nią. Oczywiście są miasta które z racji swego peryferyjnego położenia nie będą korytarzowe. Np. Legnica leży poza Wrocławiem i nic tego nie zmieni korytarzowa na trasie Wrocław – Warszawa nigdy nie będzie. Natomiast Opole czy Kalisz mogą być teoretycznie korytarzowe na trasie Wrocław – Warszawa. Naturalnie lepiej być Opolem niż Legnicą. Takie ośrodki jak Częstochowa, Kielce, Radom mogły teoretycznie znaleźć się w korytarzowości Katowice/ Kraków – Warszawa nawet na KDP i w segmencie kwalifikowanym. A skoro je wyłączono to przecież nie po to aby budować staje po dziurach typu Włoszczowa bo byłby to nonsens.

Na jakiej zasadzie 10 tyś. Włoszczowa czy 20 tyś Opoczno mają korzystać z lukratywnej korytarzowość Kraków – Warszawa i Katowice – Warszawa skoro fundamentalnym założeniem przy budowie CMK było nieaktywizowanie terenów pośrednich i dlatego wykluczono !!! duże miasta typu : Częstochowa, Piotrków Trybunalski , (Łódź) , Kielce czy Radom które znajdują się w orbicie potencjalnego przebiegu linii quasi KDP czy KDP i są to jak najbardziej naturalne czy lekko nałożone przebiegi. Zdecydowano się na najbardziej ambitny z możliwych przebieg eksterytorialny pomiędzy Katowicami/ Krakowem a Warszawą i z definicji nieaktywizujący terenów pośrednich to się tego konsekwentnie trzymajmy.

Jeżeli się nie będziemy trzymać pierwotnie przyjętych założeń odpada przesłanka istnienia CMK i szkoda załamanego gorsza z pieniędzy publicznych na utrzymywanie linii CMK, nie mówiąc o jej modernizacji. Może rzeczywiście posłuchajmy Pewnego Stowarzyszenia z Radomia, które w takim układzie ma nie 100 %, ale 1000 % racji.

Przecież nie po to wykluczano duże miasta, aby robić prezenty jakieś 10 tyś wiosce. To już by była jakaś hipokryzja i schizofrenia , ale jak widać po wPiSach na forum ma to wielu entuzjastów.

Jeżeli korytarzowość katowicko- warszawska lub krakowsko- warszawska albo nawet wspólna krakowsko/katowicko- warszawska ma służyć jakimś obszarom pośrednich to rzeczywiście lepiej niech to będą Częstochowa- Piotrków/ Bełchatów- Łódź oraz Kielce Skarżysko/Starachowice - Radom i dziesiątki miast, miasteczek i wisi niejednokrotnie większych lub znacznie większych od Włoszczowej mającej nakierowany układ komunikacyjny drogowy i kolejowy na model przesiadkowy w Częstochowie, Kielcach czy Radomiu, z Łodzią i jej układem przesiadkowo- węzłowym jak zwykle problem :D :D - ale teoretyzując.


Włoszczowa Płn. jak barometr jedynie pokazuje jak można doprowadzić do całkowitego wypaczenia, zezwierzęcenia i patologizacji systemu komunikacji kolejowej dalekobieżnej i doprowadzić do dalszego wykluczania terenów i tak już do pewnego stopnia upośledzonych poprzez a priori wyrzucenie ich twórców CMK z systemu quasi -KDP - KDP i segmentu kwalifikowanego EX/IC na osi Kraków/Katowice – Warszawa.













Cyt. „Pomysł i realizację tego przedsięwzięcia od początku wspierał ś.p. poseł Przemysław Gosiewski (PiS). Wnioski o dochodzenie składali politycy PO. Zostało ono wszczęte przez prokuraturę. Wszystkie dochodzenia zostały umorzone.”

A czy którakolwiek afera w Polsce z udziałem polityków została uczciwie rozliczona??? Generalnie nad politykami roztoczony jest parasol ochronny i to nawet z wydawałoby się wrogich ugrupowań. Oprócz jednak sprawiedliwości ludzkiej, która jak widać w przypadku sprawcy nie zadziałała jest jeszcze sprawiedliwość Boska , która wbrew ludowemu przysłowiu była chyba w tym wypadku dość rychliwa.


Cyt. „Mieszkańcy gminy Włoszczowa czy samych Kielc bardzo licznie korzystają z szybkiego połączenia kolejowego dojeżdżając do stacji samochodem i dalej kontynuując podróż pociągiem. - Pasażerowie przyjeżdżają nie tylko z samego miasta ale z miejscowości w promieniu 50km.”

W życiu większych bredni nie czytałem, aby ktoś z SAMYCH Kielc pokonywał 50 km czyli UWAGA !!! ¼ dystansu do Warszawy samochodem do Gosiewa po to, aby tam wsiąść w Inter Matejkę czy innego Brzechwę . Przecież już wybierze samochód na całej trasie Kielce – Warszawa . Poza tym odwożeniu kogoś na pociąg to wyjdzie 100 km tam i z powrotem.

Na peroniku we Włoszczowej kiblują mieszkańcy Włoszczowej i okolicznych wiosek, czasem dalszych obszarów o charakterze wiejskim w stronę Jędrzejowa czy Koniecpola , ale nie z samych Kielc. A to wynika z tego, że Włoszczowa Płn. ukradła pociągi TLK na które jeszcze kilka lat temu ludność tubylcza dojeżdżała samochodem czy busem Arona na dworzec w Kielcach. Dodatkowo czas Włoszczowa Gosiewska – WC 1 h 40 nawet dla InterKibla i TLK jest lepszy od historycznych czasów POSP/TLK Kielce – Radom- Warszawa. Ale tu logicznie myślący i prawidłowo interpretujący zjawiska człowiek - nie mylić z mikolsko-kiblową gawiedzią forumową nie wyłączając RW (niestety) - musi dojść do konkluzji albo o błędnym przebiegu CMK z pominięciem sieci osadniczej albo do konkluzji o niedoinwestowaniu lub zbyt mało ambitnym planie modernizacyjnym 8 – ki do 160 km/h na całym przebiegu bez kompromisów tak, aby czas Kielce – Warszawa wynosił ok. 1 h 45 .

Powiem więcej już po aferze włoszczowskiej, ale w latach 2006- 2009 do czasu wjechania kiblami IR na CMK przez Morusia peron Włoszczowa Płn. obsługiwały tylko 2 pociągi :

Zatrzymywany pociąg kategorii kwalifikowanej EX Warszawa- Kraków w taryfie E w drogiej cenie.
Oraz polityczny tani pociąg TLK Kordecki w taryfie M+ uruchamiany zgodnie z betonową sztuką, czyli niekolidujący pod względem czasu przejazdu z Warszawy z segmentem PREMIUM EX/IC.
Rozkład 2006/2007 boczna relacja TLK Kordecki do Częstochowy. Brak taniego podjazdu kategorii TLK względem drogich EX/IC Warszawa- Katowice/Kraków
Rozkład 2007/2008- 2008/2009 relacja TLK Kordecki do Katowic, ale z celowym wydłużeniem czasu przejazdu poprzez kierowanie pociągu przez Olkusz Jaworzno Szczakową celem zróżnicowania czasu względem EX/IC Warszawa- Katowice jadących prosto do Zawiercia a więc szybko. Czas TLK Kordecki Warszawa- Katowice z tego, co pamiętam był zbliżonych do POSP np. Hutnik PKP PR uruchamianych wiedenką.

Z którego pociągu korzystali gremialnie Włoszczowianie ???
Oczywiście z TLK Kordecki czyli rano do Warszawy po południu z Warszawy. Z EX Malinowski korzystały pojedyncze osoby albo w ogóle nikt, bo sam wielokrotnie to widziałem. Co więcej w relacji rano z Warszawy i popołudniu do Warszawy większość mieszkańców Włoszczowej i okolic dalej podjeżdżała do Kielc na POSP do Warszawy kursujący przez Radom. Kilkakrotnie jechałem w niedzielę po południu z Kielc do Warszawy POSP przez Radom z niejednym Włoszczem. Na pytanie dlaczego nie wraca do Warszawy EX Maliniakiem odpowiedź zawsze była ta sama. Odstraszała taryfa E. Oczywiście jeździli TLK Kordecki , ale EX Maliniak już nie. Wszystko się zmieniło kiedy weszły na CMK IR i TLK w linii prostej bez sztuczek olkuskich. Rozsadziło to cały system zarówno pociągów kwalifikowanych EX/IC na CMK którym zrobiono tani podjazd jak i zarżnięto segment POSP na 1 - ce ( tu mała skala ) a zwłaszcza na 8- ce.

TLK Kordecki był oczywiście super nierentowny i polityczny pociąg , uruchamiany specjalnie na potrzeby politycznego peronu Włoszczowa Płn. w taniej taryfie pospiesznej M+ po to, aby był osiągalny dla włoszczowian, kierowany sztucznie wydłużaną trasą, aby nie kolidował i nie tworzył taniego podjazdu względem EX/IC.

Twierdzenie zatem, że peron Włoszczowa Płn. się sprawdza i ma ekonomiczne uzasadnienie jest całkowicie kłamliwe i jest czystą manipulacją oraz mistyfikacją.

Budowa peronu Włoszczowa Płn. jak i wprowadzenie segmentu ekonomicznego przewozów dalekobieżnych na CMK to rozwiązanie głęboko szkodliwe ekonomicznie i społecznie. Peron Włoszczowa Płn. to rozwiązanie głęboko antysystemowe – co tu się dziwić – PiS to partia antysystemowa jak słusznie ciągle zauważa Ryszard Kalisz.

Budowa Peronu Włoszczowa Płn. obciąża PiSuar , ale za Warsewicza dalej obowiązywały Betonowe metody trasowania i kategoryzacji pociągów oraz ochrona segmentu Premium EX/IC przed tanim podjazdem - stąd sztuczna polityczna trasa TLK Kordecki.

Także rozkwit peronu Włoszczowa Płn. to dzieło Platformy Obywatelskiej. Tak to trzeba uczciwie powiedzieć. Kaczki już nie rządzą 5 lat, a rozkwit Włoszczowej Płn. to zasługa obecnej wojny podjazdowej, pseudo-konkurencji pomiędzy PKP IC a PR, przejęcia przez CMK obsługi połączeń ekonomicznych, które było zarezerwowane dla linii wiedeńskiej i radomskiej ze szkoda dla terenów pominiętych.

Także drogie Platfusy możecie być z siebie dumni w kontynuowaniu Kaczyzmu i IV RP.

Gratuluję.

Tusk widać nie ma nie tylko jaj , aby posprzątać burdel i patologię pozostawiony przez Gosiewskiego, na którą sam kręcił głową w programie Sekielskiego, ale jak się okazuje sam ją podtrzymuje i potęguje.

Dobrze że chociaż KRRiTV miała odwagę postawić się szantażowi Rydzyka & moheru i przestrzegać warunków ustawowych których Oj dyr. nie spełniał . Inaczej obecny artykuł skrajnie manipulujący prawdą o Włoszczowej Płn. być może znalazł byś się na antenie TV Trwam dostępnej na multipleksie pierwszym nadawanym drogą naziemną. A tak bzdury popłyną co najwyżej z kosmosu, droga satelitarną dla Rydzykowej telewizji która już na początku zaangażowała się obronę tej patologii .


Nie jest prawdą to usiłują wmówić co niektórzy że Peron Włoszczowa Płn. jest tylko krytykowany ze względu na to że stworzył go PiS, a jakby stworzyła go inna partia to nikt by się nie wydzierał.

Po prostu inna partia łącznie nawet z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin by go nie stworzyła, ponieważ żadna inna partia nie miała tak debilnych pomysłów – (nie tylko z resztą w dziedzinie kolejowej, ale i w innych obszarach polityki) i nie była aż tak skrajnie antysystemowa i szkodliwa dla Polski jak PiSuar- określenie Urbana jest jak najbardziej właściwe.

2012-03-19 06:36:50 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Robert Wyszyński
Cyt. „Ano było i swego czasu jako jeden z nielicznych \"niepoprawnych\" medialnie i politycznie sprzeciwiałem się nadętej medialne ingoranckiej nagonce na tą stację.”

Media w tamtym czasie nie informowały o istocie sprawy i dalekosiężnych skutkach afery tylko skupiały się na rzeczach trzeciorzędnych. Dziennikarze to skandaliści !!! 95 % widzów i odbiorców to dyletanci kolejowi. Z resztą każdy z nas jest dyletantem w odniesieniu do większości dziedzin, którymi się nie zajmuje . Prościej jest więc do widza/ czytelnika dotrzeć z artykułem o treści merytorycznej „Włoszczowa nowym polskim Wąchockiem” niż skupić się na rzeczowej analizie ekonomicznej, społecznej i kolejowej, gdzie Włoszczową Płn. można zmiażdżyć zupełnie merytorycznie obnażając patologiczne mechanizmy, które zadziałały z całą mocą i dokuczliwością, a na które uparcie jesteś Robercie ślepy grając nieustannie Jasia Fasolę w tej sprawie. Jak wiadomo każda głupizna kolejowa czy twoim zdaniem pro - kolejowa jest dla Ciebie Robercie warta poparcia tylko dlatego, że jest ona kolejowa - nie daj Boże drogowa !!!! Z tym, że Włoszczowa Płn. to działanie głęboko anty-kolejowe, a nie pro- kolejowe. A co gorsza anty – CMK- owe dając paliwo Stowarzyszeniu z Radomia - auć.
Cyt. „To był KOSZMAR - i modelowy przykład jak można szeroką manipulacją medialną zniewolić rozsądne myślenie w społeczeństwie”

Póki co to Ty drogi Robercie cały czas manipulujesz zarówno w tej sprawie jak i KDP łódzkiego Y ka i nie będę po raz setny wyjaśniał w jakie sprzeczności popadasz , ponieważ było to już wielokrotnie tematem naszych zażartych polemik na forum. Media nie manipulowały!!! Media po prostu skupiały się na pierdołach nie wyjaśniając społeczeństwu istoty afery , do czego ona doprowadzi, co zresztą stało sie bardzo szybko. Zresztą nie ma to też większego znacznie, bo 80 % społeczeństwa ma i tak kolej i to co się na niej dzieje w dupie.

Cyt.
2) We Włoszczowej powinien powstać drugi peron, aby nie krzyżować przebiegów -jest miejsce - plus przejście podziemne (jest to w planach przebudowy tej stacji - po szczegóły odsyłam do mojego 3 częściowego cyklu o modernie CMK w drukowanym RK)

3) Kolejna stacja powinna powstać w Opocznie (też jest w planach). Dwuperonowa z tunelem.

Jeżeli mają istnieć przystanki we Włoszczowej i Opocznie to CMK traci sens przebiegu jako eksterytorialna linia eliminująca duże miasta mogące bez większego nałożenia drogi, a nawet i nie znaleźć się na przebiegu KDP Katowice/ Kraków – Warszawa obojętnie czy będą to 2 oddzielne linie czy nawet 1 wspólna zbliżona do którejś z sieci osadniczych. I to w zasadzie powinno zamykać dyskusję w tym temacie, a że u sterów władzy na kolei nie mamy zacnych ludzi pokroju inż. Janiszewskiego tylko współczesnych durniów to będziemy tworzyć kosmiczne bzdury, bawić się w hipokrytów.

Być może pewnym grupom zależy na podgrzewaniu atmosfery wokół CMK i w konsekwencji jej likwidacji. Peron Włoszczowa Płn. , nie licząc rozhisteryzowanych dzieciaków , że papu im się należy, które chcą się przejechać pół-darmowym IR / TLK po ekskluzywnej CMK - głównie popierają wrogowie CMK, bo to podważa sens jej istnienia i przebiegu. Sorry, ale mi jazda z Katowic do Warszawy przez Częstochowę Uć w taryfie E się uśmiecha. Wiedenką w taryfie D być może :D :D



Cyt. „Linia i stacje są dla pasażerów, a nie dla kolejarzy i polskich teoretyków szybkich linii.”

A w czym to przeczy tej regule????

Jak najbardziej linia eksterytorialna CMK bez żadnych przystanków po drodze pomiędzy GOP-em / Krakowem a Warszawą , z rasowym efektem tunelu jest jak najbardziej dla ludzi, którzy buląc krocie za ICE nie mają ochoty zatrzymywać się po wioskach typu Włoszczowa i Opoczno zwłaszcza w strefie linii KDP, bo pojechaliby klasyką - tanim segmentem ekonomicznym TLK zatrzymując się w dużych miastach 22- 23 - 25 krotnie !!! większych od Włoszczowej.

A jak linie H- S mają nie tworzyć efektu tunelu na dystansie 300 km, tylko na krótszych- to ich się nie prowadzi w przebiegu w jakim został wybudowana CMK tylko zgodnie z pośrednią siecią osadnicza.

Tyle w temacie.

Co do teoretyków , teorii i doktryny to nie przeciwstawiaj tych pojąć ludziom. Ponieważ teoria jest dla ludzi, a nie na odwrót. I dane teorie i modele przeważnie zostały tak a nie inaczej skonstruowane oraz w ten, a nie inny sposób, aby jak najbardziej służyć ludziom. A to raczej ich nieprzestrzeganie!!! ściąga na ludzi problemy/ wypaczenia / patologie w końcu straty, niż dokładne stosowanie się do przyjętych rozwiązań wzorcowych-modelowych.
2012-03-19 06:56:39 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Kolejowy men
Cyt. „Nie wiem czemu kolejarz 65 tak się temu sprzeciwia, a Włoszczowę Północ chce zaorać,”
Jak skończysz gimnazjum czy liceum w Zgierzu ( chyba że już po) i będziesz miał taki przedmiot jak logika to będziesz wiedział dlaczego.

Już to chyba kilka mieściscy temu Ci wyjaśniłem na przykładzie dotyczącym interesu twojej dupy i poinformowałeś mnie, że zakumałeś. A tu znowu.

Jakby teoretycznie wybudować przebieg gierkowski KDP Warszawa- Wrocław i puszczać po tym syf TLK/IR to jak myślisz co zostałoby z oferty TLK/IR na starej linii kaliskiej ??? Pewnie nie nawet te 4 pociągi TLK i 1 IR tylko 1-2TLK i 0 IR. A od czerwca TLK mają jechać przez Zgierz - także wiesz.

Ale co tam, po co nam teoretyzować o koncepcji Wieluń –Idzikowice.

Doświadczenie można przeprowadzić za 2 lata, gdy będzie gotowa proteza koniecpolska.

Zobaczymy co zostanie z oferty dalekobieżnej TLK/IR na linii Wrocław – Ostrów Wlkp. Kalisz Łódź – Warszawa jeżeli wpuścimy syf IR/TLK na protezę koniecpolską CMK w relacji Wrocław – Warszawa. Nawet mniejsza o Radomsko i Piotrków , ciekawe co zostanie z oferty TLK na linii kaliskiej czasem 6 h. Już w styczniu 2010 kiedy ponownie zaczęto dyskutować nad remontem linii koniecpolskiej Moruś już wstępnie grzał kibelki IR na protezę koniecpolską.
2012-03-19 08:15:42 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Ziel

Spoko.

Widać że autentycznie jesteś z Kielc i głupot oraz ciemnoty wbijanej Ci do ucha nie kupujesz. Przecież nikt rozsądnie myślący z Kielc czy Radomia nie może popierać istnienia peronu Włoszczowa Płn. , który okrada Kielce i linię nr 8 nawet z tych resztek, które i tak zostały po dawnej świetności bycia jedną trasą Kraków – Warszawa po wyłączeniu segmentu kwalifikowanego EX , czyli segmentu ekonomicznego POSP/TLK w ramach korytarzowości Kraków – Warszawa. W zasadzie nikt z Kielc czy Radomia nie powinien popierać istnienia CMK, a że istnieje to niech chociaż nie szkodzi Kielcom i Radomiowi oraz ofercie na linii nr 8 . Jak Krakusi bulą droga taryfę za IC to w sumie niech sobie to omija Kielce - Radom - olać to.

Istniejącymi tu wpisami - się nie przejmuj. Musisz brać po uwagę , że większość piszących tutaj w tym temacie oraz ta chmara, która niewątpliwie zaraz tu się pojawi to dzieciarnia, która dostaje kocio- kwiku na myśl o tym, że przejedzie się po ekskluzywnej CMK syfem IR/TLK za pół darmo, a to że PeRy są zadłużone i nie płacą za Infrę , a dodatkowo używają tanich i ekonomicznie wydajnych lokomotyw ET22 to pryszcz. Im nie można zabrać podniecającej jazdy bo będą PiSzczeć. Inna grupa komentujących to klakierzy i fanatycy KDP którzy z jednej strony forsują łódzkiego Y – ka twierdzącą, że KDP nie może ominąć Łodzi i Kalisza nawet w relacji Poznań- Warszawa tworząc bzdurną okrężną drogę, a Kielcom które leżą większym stopniu na geograficznej linii prostej Kraków - Warszawa, niż nawet Kalisz na linii Wrocław – Warszawa, a już na pewno Kalisz do spółki z Łodzią z linii Poznań- Warszawa , a ponieważ CMK już istnieje - geometrycznie jest KDP zbyt duże koszty jej likwidacji i programowania przebiegu KDP na nowo to ubzdurali sobie jakieś perony po szczerych polach, aby do przodu szła ich idea KDP, a z Włoszczowej Płn. chcą zrobić dworzec główny dla Kielc i ograniczyć inwestycję w 8- kę, a nawet zaorać 8 - kę, bo linie klasyczne i drogowiec to wróg KaDuPiarza. Będą Ci wciskać ciemnotę do ucha - tak się robi- tak się buduje - peroniku szczerym polu - KDP 300 km/h YES- YES - YES drugiej strony za plecami domagają się łódzko - kaliskiego KDP Y wybudowanego zgodnie z inną logiką. Także różnych zorientowanych Robertów też nie słuchaj. Trzecia grupa nadająca po forach kolejowych wciskająca kit włoszczowski to sympatycy i wyznawcy Kaczej partii- tu komentarz jest zbędny wiadomo jakie pobudki tu mają miejsce. Równie dobrze można włączyć przemarsz obrońców koncesji dla TV Trwam.

Także jak najbardziej trafnie wskazujesz strategiczne interesy dla Kielc i całego regionu kieleckiego (poza może Włoszczową i okolicznymi wioskami) skupionych wokół linii 8 . Nie daj się zwieść. Tak trzymać.

Pozdrawiam.




2012-03-19 08:30:43 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Emigrant
Cyt. „Ha! I kto miał rację?”

Jak to kto ????
Gierkowscy planiści planując przebieg nawet linii KDP Warszawa- Wrocław z pominięciem twojej Łodzi :P :P :P



Wszak zawsze można strzelić peronik w jakiejś wiosce ala Gosiewo 50-60 km od Łodzi i na pewno łodzianie z chęcią dojadą do takiej eksterytorialnej linii wspomnianym samochodem i sobie wsiądą w pociąg kwalifikowany EX do Warszawy ( bo 1- ce jesteście za ciency w uszach, aby choćby sprintera TLK Łodzianina puszczać w taryfie E jako EX/IC ) czy kategorii TLK/IR do Wrocławia które zostaną zabrane z linii kaliskiej :P

2012-03-19 08:34:54 Autor: Piotr.
---.imir.agh.edu.pl
Robercie Wyszczyński. Być może ten peron służy podróznym, ok. Ale jego funkcjonowanie i używanie CMKi przez pociągi segmentu TLK/IR jest bezczelnie wykorzystywane przez polityków i pseudo-kulejowych urzędniczych nieudaczników dla maskowania swojego lenistwa, głupoty, olewactwa itd.
\"Dzięki\" temu peronowi CMK stała się lekiem na całe zło kolei pasażerskiej w Polsce. Ponieważ to jedyna w miarę przyzwoicie utrzymana linia, to puszcza się tu wszystko, co się da. Niedługo z Jeleniej Góry do Szczecina też będziemy jeździć przez CMKę, bo reszta się rozleci! Czy Pan tego nie widzi? W obecnej sytuacji, przy obecnym spojrzeniu na kolej przez \"naszych\" kolejowych bonzów, ten peron maskuje degrengoladę techniczną linii 1 oraz (szczególnie) 8. I w tym jest problem!
2012-03-19 09:47:30 Autor: R
---.199.198.19
~re Ziel
Mam bezpośrednie połaczenie z Ostrowa Wlkp. do Warszawy, ale od lat dojeżdżam samochodem do Konina i tam wsiadam w pociąg. Oszczędność czasu, to około 2 godziny.
2012-03-19 10:10:34 Autor: Kolejarz ha ha ha 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
19/03/2012 09:47 Autor: R
---.199.198.19


Od lat powiadasz???

Ostrów Wlkp. – Warszawa 4 h 45 z objazdem jeszcze kilka lat temu ok. 4 h 30, bo jeździłem.
Konin- Warszawa obecnie od 2 h 10 minut EC do 2 h 30 TLK/IR.
Historycznie ok. 2 h 00 dla EC.

Oszczędzasz 2 h czyli czas podróży Ostrów Wlkp. samochód – Konin - pociąg - Warszawa = 2 h 30

Czyli samochodem z Ostrowa do Konina jedziesz pół godziny. Droga z tego co wiem do Konina ponoć jest super :D :D

Niezły dowcip. Ty w ogóle jesteś z Wielkopolski czy gdzieś spod Włoszczowej, że rozsiewasz takie pierdoły.

2012-03-19 13:45:18 Autor: Sołtys
---.internetdsl.tpnet.pl
A ja tam POwiem Wam tylko tyle:
- Medialny (i nie tylko) WRZASK o \"peron we Włoszczowie\" BYŁ (koniec i kropka!) elementem PiaRowskiej \"wojny z Kaczorami\";
- interes społeczności zamieszkujących okolice magistral kolejowych BYŁ, JEST i ZAWSZE BĘDZIE SPRZECZNY z interesem mieszkańców metropolii przez te magistrale połączonych; rolą przewoźników i ADMINISTRACJI, której przewoźnicy ci podlegają, jest ZASPOKOJENIE potrzeb I JEDNYCH, I DRUGICH;
- KOSZT \"zatrzymania na trasie\" pociągu dalekobieżnego jest zawsze \"duży\" i zawsze hucznie ogłaszany; cicho zaś jest tylko nad RÓWNIE KOSZTOWNYMI zatrzymaniami \"przed czerwonym semaforem\" (bo \"osobowy się nie wyrabia\" - patrz choćby trasa: Mińsk Mazowiecki - Warszawa Rembertów)
- peron \"we Włoszczowej\", czy \"we Włoszczowie\"? Rzecz \"rozstrzygają\" niektórzy zapowiadacze, ogłaszający \"pociąg do Białej PODLASKI\" lub zatrzymujący się w \"Białej PODLASCE\". Nie wiadomo tylko, czy \"podlaska\" to coś lepszego niż \"laska\", czy odwrotnie.
2012-03-19 15:24:13 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
Nie ma statystyk, ale przeciez wiadomo :)

W calej sprawie nie tyle chodzi o wynik finansowy, tylko o prostackie zawlaszczanie wladzy w celu zaspokojenia swoich partykularnych interesow. Dlaczego peron mamy we Włoszczowie, a Opoczno, ktore jest troszke gorzej skomunikowane ze swiatem nadal podziwia pociagi przemykajace obok bez zatrzymania? No niech mi to ktorys zwolennik włoszczowskiej hucpy wytlumaczy.
2012-03-19 15:51:51 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Jeśli zatrzymanie i ruszenie pociągu to koszt kilkunastu złotych, pociąg i tak rezerwę w rozkładzie, a na słynnym peronie wsiada ok. 20 osób to w czym problem? Jeśli docelowo mają powstać łącznice Słomianka - Opoczno Płd i peron tamże, Włoszczowa Płn - Czarnca i ma być remont toru Koniecpol - Częstochowa to co tu marudzić? Opoczno ma peron na linii 25 i co? Do Łodzi były pociągi, a teraz co prawda kilka par, ale autobusu gumowego do Tomaszowa... Co i komu przeszkadzało, żeby coś nadal jeździło do Łodzi? Równie dobrze można narzekać na remonty Rzeszów - Jasło - Zagórz - bo po co komu pociągi, nikt nimi przecie nie jeździ...

Do Kolejarza 65 - piszesz, że cmk-a odbiera pociągi ósemce... Ano odbiera, bo jakoś drugiego toru Warka - Radom nie mogą wybudować od wojny, remontu Tunel - Kraków nie mogą skończyć od nastu lat no i musieliby trochę poprzestawiać góry... Równie dobrze można napisać, że zabiera pasażerów i pociągi jedynce - wszelkie pociągi w stronę Katowic powinny śmigać wiedenką... A jak w końcu dojdzie do skutku budowa Busko - Ĺťabno czy jakoś tak, to też napiszesz, że zabiera to pociągi ósemce i siedemdziesiątce jedynce? A Piekiełko - Podłęże co ograbi? Czy łącznice na Kraków - Zakopane...

Rynek zweryfikował, że pociągi Ex i EC są za drogie dla wielu i na takich trasach jest także miejsce dla tańszych Regio Express czy TLK, które jadą nieco wolniej i mają niższy komfort. Pasażerowie już wybrali.
2012-03-19 16:23:41 Autor: Piotr.
---.imir.agh.edu.pl
@Arrivederci: Nie rynek zweryfikował, tu nie ma żadnego rynku. tu jest rozwałka jak po wybuchu granatu. A nad tym politycy i kolejowa wierchuszka, w świetle fleszy twierdzący że panują nad sytuacją.
2012-03-19 16:29:01 Autor: Krzysztof Waszkiewicz
---.pl

Krzysztof Waszkiewicz
@Arrivederci: I znowu argumentacja \"jak pociag i tak jedzie, to przeciez to prawie nic nie kosztuje\".

Docelowo to znaczy za ile lat? I jakim prawem miejscowosc mniejsza i lepiej skomunikowana zalapala sie na krzywy ryj na peronik przed miejscowoscia wieksza i gorzej skomunikowana? Odpowiedzi brak.
2012-03-19 16:43:40 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
Kolejarz 65 - cytat:

\"Będą Ci wciskać ciemnotę do ucha - tak się robi- tak się buduje - peroniku szczerym polu - KDP 300 km/h YES- YES - YES drugiej strony za plecami domagają się łódzko - kaliskiego KDP Y wybudowanego zgodnie z inną logiką. Także różnych zorientowanych Robertów też nie słuchaj.\"

Zacietrzewiasz się - Twoje prawo :-) Ja po prostu od lat NICZEGO nie odkrywam, tylko sobie podpatruje jak się to robi w Europie. A robi się właśnie TAK, że prawie wszystkie Twoje - sorry: archaiczne - tezy dot CMK/KDP nie mają uzasadnienia. Po prostu w cywilizacji ROBI SIĘ TO INACZEJ niż sobie zaprogramowałeś. A już na pewno inaczej, niż zaplanowano za Gierka.

To czy WSZYSCY się mylą i są głupcami, a tylko Kolejarz 65 jest geniuszem kadepiastych teorii kolejowych? Coś mi tu nie gra...

Inteligentna istota - tym bardziej po logice itp. - jest podatna na nowości i potrafi zmieniać swój światopogląd. Ty masz z tym chyba pewien kłopot. O fobiach nie wspomnę - każdy jakieś ma, ja chyba też, wolno mi jako i Tobie :-)
2012-03-19 19:23:41 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@Robert Wyszyński

Cyt. „Po prostu w cywilizacji ROBI SIĘ TO INACZEJ niż sobie zaprogramowałeś. A już na pewno inaczej, niż zaplanowano za Gierka.”

Ale przecież w swej analizie odniosłem się do obu szkół jak to się mówi i falenickiej i otwockiej!!! Skoro robi się to inaczej niż za Gierka to znaczy, że CMK w obecnym przebiegu jest anachronizmem, który trzeba rozebrać. Nie ma przebacz !!! Budową peronów na CMK ala - Włoszczowa czy Opoczno „efektu tunelu” nie zdejmujesz z terenów pominiętych, a wręcz przeciwnie spotęgujesz tylko wykluczenie komunikacyjne - co wyraźnie widać i czego nie chcesz przyjąć do wiadomości, bo nie pasuje pod twoje propagowanie idei KDP za wszelką cenę. Nie buduj jakiś piramidalnych konstrukcji i nie przepychaj słonia przez ucho igielne, co nieustannie czynisz tej sprawie. Włoszczowa Płn. na KDP nie będzie nigdy żadnym dworcem dla Kielc podobnie jak Opoczno dla Radomia i nie będziecie ratować idei KDP tym razem wykorzystując spuściznę gierkowską i istnienie CMK tak piramidalnymi konstrukcjami - kosztem klasycznej linii nr 8. Z resztą nie ma takiej koniczności, bo CMK sobie poradzi jako eksterytorialna transferówka – tak jak została zaprogramowana, a jej ewentualne przeprogramowanie musi polegać na jej likwidacji w dotychczasowym przebiegu i jest to z punktu widzenia planistycznego oczywiste.

Oczywiście Ty Robercie cały czas podpierasz się jakimiś „mundrościami” rzekomo płynącymi z zachodu od rzekomo mądrzejszych oraz światlejszych i to jest w zasadzie cała twoja linia argumentacji. Tylko póki co tak się składa, iż to moje diagnozy stawiane od kilku lat potwierdziły się w rzeczywistości, a weryfikacja moich twierdzeń w przeciwieństwie do Twoich krągłych słów i KDP - owych teorii jest bardzo prosta i jak najbardziej wymierna oraz namacalna. Liczba pociągów i działanie mechanizmów społeczno- ekonomicznych, zachowania konsumenckie jak najbardziej potwierdzają moje prognozy stawiane już po aferze włoszczowskiej , ale jeszcze przed wprowadzeniem segmentu ekonomicznego IR/TLK na CMK jako równoważnego z PREMIUM EX/ IC, czyli po erze sztuczki olkuskiej oraz zatrzymywania we Włoszczowej segmentu kwalifikowanego EX.

Prawda jest taka, że istnienie peronu Włoszczowa Płn. na CMK uratowało usamorządowienie, wyjście PR-ów spod kontroli Trupy PKP, wprowadzenie IR na CMK i PIC-owska odpowiedź na to w formie TLK po CMK w linii prostej ( bez sztuczek częstochowsko- olkuskich).

Prawda jest taka , że połowie w 2009 TLK Augustyn Kordecki uruchamiany specjalnie na potrzeby peroniku w swym sztucznym przebiegu olkuskim już zdychał, to samo jak zatrzymywanie EX Maliniaka w taryfie E. Z resztą od rozkładu 2009/2010 postój we Włoszczowej Płn. na byłym Malinowskim kursującym o 6.00 do Krynicy zniknął, pomimo nawet tego, że skład został przemianowany na TLK i dostał taryfę D. Także wiesz nawet kategoria ekonomiczna TLK wcale nie musiała obligować do postoju na peronie Edgara. Jeszcze lepszy numer IR Malinowski w rozkładzie 2009/2010 swego czasu jako sprinter Kraków – Warszawa IR na kiblu po CMK- takie buty :D :D

Tak więc postoje Kwalifików EX/IC na peroniku Włoszczowa Płn. w taryfie E Ci się nie sprawdzi , konsumenci tego nie przyjmą i jest to udowodnione doświadczalnie. I po co mi twoje bajki z wielkiego świata ??? Dla mnie liczą się liczby i fakty, a nie bajania. Zwłaszcza, że fakty i liczby można prosto sprawdzić i w przeciwieństwie dla Twoich Robercie bajek płynących rzekomo z wielkiego świata są to kategorie weryfikowalne.

Cyt. „To czy WSZYSCY się mylą i są głupcami, a tylko Kolejarz 65 jest geniuszem kadepiastych teorii kolejowych? Coś mi tu nie gra...”

Nic takiego nie napisałem.
Problem jednak w tym, iż Ty Robercie cały czas swoją linię argumentacji nie tylko dotyczącej tej sprawy, ale również KDP Y opierasz na jakiś niedookreślonych terminach typu postęp cywilizacyjny, skok cywilizacyjny (w przypadku propagandy łódzkiego Y ka ) oraz inni gdzieś tam na zachodzie siedzą w tym od lat, my tu w Buszlandii nie jesteśmy mądrzejsi, uczmy się od innych (w sprawie peroniku) . Skoro jesteśmy przy logice to takie terminy nazywają się „nieostre”

Tylko po co ja mam bazować na bajkach, opowiastkach z wielkiego świata i całego zespołu twoich nieostrych terminów „skoku cywilizacyjnego itd. itp.” skoro ja swoją analizę mogę oprzeć na jak najbardziej ostrych kategoriach analitycznych , na zbadanych mechanizmach i na faktach, które w łatwy sposób można zweryfikować ??? Po co więc bazować na nieostrych terminach kiedy odpowiedzi dostarczają jak najbardziej ostre, zdefiniowane kategorie i liczby. A pewne rzeczy i zależności można obserwować nawet nie mając dostępu do danych handlowych przewoźników objętych tajemnicą handlową.


Cyt. „Inteligentna istota - tym bardziej po logice itp. - jest podatna na nowości i potrafi zmieniać swój światopogląd.”


Jak najbardziej jestem podatny na nowości i pomimo tego, że jestem gorąco przywiązany do CMK i gierkowskiego myślenia o KDP, które pięknie obrazuje mapa nr 1 kultowego opracowania i jest to dla mnie trudne wsłuchuję się w postulaty pewnego Stowarzyszenia z Radomia - nie zamykam o się na mapę nr 3 :D :D :D

Na nowości z zagranicy typu w Holandii legalizują ćpanie nie jestem podatny, a do tego sprowadza się ten sen włoszczowski sen wariata i z tym co się obecnie wyrabia na CMK. Cóż nie każdy model jest godny uwagi i podzielnia tylko dlatego że płynie z zachodu. O ile rzeczywiście to jest prawidłowa twoja interpretacja, bo akurat Tobie Robercie wielokrotnie już zarzucano nadinterpretacje rozwiązań zagranicznych. np. opisywałeś casusy Warszawa - Grodzisk jako KDP , ja Cię z kolei przywoływałem do porządku w błędnej interpretacji rozwiązań krajowych np. Krzyża itd. itp. nie będę to raz steny maglował tego samego.
2012-03-19 19:28:14 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
@Krzysztof
Mniej więcej tak docelowo, jak zacznie się remont ósemki, siódemki i innych linii...
2012-03-19 19:30:39 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Arrivederci
Cyt. „Jeśli zatrzymanie i ruszenie pociągu to koszt kilkunastu złotych, pociąg i tak rezerwę w rozkładzie, a na słynnym peronie wsiada ok. 20 osób to w czym problem?”

A w moich czasach, kiedy byłem brzdącem – były to lata 90- te i seryjna likwidacja kibli OSOB mi . in. na Dolnym Śląsku, gdzie sobie jeździłem ponoć zatrzymanie kosztowało ok. kilkudziesięciu zł po Waltzowej denominacji.

Cyt. „Jeśli docelowo mają powstać łącznice Słomianka - Opoczno Płd i peron tamże, Włoszczowa Płn - Czarnca i ma być remont toru Koniecpol - Częstochowa to co tu marudzić? Opoczno ma peron na linii 25 i co? Do Łodzi były pociągi, a teraz co prawda kilka par, ale autobusu gumowego do Tomaszowa... Co i komu przeszkadzało, żeby coś nadal jeździło do Łodzi?”

Ale przecież temat nie dotyczy peronów położonych na liniach klasycznych prostopadłych do CMK tylko peronów na samej CMK. Przecież nikt nie neguje zasadności stacji Włoszczowa (Herbska) gdzie nawet zatrzymywały się POSP, a np. w takim Oleśnie Śl. ( St. Czarniecki ) czy Ozimku (Bolko, Bystrzyca) te same POSP już niekoniecznie. PKP wcale Włoszczowej nie krzywdziło i nie prześladowało, a raczej zawsze w przeszłości dopieszczało.

Cyt. „Rynek zweryfikował, że pociągi Ex i EC są za drogie dla wielu i na takich trasach jest także miejsce dla tańszych Regio Express czy TLK, które jadą nieco wolniej i mają niższy komfort. Pasażerowie już wybrali.”

Masz rację. Być może trend konsumencki idzie w kierunku segmentu ekonomicznego TLK/IR, a nie Premium IC . Ale wybacz do celu - obsługi segmentu ekonomicznego TLK/IR nie będziemy utrzymywać polnej eksterytorialnej fanaberii jaką jest linia CMK. Jeżeli nie ma dostatecznego popytu na segment Premium IC jest to równoznaczne z tym, że nie ma dostatecznego popytu na istnienie luksusowej linii CMK w fanaberyjnym polnym przebiegu - to chyba logiczne. Nie ma zgody na robienie KDP CMK „protezy” mającej zastąpić konwencjonalne linie klasyczne 1 & 8 i zmiany przeznaczenia CMK na linię typowo klasyczną, ponieważ linia ta omija ważne pośrednie węzły osadnicze.

A do tej sprawy bardziej szczegółowo odnosiłem się już na innym forum Kolejowe – Sprawy.
http://www.kolejowe-sprawy.pl/viewtopic.php?t=143&postdays=0&postorder=asc&start=250
http://www.kolejowe-sprawy.pl/viewtopic.php?t=143&postdays=0&postorder=asc&start=275

Cyt. „Do Kolejarza 65 - piszesz, że cmk-a odbiera pociągi ósemce... Ano odbiera, bo jakoś drugiego toru Warka - Radom nie mogą wybudować od wojny…”

Nie chce się im, bo istnieje już CMK- tym się zasłaniają i koło się zamyka. To niech przynajmniej osłaniają 8 - kę odpowiednim zróżnicowaniem kategorii pociągów względem CMK jak to miło miejsce Pisałem o tym wyżej. Odcinek Tunel - Kraków jest tożsamy dla obu przebiegów ponieważ sanowi doprowadzenie Krakowa do CMK protezę słomnikowską :D :D :D

2012-03-19 19:37:16 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
@ Kolejarz 65

Polecam się wyciszyć i wybrać się na wycieczkę. Zapewne zniżkę 99% jeszcze masz, więc wsiadaj w pociąg i jedź do Włoszczowy Płn - polecam wycieczkę na piątek na cały dzień - zobaczysz ile ludzi wsiada / wysiada, możesz z nimi porozmawiać... Czasu masz dużo (piszesz dużo) więc do dzieła!
2012-03-19 20:23:18 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
Cyt. „Polecam się wyciszyć i wybrać się na wycieczkę.Zapewne zniżkę 99% jeszcze masz, więc wsiadaj w pociąg i jedź do Włoszczowy Płn - polecam wycieczkę na piątek na cały dzień - zobaczysz ile ludzi wsiada / wysiada, możesz z nimi porozmawiać...”

A ja polecam Ci przestać rżnąć głupa i się wybrać na wycieczkę do Kielc czy Radomia i zobaczyć do jakiego syfu pod względem technicznego stanu torowisk doprowadziło tam wybudowanie CMK i przez lata priorytet utrzymania CMK, która pochłonęła olbrzymie środki finansowe kosztem 8 - ki

Polecam Ci przestać rżnąć głupa i się wybrać na wycieczkę do Kielc czy Radomia i zobaczyć do jakiego zubożenia oferty dalekobieżnej doprowadziło wprowadzenie segmentu ekonomicznego IR/TLK na CMK, co przełożyło się na tąpnięcie ofertowe na 8 – ce. Ale do tego wystarczy lektura dawnych rozkładów.

Porozmawiaj sobie z mieszkańcami Kielc czy Radomia i przestań w sposób skrajnie wypaczony interpretować rzeczywistość strugając przy tym niekumanego którym przecież nie jesteś.

Rak włoszczowski żyje kosztem dużych miast 200 tyś Kielc , Radomia wykluczonych przez to komunikacyjnie - taka jest prawda.

I dlaczego w piątek ??? a może tak w środku tygodnia ???? I może nie byłoby tak wcale różowo nawet w segmencie śmieciowym IR. Kiedyś miałem okazję w niedzielę jechać IR Skrzyczne ( stary rozkład ) i wsiadały/ wysiadały 2/3 osoby . Także pffffffffff.


Już wyjaśniałem wyżej czego nie chcesz przyjąć do wiadomości, że egzystencja jakichkolwiek oferty dalekobieżnej dla Włoszczowej nie wynika z siły ekonomicznej tej wioski tylko z tego, że ofertę ekonomicznie wypracowują Warszawa - Kraków i Katowice. A ludzie z terenów pośrednich niech sobie wysiadają centralnie w Kielcach, nie na jakimś zadupiu we Włoszczowej.

Czyli sprawa wymaga przeprogramowania na poziomie decyzji rządowo- politycznej i kreowania racjonalnej polityki planowania sieci transportowej oraz działania kolejowych korytarzy komunikacyjnych komunikacyjnej . I żadne obserwacje czy deliberowanie z mieszkańcami Włoszczowej i okolicznych wiosek nie są do tego potrzebne. Problem jest zdiagnozowany pozostają tylko działanie korygujące . Wszystko w temacie.
2012-03-19 22:55:03 Autor: tubylec
---.subscribers.sferia.net
W telewizji wiele programów zawiera \"lokatę produktu\" czyli informację o producencie np. rekwizytów widocznych w odcinku serialu. Na ekranie pojawia się o tym informacja.

Jeżeli Włoszczowa jest miejscem produkcji okien a w artykule jest o tym informacja to też jest to \"lokata produktu\". Tematyka kolejowa jest tylko pretekstem.
2012-03-19 23:49:09 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Kolejarz 65
\"Jak skończysz gimnazjum czy liceum w Zgierzu ( chyba że już po) i będziesz miał taki przedmiot jak logika to będziesz wiedział dlaczego.\"

Logikę miałem na studiach i to dawno:). A zatem myśląc logicznie, czy obecnie 8-ka jest konkurencyjna wobec transportu drogowego na tyle, by mogło po niej jeździć wiele pociągów? I tak jeździ ich tam trochę, ale czasy jazdy skutecznie zniechęcają do jazdy po niej. Poza tym ma być modernizacja odcinka Warszawa - Radom, który będzie zamknięty na nie całe 2 lata. Jak więc wtedy z Radomia jeździć: autobusami, czy busami? Czy jest więc i będzie po zamknięciu tego odcinka prawdopodobieństwo, że ludzie zaczną chętniej jeździć pociągami, jeśli ich będzie więcej? Otóż nie. I na czas remontu mają pociągi do Kielc, czy przez Kielce jeździć przez CMK i wybudowaną łącznicą do linii nr 61, ale niektórzy uważają, iż łącznica jest be, tymczasem na czas remontu jak znalazł oraz dzięki niej z Kielcami uzyskają rozsądne połączenie Tomaszów, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, czy Szczecin, a tak dogodnego połączenia nie ma jak na razie.
Linia numer 1 w lepszym stanie, ale też wymaga remontu, zwłaszcza odcinek Częstochowa - Radomsko tor numer 2. Jeśli 8 i 1 będą w dobrym stanie z przyzwoitym czasem jazdy, to wtedy jak najbardziej ruch na nie należy skierować, a obecnie pociągi w większej ilości zwłaszcza na 8, ale na 1 również jak głosi klasyk \"nie majom sensu ekonomicznego\", zwłaszcza, że np. kolejowa 1-ka musi konkurować też z \"Gierkówką\" i tą konkurencję jak na razie przegrywa i coś z tym trzeba zrobić i przywrócić 8 i 1 świetność.
A czy np. puszczanie na razie Neptuna i Kaszuba, a od 1 czerwca większej ilości pociągów i wszystkich przez Kutno, In, Bydgoszcz nie jest kosztem linii Kutno - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz? Czy ta linia nie ma większego potencjału?, a sieja zaniedbuje i nie remontuje, pojawiają się zwolnienia, jedynie Toruń - Bydgoszcz, dobrze, że będzie remont w końcu, najwyższy czas. Na Kutno - Toruń też powinien być i do V max 140 km/h.

\"Już to chyba kilka mieściscy temu Ci wyjaśniłem odnośnie pewnych spraw i poinformowałeś mnie, że zakumałeś. A tu znowu.\"
Zakumałem, pisałem przecież, że IR-om na CMK ,zwłaszcza kiblom i ogólnie IR-om mówię nie, TLK jakiś może zostać ewentualnie, tak jak kiedyś był pospieszny Batory w klasie ekonomicznej. Powinien zostać przywrócony.
Poza tym mogłyby stawać we Włoszczowie, czy w Opocznie Płd. powiedzmy 2 pary EX-ów, powtarzam EX-ów, tak jak był kiedyś EX Mickiewicz z Poznania do Białegostoku oraz EX Przemysław relacji Warszawa – Poznań, które zatrzymywały się we Wrześni i w Kole. A co np. z BWE, które zatrzymują się w Zbąszynku i w Świebodzinie? Dojdzie jeszcze od 1 czerwca Farrenheit, który też zapewne tam będzie stawał. Tego nikt się nie czepia jakoś, że po dziurach EC stają. Tak jak wspomniane TGV we Francji. W Hiszpanii na linii dużych prędkości z Madrytu do Barcelony jest miasteczko Calatayud z liczbą mieszkańców 20 837 i zatrzymuje się w nim część szybkich pociągów AVE (jadących od października, czy listopada 310 km/h) i to nawet całkiem sporo i ciekawe, czy też tak niektórzy na tą stację najeżdżają.
Ewentualnie należy wyremontować linię numer 25 do 8, dalej również, chociaż dalej ma podobno być. Przez Włoszczowę przebiega wspomniana linia 61 i ta linia ma przyszłość, bo będzie proteza oraz prawdopodobnie łącznica od CMK-i w kierunku południowym, która jak przedstawiłem wcześniej jest potrzebna. Tak samo jak np. z Lublina, czy Kielc do Katowic, czy Bielska jak mają pociągi jeździć jeśli nie z wykorzystaniem części CMK? Wcześniej pytałem i nie otrzymałem odpowiedzi.
Co do proponowanej przeze mnie stacji w Białej Rawskiej, skąd jest też blisko do Rawy to jest inne rozwiązanie. Można zrobić remont wąskotorówka z Białej Rawskiej do Rogowa dostosowując ją do V max powiedzmy 70 km/h. W Rogowie jest stacja końcowa przy stacji kolejowej i można się przesiąść do Skierniewic, Koluszek, czy Łodzi, a w Skierniewicach na Warszawę i w Koluszkach na Piotrków, Częstochowę, Katowice, Kraków, Opole, Wrocław itp., tym bardziej, że niedawno znajomy jechał autem z Rawy do Zgierza 3 godziny, takie korki były w szczycie i warto o tym pomyśleć, a nie tylko mówić ,ze kolej nie ma pomysłów i środków nie potrafi wydać. Ogólnie kolej musi być ogólnodostępna i być konkurencyjna w stosunku do innych środków transportu.

To ze przez Zgierz będą jeździć od 1 czerwca TLK to bardzo dobra wiadomość:). Pozdrawiam.
2012-03-20 04:09:12 Autor: Robert Wyszyński
---.adsl.inetia.pl

Robert Wyszyński
kolejowy men

\"Calatayud z liczbą mieszkańców 20 837 i zatrzymuje się w nim część szybkich pociągów AVE (jadących od października, czy listopada 310 km/h) i to nawet całkiem sporo i ciekawe, czy też tak niektórzy na tą stację najeżdżają. \"

Dobry przykład. Oczywiście prócz tej pipidówy stacja obsługuje makroREGION. Takich przykładów jest w Europie na Kadepach conajmniej __kilkadziesiąt__, a licząc linie na 200-230 km/h - STO kilkadziesiat! I to działa - więc w Polsce też działać będzie. A my na razie mówimy o linii na 160 km/h, no może niedługo na 200/220 km/h, bo to już jakieś KDP :-)

Ale niektórym nie przetłumaczysz - to ich problem, nie mój.

PS. I Spoko loko. Ĺťadne stowarzyszenie nie rozbierze nam Ceemki :-) Problem IR czy TLK na CMK jest wtórny, a nie zasadniczy.
2012-03-20 09:16:18 Autor: Pasaże_r
---.sileman.net.pl
Artykuł powinien być opatrzony hasłem \"Zawiera lokowanie produktu\", a właściwie \"Reklama\".

To artykuł pisany na zamówienie - żadnych konkretów tylko zaklinanie rzeczywistości.
2012-03-20 16:01:01 Autor: Dominik Lebda
---.extreme-net.one.pl

Dominik Lebda
Artykuł na zamówienie.

Moi drodzy. Stwierdzenie faktu nie jest lokowaniem produktu.

Proszę wyjaśnić sytuację, w której:
-w artykule zamieszcza się informację o nowym produkcie, jakim jest iR \"Nikifor\"
-informujemy pasażerów o nowym tramwaju NEWAG-u
-redaktorzy zamieszczają teksty i fotografie zawierające nazwy producentów np. technologii bezpodsypkowej we Wrocławiu
-autor tekstu podaje informacje, że w Szczecinie powstał nowy terminal intermodalny PKP Cargo
-w Gliwicach producent lokomotyw produkuje nową lokomotywę

Idąc tokiem myślenia niektórych autorów komentarzy, 98% tekstów prasowych i materiałów fotograficznych zawiera lokowanie produktów. Z całym szacunkiem - pozdrawiam :)
2012-03-20 17:12:11 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
Robert Wyszyński
Udało mi się znaleźć taki przykład:). No tak, taka stacja obsługuje też pośrednie miasta i miasteczka.
No to jak widać takie stacje dobrze się mają.
Jeśli chodzi o IR-y, czy TLK-i na CMK to jak się doprowadzi do dobrego stanu linię numer 8 i linię numer 1 to tam się przerzucą wtedy. I te linie należy do dobrego stanu doprowadzić. 8 będzie robiona i bardzo dobrze, 1 też powinna. Pozdrawiam.
2012-03-23 22:19:16 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@kolejowy men
Cyt. „Logikę miałem na studiach i to dawno:).”
Właśnie widać po zaprezentowanych kontrargumentach, że to było dawno i nieprawda. A tak nawiasem mówiąc, aby myśleć logicznie nie trzeba mieć w ramach studiów przedmiotu logika, który dla większości studentów z logiką nie ma nic wspólnego, ale to takie poboczne dywagacje.



Cyt. „A zatem myśląc logicznie, czy obecnie 8-ka jest konkurencyjna wobec transportu drogowego na tyle, by mogło po niej jeździć wiele pociągów? I tak jeździ ich tam trochę, ale czasy jazdy skutecznie zniechęcają do jazdy po niej.”

I to jest dowód nieuważnego czytania lub niezrozumienia tego, co już zostało napisane wyżej. A z czego twoim zdaniem wynika OBECNY ZŁY stan 8 – ki ???

Właśnie z tego , że niemal wszystkie pieniądze WYSSAŁO bieżące UTRZYMANIE CMK !!! w wysokich standardach!!! A brak ambitnych inwestycji na wiedence i linii radomskiej TŁUMACZONO ISTNIENIEM CMK- jako szybkiej linii dla relacji Warszawa- Kraków/ Katowice dla segmentu przewozów WYŁÄ„CZNIE kwalifikowanych EX/IC przy zaporowych cenach. Natomiast na potrzeby przewozów ekonomicznych, wtedy POSP ( PKP PR) w relacji Warszawa- Kraków i Warszawa - Katowice, ZA WYSTARCZAJĄCY UZNANO ze strony WŁADZ- tych zarówno rządowych jak i kolejowych!!! AKTULANY stan techniczny linii wiedeńskiej i radomskiej. Czyli nie tylko nie dokonujemy ambitnych modernizacji do 160 km/h, ale nawet zaniedbujemy bieżącą „utrzymaniówkę” na 1 & 8, bo po co ???

Jest CMK na potrzeby szybkiego ruchu a tereny pominięte nie są dyskryminowane. ponieważ mają rekompensatę w formie wyłączności w segmencie tanich pociągów POSP Kraków – Kielce – Radom- Warszawa & Katowice – Częstochowa - Piotrków Trybunalski- Koluszki- Warszawa . A nawet lepiej - jak myślał Beton PKP , bo będzie lepsze zróżnicowanie pomiędzy czasem przejazdu na CMK (ergo segmentu kwalifikowanego IC) a liniami klasycznymi 1 & 8 (ergo segmentu ekonomicznego POSP) . Czyli więcej osób chcąc jechać szybciej z Katowic / Krakowa do Warszawy będzie musiało zabulić taryfę E. Wynika z tego, że nawet nie chciano zbyt dużej konkurencji dla szybkiej linii CMK i segmentu IC ze strony linii klasycznych 1 & 8, które miały wyłączność na obsługę połączeń ekonomicznych POSP w relacji Katowice – Warszawa- & Kraków – Warszawa. Nawet tego się bano. Taniego podjazdu ze strony wiedenki i linii radomskiej dla tych cudownych EX/IC kursujących po cudnej KDP CMK.

Tylko w owym czasie żadnemu żelbetonowi z centrali PKP-u czy Ministerstwa nie strzeliło do durnego łba puszczanie tanich pociągów i syfu pospiesznego wszystko jedno jakiej nazwy (POSP/TLK/IR) i jakiego przewoźnika (PKP IC / ReRy) po CMK , tylko konsekwentnie trasowano cały segment ekonomiczny odpowiednio wiedenką i linią kielecko- radomską.

To z czym mamy do czynienia obecnie to jest już jakieś wynaturzenie ocierające się o zezwierzęcenie, aby CMK przejęła obsługę połączeń ekonomicznych pomiędzy Katowicami/ Krakowem a Warszawą. To jest całkowite uderzenie ze strony „taniego podjazdu” IR/TLK z niemal tożsamym czasem przejazdu w segment PREMIUM IC kursujący na CMK – co ma oczywiście aspekt czysto biznesowy tak więc jest to tylko problem ekskluzywnej spółeczki PIC-u , ale co grosza jest to uderzenie w ekonomiczne podstawy funkcjonowania w ofertę dalekobieżną w segmencie ekonomicznym POSP- obecnie TLK uruchamianych na równoległych liniach konwencjonalnych 1 & 8 stanowiących NATURALNY korytarz dla relacji Katowice – Warszawa i Kraków – Warszawa w tym segmencie przejazdów. A na to zgody być nie może. Już raz oszukano tych ludzi twierdząc, że CMK jest budowana wyłącznie dla celów towarowych. Wprowadzono ruch pasażerski, ale tylko najwyższych kategorii handlowych (segment kwalifikowany EX/IC) . Były to wyłącznie drogie pociągi kwalifikowane EX/IC , co oczywiście było naturalną funkcją korzystania z wysokich standardów jakie oferowała linia CMK. Cóż za luksus trzeba płacić.

W wyniku obecnej pseudo- reformy z 2008 roku doszło do wojny na torach, uruchamiania przez skonfliktowanych niezależnych przewoźników pociągów bez pokrycia finansowego, możliwość bezkarnego zadłużania się i nieterminowego regulowania należności - gwarantuje wyłącznie spod podlegania upadłości. Jeżeli chodzi o funkcjonowanie CMK kontra równoległych linii nr 1 & 8 obecna patologiczna sytuacja doprowadziła do przejęcia przez CMK obsługi także ruchu ekonomicznego POSP obecnie TLK /IR . Na to zgody być nie może. Taki system funkcjonować nie może ponieważ tworzy to wykluczenie komunikacyjne dla terenów i tak już częściowo upośledzonych wyłączeniem segmentu kwalifikowanego EX/IC ze swoich pierwotnych- naturalnych korytarzy komunikacyjnych Katowice- Warszawa i Kraków – Warszawa.


Cyt. „ I na czas remontu mają pociągi do Kielc, czy przez Kielce jeździć przez CMK i wybudowaną łącznicą do linii nr 61, ale niektórzy uważają, iż łącznica jest be,”

I na czas remontu będziemy z CMK tworzyć linię objazdową - kompletny absurd. aby linia klasy H-S była wykorzystywania jako trasa objazdowa – poza tym SAMA CMK jest modernizowana. co rodzi utrudnienia i ograniczenia przepustowości. Nie rozumiem po co w ogóle mikole na forach rozsiewają jakąś propagandę robienia objazdu dla linii modernizowanej (8 – ka dojdzie 1-ka ) z innej równoległej linii, również intensywnie modernizowanej (CMK). Przecież na pierwszy rzut oka, a raczej nosa widać że sprawa tu śmierdzi. Oczywiście tu nie chodzi o żaden objazd, tylko o to, iż rozhisteryzowana dzieciarnia chce się przejechać z pół dramo po CMK i po-podniecać się jazdą akurat tą linią. Stąd dzieciarnia zmyśla na poczekaniu i wypisuje dyrdymały do różnych Info - Kolejach i innych SSC – tach.


I jeszcze w tym celu chcesz @Kolejowy Menie budować jakąś kuriozalną łącznicę Czarnca Gosiewo wyrzucając pieniądze w błoto??? Litości!!! Kibla ED74 z Kielc do Warszawy można „obrócić” w Ĺťelisławicach w 3 minuty :D :D :D Choć co do CMK, to nie bardzo widzę możliwość wykorzystywania tej specjalistycznej linii do celów objazdowych.

Cyt. „dzięki niej z Kielcami uzyskają rozsądne połączenie Tomaszów, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, czy Szczecin, a tak dogodnego połączenia nie ma jak na razie.”

Człowieku zlituj się. Od lat Łódź nie zdaje egzaminu nawet jako wielkie miasto na naturalnej trasie Warszawa – Wrocław, a podrzędne 200 tyś Kielce samoistnie Ci wygenerują pociąg i to w dodatku IC/ICE po KDP CMK (bo to wynika z przeznaczenia KDP CMK) i to w dodatku w relacji do Łodzi :D :D :D :D

Pierwsza sprawa to konieczność samodzielnego wygenerowania przez Kielce pociągu zaczynającego i kończącego bieg w Kielcach, gdyż w tej relacji Kielce nie są korytarzowe. Druga sprawa to kierunek do Łodzi lub przez Łódź.

Łódź bida
Kielce bida.
Z dwóch bid bogactwa nie będzie.


Z próżnego to i Salomon nie naleje.


Co do połączenia Kielc z Łodzią to wystarczy tu wyremontowana linia koniecpolska i wiedenka, co teoretycznie może stworzyć połączenie TLK Kielce – Koniecpol – Częstochowa Osobowa – Piotrków Trybunalski – Łódź i ewentualnie dalej do Poznania czy Szczecina.
I to jeszcze pod warunkiem, że Kielce będą na tyle silne, że wygenerują samodzielnie TLK zaczynający i kończący bieg w Kielcach. Co nie jest wcale takie oczywiste.

Póki co Kielce nie generują jak kiedyś nawet samodzielnego pociąg zaczynającego i kończącego bieg w Kielcach w relacji do Wrocławia , pomimo iż po pierwsze historycznie występowały tego typu pociągi, a po drugie region kielecki ma daleko bardziej pogłębione związki w tzw. Ziemiami Odzyskanymi w tym zwłaszcza z Wrocławiem niż z Łodzią i regionem łódzkim.

Powiem więcej jedyna racjonalna relacja pociągu zaczynającego bieg w Kielcach to ZBIERACZ POTOKÓW - oczywiście kategorii TLK Kielce – Koniecpol – Częstochowa Stradom – Lubliniec – OPOLE - WROCŁAW – POZNAŃ- SZCZECIN i to jeszcze pod warunkiem, że Kielce będą na tyle silne, że same wygenerują skład zaczynający i kończący bieg w Kielcach.


Cyt. „A czy np. puszczanie na razie Neptuna i Kaszuba, a od 1 czerwca większej ilości pociągów i wszystkich przez Kutno, In, Bydgoszcz nie jest kosztem linii Kutno - Włocławek - Toruń - Bydgoszcz? Czy ta linia nie ma większego potencjału?, a sieja zaniedbuje i nie remontuje, pojawiają się zwolnienia, jedynie Toruń - Bydgoszcz, dobrze, że będzie remont w końcu, najwyższy czas. Na Kutno - Toruń też powinien być i do V max 140 km/h.”

Nie wiem jakie Ty tu widzisz analogie, bo ja nie widzę żadnych. Trasa Warszawa- Gdynia przez Bydgoszcz jest trasą objazdową. Bazuje na 2 przypadkowych liniach klasycznych, które istnieją bo porostu istnieją. Poza tym inny konkurencyjny objazd to Warszawa- Włocławek – Toruń – Iława – Malbork Gdańsk- Gdynia. Czyli w jednym przypadku Bydgoszcz jest ominięta, w drugim Toruń i Włocławek są ominięte - choć gamonie z PIC – u w 120 tyś Włocławku nie widzieli i tak potrzeby zatrzymać pędzącego 6 h pociągu kategorii IC relacji Warszawa - Gdynia. Cóż dla postoju w takiej dziurze jak Włocławek szkoda wydłużać 6 -7 h czas - wszak lepiej 3 razy zatrzymywać objazdowy IC w Rydzykowie :D :D :D

Cyt. „Zakumałem, pisałem przecież, że IR-om na CMK ,zwłaszcza kiblom i ogólnie IR-om mówię nie, TLK jakiś może zostać ewentualnie, tak jak kiedyś był pospieszny Batory w klasie ekonomicznej. Powinien zostać przywrócony.”

Przecież TLK to też klasa i cena biletu ekonomiczna, a ta powinna być zarezerwowana dla wiedenki i linii radomskiej.

Kolejna sprawa. Batory to był pociąg międzynarodowy . Chopin jako międzynarodowy nie stoi nawet w Zawierciu, w sytuacji , gdy stają tam IC, a Ty chcesz pociągi międzynarodowe zatrzymywać w Gosiewie- nie żartuj sobie.
W zasadzie dla czystość sytuacji na CMK również pociągi międzynarodowe powinny kursować w kategoriach kwalifikowanych tj. EC - co ma miejsce i EN. Skoro na konwencjonalnej E20 Poznań – Warszawa Kiepura może być EN- to tym bardziej Chopin kursujący quasi KDP- CMK też powinien być EN. Z resztą kiedyś Chopin jako POSP międzynarodowy kursował wiedenką, a na CMK przetrasowali go Buzek z Widzykiem – takie są fakty. Skąd pochodzili obaj Panowie wszyscy wiedzą . Brak myślenia w kategoriach systemowych tylko dbanie i interes własnej dupy.




Cyt. „Poza tym mogłyby stawać we Włoszczowie, czy w Opocznie Płd. powiedzmy 2 pary EX-ów, powtarzam EX-ów, tak jak był kiedyś EX Mickiewicz z Poznania do Białegostoku oraz EX Przemysław relacji Warszawa – Poznań, które zatrzymywały się we Wrześni i w Kole.”

A co ma wspólnego specjalistyczna linia CMK ze ZWYKŁÄ„ konwencjonalną linią nr 3 E20 Poznań- Konin- Kutno- Warszawa???
Linia nr 3 to zwykła klasyczna linia z peronami i przystankami w każdej wiosce. Linia ta reprezentuje sieć osadniczą średnich i małych miast Poznań – Swarzędz- Kostrzyn Wlkp.- Września – Słupca - Konin – Koło- Kłodawa- Kutno- Ĺťychlin – Łowicz- Sochaczew- - Warszawa . Największe to Konin 80 tyś i Kutno prawie 50 tyś.
Wspomniana Września liczy prawie 30 tyś, a Koło ok. 23 tyś.

Choć tu nawet nie liczba ludności coś determinuje, bo to nie o to w ogóle tu chodzi - to jednak i tak są to ośrodki 2-3 krotnie większe od Włoszczowej !!!.

Linia nr 3 to zwykła linia konwencjonalna wielofunkcyjna z ruchem mieszanym od kibla OSOB- REGIO/KM poprzez segment ekonomiczny POSP/TLK/IR czy jak go tam nazywać po najwyższy segment przewozów kwalifikowanych EX/IC oraz ruchem towarowym.

Linia nr 3 Poznań- Konin- Kutno- Warszawa nie jest analogiczna w stosunku do CMK tylko jest w pełni analogiczna do linii nr 1 Katowice – Częstochowa – Piotrków Trybunalski- Koluszki- Warszawa (wiedenka) oraz nr 8 Kraków – Kielce – Radom- Warszawa. Jedyna różnica pomiędzy nimi jest taka, że linia nr 3 została zmodernizowana do prędkości 160 km/h a linie wiedeńska i radomska tego szczęścia nie miały.

CMK nie jest w żadnym razie linią analogiczną do E20 Poznań- Warszawa tylko jest specjalistyczną linią wydzieloną , o charakterze transferowym , wybudowana w najwyższych standardach, posiadającą geometrię KDP . Została ona wybudowana z zamierzonym, celowym, wręcz prowokacyjnym ominięciem dużych miast, nawet 200 tyś , które znajdują się na potencjalnym przebiegu naturalnych tras Kraków – Warszawa- i Katowice – Warszawa. Wszystko po to , aby dokonywać eksterytorialnych transferów pomiędzy Katowicami (GOP- em)/ Krakowem a Warszawą, a nie po to, aby budować perony w szczerych polach i zatrzymać ekspresy po wioskach typu Włoszczowa . Byłby to nonsens i szczyt schizofrenii. Przecież nie po to omijano naturalne duże miasta , aby hamować w szczerym polu, tylko po to budowano KDP przez szczere pola nie wchodząc w obszary zurbanizowane, aby grzać na maxa.


Jak już zostało wspomniane linia nr 3 E20 Poznań- Konin- Kutno - Warszawa to linia wielofunkcyjna z ruchem mieszanym od kibla OSOB/REGIO poprzez segment ekonomiczny POSP/TLK/IR po najwyższy segment przewozów kwalifikowanych EX/IC oraz ruchem towarowym. To, że Beton PKP przez lata monopolizował przez lata Bogu Ducha winną zwykłą linią klasyczną nr 3 Poznań- Konin- Kutno- Warszawa segmentem kwalifikowanym EX/IC to przecież nie dowodzi tego, że zwykła linia klasyczna nr 3 Poznań- Warszawa jest analogiczna względem linii specjalistycznej lini quasi KDP nr 4 Katowice – (Zawiercie- Grodzisk Mazowiecki) – Warszawa (CMK), bo to kompletna bzdura, pomieszanie pojęć i czyste kolejowe dyletanctwo.

Z faktu , że Beton PKP przez lata nie dopuszczał dziennych POSP na zwykłą linię klasyczną, gdzie powinny współwystępować wszystkie kategorie pociągów od OSOB poprzez POSP pod EX/IC wynikają postoje EX na stacjach w mniejszych miastach typu Września czy Koło w ciągu zwykłej linii konwencjonalnej nie można stosować analogi względem CMK. A i tak były to miasta 2-3 krotnie większe od Włoszczowej, więc o czym tu mowa ???

To, że Beton PKP przez lata robił ze zwykłej linii klasycznej nr 3 imitację KDP to jest inna sprawa, co skutkowało przez lata albo „efektem tunelu” dla miast typu Września czy Koło, ponieważ pociągi POSP nie były dopuszczane a EX/IC jako pociągi kwalifikowane nie zatrzymywały się tam, albo czasem celem złagodzenia „efektu tunelu” wprowadzano tam postoje EX. Beton PKP wolał przez lata to, niż wprowadzić zwykłe POSP na przecież zwykłą konwencjonalną linię nr 3 Poznań- Konin- Kutno - Warszawa z peronami w każdej wiosce.

Z niczym takim nie mamy do czynienia w przypadku CMK.
Tam role pomiędzy CMK a równoległe linie klasyczne nr 1 & 8 dotyczące przecież jednej i tej samej relacji Katowice / Kraków – Warszawa zostały w sposób jednoznaczny i definitywny podzielone.

Ruchem mieszany od kibla OSOB /REGIO, poprzez segment ekonomiczny POSP/TLK/IR czy jak go tam nazywać po najwyższy segment przewozów kwalifikowanych EX/IC oraz ruchem towarowy w ciągach komunikacyjnych Katowice – Warszawa i Kraków – Warszawa został podzielony i ściśle przypisany poszczególnym liniom równoległym, z których jedna z nich jest linia specjalistyczną bardzo wysokich standardów tj. CMK. Budowa CMK miała za zadanie odciążyć głównie zatykającą się linię wiedeńską, w mniejszym stopniu radomską, odciążyć – a nie zdegradować !!! to jest ważne. To co ma miejsce obecnie na CMK w tym budowa peroniku Włoszczowa Płn. to degradacja terenów pominiętych.

Ruch lokalny OSOB i ruch dalekobieżny ekonomiczny POSP- TLK/IR został przypisany liniom wiedeńskiej i radomskiej . Ruch kwalifikowany EX/IC został przeniesiony na specjalistyczną linię CMK jak segment całkowicie sprinterski pomiędzy GOP- em/ Krakowem a Warszawą . Ruch towarowy został domeną obu linii, ale on nie ma znaczenia społecznego w omawianym kontekście degradacji i wykluczenia komunikacyjnego poszczególnych ośrodków. Pierwotnie to CMK miała obsługiwać ruch towarowy- jak uzasadniano odciążenia wiedenki, jednak obecnie to bardziej wiedenka pełni rolę ciągu towarowego Warszawa- Katowice niż CMK. Tak więc CMK była budową zakamuflowanej KDP.


Cyt.” A co np. z BWE, które zatrzymują się w Zbąszynku i w Świebodzinie?”

Tę sprawę też już kiedyś wyjaśniałem kontekście Krzyża czy Zbąszynka/ Świebodzina.

Po pierwsze linia klasyczna, a nie linia specjalistyczna , transferowa quiasi- KDP.

Po drugie brak funkcjonujących równoległych korytarzy komunikacyjnych szczecińsko - warszawskiego i berlińsko- warszawskiego.

Tłumaczę jeszcze raz . Gdyby wybudowano KDP Poznań- Gorzów- Wlkp. Berlin/ Szczecin czy Poznań- Zielona Góra- Berlin to przecież nie byłoby ani Krzyża , ani Świebodzina czy Zbąszynka , albo na opustoszałych liniach klasycznych hulałby tam wiatr i pociągi towarowe. Problem w tym, że nie występuje ciąg komunikacyjny Szczecin - Gorzów Wlkp. - Poznań- Warszawa - stąd mamy Krzyż. Ale też tam mamy do czynienia ze zwykłą linią klasyczną.

Gorzów Wlkp. jako ślepa stacja nie-korytarzowa, nawet generując własny samodzielny pociąg IR/TLK do Warszawy przejeżdża przez Krzyż, natomiast w pozostałych godzinach niewystępowania bezpośrednich połączeń Gorzów Wlkp. - Warszawa, Gorzów Wlkp. korzysta z ciągu komunikacyjnego szczecińsko- warszawskiego Szczecin – Krzyż- Poznań- Warszawa i Krzyż jest tu stacją przesiadkową- transferową. Przy czym Gorzów Wlkp. przez Krzyż przejeżdża bez względu czy bezpośrednim pociągiem do Warszawy, który jest w stanie samodzielnie wygenerować - co dla 100 tyś miasta położonego wybitnie nie-korytarzowo nie jest zadaniem łatwym, czy przesiadając się w Krzyżu na pociąg, nawet kategorii IC w korytarzowości szczecińsko- warszawskiej.

W przypadku Kielc kontra Gosiewo Płn. z niczym takim nie mamy do czynienia !!! , ponieważ inaczej niż w przypadku Gorzowa Wlkp. mamy równoległy ciąg Kraków – Kielce – Radom- Warszawa. Mało tego to właśnie ten !!! ciąg i linia nr 8 Kraków – Kielce – Radom – Warszawa jest pierwotną !!! , podstawową!!! , naturalną!!! linią łączącą Kraków z Warszawą !!! i przebiega ona centralnie przez Kielce, a nie przez jaką wioskę Włoszczowa. Natomiast równoległy ciąg Kraków – Warszawa w stosunku do pierwotnego ciągu został poprowadzony w eksterytorialnym przebiegu przypadkowo- włoszczowskim i przypadkowo - opoczyńskim i miał z definicji nie aktywizować terenów pośrednich !!! oraz być rozwiązaniem wysoce specjalistycznym i transferowym !!!

Kielce nie mają potrzeby jeździć do Włoszczowej na przesiadkę, ponieważ mają linię Kraków – Warszawa przebiegającą centralnie przez Kielce !!! I to ta linia jest w stanie zapewnić bardzo dobrą ofertę z Kielc do Warszawy i z Kielc do Krakowa korzystając z położenia w ramach korytarzowości warszawsko- krakowskiej, na której Kielce jak najbardziej leżą. Na skutek podziału zadań pomiędzy pierwotną trasę Kraków – Warszawą wiodącą jak najbardziej centralnie przez Kielce i centralnie przez Radom a równoległą linię specjalistyczną CMK (której zadaniem jest dokonywać jedynie!!! transferów pomiędzy Krakowem a Warszawą, a nie aktywizować tereny pośrednie, tym bardziej szczere pola przez które stosownie do celu została poprowadzona i wsie typu Włoszczowa) Kielcom czy Radomiowi pozostała jedynie korytarzowość krakowsko- warszawska dla segmentu pociągów ekonomicznych POSP- TLK/IR . Jednak w pełni to zaspokaja potrzeby komunikacyjne Kielc i Radomia i tworzy warunki w wygenerowania dobrej oferty pod warunkiem przestrzegania żelaznych reguł , o których piszę, a w zasadzie do powrotu których jedynie namawiam, ponieważ były przez lata stosowane z dobrym skutkiem. Nawet bez remontu 8 - ki !!! i przy obecnym stanie torów przy sztucznym terowaniu kategoriami i cenami, a już tym bardziej przy rewitalizacji czy modernizacji pod 160 km/h, która może poważnie osłabić CMK – kę, gdyby strzelić 160 km/h z Warszawy do Kozłowa przez Radom Kielce, bo dalej odcinek do Krakowa jest tożsamy.

To Włoszczowa powinna dojeżdżać do Kielc na przesiadki i dalej 8 - ką do Warszawy, a nie na odwrót.

Włoszczowa ma dostęp do linii klasycznej nr 61 (tzw. linia kielecko- herbska) do Kielc i Częstochowy zatrzymują się tam/ zatrzymywały się tam nawet pociągi POSP także 10 tyś wioska ma gdzie realizować swoje potrzeby i ambicje komunikacyjne . Natomiast nie ma zgody na to, aby 10 tyś wioska terroryzowała 5 mln sieć osadnicza i tak już do pewnego stopnia wykluczoną i upośledzoną poprzez pominięcie przez KDP (CMK) i burzyła cały system wzajemnych relacji i koegzystencji pomiędzy CMK a liniami nr 1 & 8.

Także casus Gorzowa Wlkp. w kontekście Krzyża położonego na ciągu szczecińsko- warszawskim czy w kontekście Świebodzina/ Zbąszynka położonego na ciągu berlińsko- warszawskim, abstrahując nawet od tego, że tam mamy do czynienia ze zwykłą linią klasyczną, a nie linią specjalistyczną quasi - KDP (CMK) to nie jest casus Kielc w kontekście Włoszczowej czy Radomia w kontekście Opoczna !!!

Analogicznie Zielona Góra kontra Zbąszynek.

Jeżeli KDP została by poprowadzona Berlin- Zielona Góra – Poznań- Warszawa to przecież korytarzowość berlińsko- warszawska przebiegałaby centralnie przez Zieloną Górę, a w Świebodzinie czy Zbąszynku wiatr by hulał.

Tymczasem Kielce i Radom są położone centralnie na korytarzowości krakowsko- warszawskiej i nie potrzebują jeździć na jakieś wiochy oddalone o 50-80 km do Włoszczowej czy Opoczna celem dokonania przesiadki , bo nie ma takiej potrzeby. Poza tym to byłby obłęd. Przed budową CMK położenie Kielc i Radomia miało charakter wyłączny i ciąg Kraków - Kielce – Radom – Warszawa był jedną trasą łączącą Krajów z Warszawą . Budowa CMK w tym zakresie nic nie miała prawa zmienić, ponieważ CMK była budowana przy pewnych żelaznych założeniach, których należy przestrzegać. Jeżeli tych żelaznych reguł nie będzie przestrzegać linia CMK jest do rozbiórki lub do degradacji poprzez zaniechanie bieżącej utrzymaniówki.

W tym kontekście warto jeszcze nadmienić, że w odniesieniu do Gorzowa Wlkp. czy Zielonej Góry o ile miasta te nigdy nie leżały w korytarzowościach czy to berlińsko- poznańsko- warszawskiej w przypadku Zielonej Góry czy to berlińsko- poznańsko- warszawskiej oraz szczecińsko - poznańsko- warszawskiej w przypadku Gorzowa Wlkp. o tyle Kielce i Radom historycznie leżały na korytarzowości krakowsko- warszawskiej i to jednej- jedynej przed budową CMK. A tak jak wspomniałem budowa CMK w tym zakresie nic nie miała prawa zmienić, ponieważ była budowana przy pewnych żelaznych założeniach, których należy przestrzegać. Jedyną dopuszczalną zmianą , jeżeli chodzi przewozy pasażerskie po wybudowaniu CMK była eliminacja naturalnych ośrodków pośrednich pomiędzy Krakowem a Warszawą : Kielc i Radomia z segmentu pociągów pasażerskich najwyższych kategorii handlowych, jak stanowią oficjalne dokumenty z tamtego okresu ergo segment kwalifikowany EX/IC .

Kielce i Radom są obecne centralnie położone na korytarzowość krakowsko- warszawską tyle, że w segmencie ekonomicznym na którą powinny mieć wyłączność, nie potrzebują Włoszczowej ani Opoczna.

Parafrazując słowa ministra Rostowskiego : Wstyd mi za Was, wstyd mikole - dyletanci kolejowi, którzy tego nie rozumiecie !!! Pomijam Roberta Wyszyńskiego bo, to nie dyletant tylko cwany KDP -owy manipulator i to taki, że hej.

2012-03-23 22:36:29 Autor: Kolejarz 65
---.dynamic.gprs.plus.pl
@RW

Twój cynizm w tej sprawie jest , jak to się mówiło za Kaczyzmu „porażający”.
Z jednej strony chcesz budować KDP w łódzko - kaliskim przebiegu Y ka, a miastom 2 -razy większym od Kalisza i wcale nie słabszym ekonomicznie od nieudolnej 750 tyś Łodzi pominiętym przez CMK chcesz zafundować wykluczenie komunikacyjne.

Bardzo spójnie i bardzo konsekwentnie .

 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.