Partnerzy serwisu:
Pasażer

Więcej pociągów Leo Express z Pragi do Krakowa. Jakie będą ceny biletów?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Więcej pociągów Leo Express z Pragi do Krakowa. Jakie będą ceny biletów?
Fot. Leo Express
Prywatny czeski operator Leo Express od 25 maja zwiększy liczbę par pociągów na trasie Kraków – Praga – Kraków. Do tej pory ruch ograniczał się w zasadzie do weekendów.

Jak podaje operator, oprócz piątków i niedzieli pociągi Leo Express dojadą od 25 maja z Pragi do Krakowa także w czwartki. Ze stolicy Małopolski odjadą natomiast także w piątek (od 26 maja), sobotę i poniedziałek. To odpowiedź na rosnący ruch turystyczny w sezonie letnim na tej trasie.

To nie wszystko, bowiem od 1 czerwca połączenia kolejowe zostaną wzmocnione autobusami które będą kursować w pozostałe dni tygodnia, gdy ruch jest mniejszy, na trasie Kraków – Katowice – Ostrawa Svinov. W Ostrawie pasażerowie będą mogli przesiąść się na pociągi operatora w kierunku Pragi. Przesiadka będzie gwarantowana. Podobnie będzie funkcjonować połączenie w drodze powrotnej.

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżnych tymi destynacjami. Dlatego Leo Express zdecydował się na zwiększenie liczby połączeń kolejowych i autobusowych do Katowic i Krakowa – powiedział krótko rzecznik Leo Express Emil Sedlařík. Na zwiększenie połączeń pozwala Leo pozytywna decyzja UTK dla tej trasy, dotycząca otwartego dostępu.

Autobusem z przesiadką tak samo szybko jak bezpośrednim pociągiem

Kursy bezpośrednich pociągów z Pragi do Krakowa zaplanowane są na 15:00, z przyjazdem do Krakowa na 21:47. W podróż powrotną z Krakowa można się udać o 6:05 , docierając do Pragi o 12:31. O tej samej porze odjeżdżają z Krakowa autobusy w dni, kiedy nie kursują pociągi. Kursy powrotne z Pragi, a także te do Pragi, z przesiadką w Ostrawie na autobus, mają taki sam rozkład jazdy jak pociągi, warto jednak pamiętać, że autobusy zatrzymują się wyłącznie na MDA w Krakowie i w Katowicach na dworcu przy Sądowej, natomiast bezpośrednie pociągi do Pragi tylko na odcinku Kraków - Ostrawa mają aż 6 postojów.

System sprzedaży Leo Express zastawia też na pasażerów pewne pułapki. Sugeruje na przykład, że w najbliższy piątek, gdy uruchomione zostaną nowe pociągi z Krakowa, przewoźnik wyśle w drogę do Pragi dwa pociągi, odjeżdżające o tej samej godzinie. To nieprawda, pojedzie tylko jeden pociąg.

Ceny biletów na Leo Express i PKP Intercity

Na trasie Kraków - Katowice - Praga Leo Express rzuca rękawicę PKP Intercity, które codziennie w tej relacji uruchamia trzy pociągi, w tym jeden nocny. Pociągiem Leo dojedziemy do Krakowa aż o 40 minut szybciej niż dziennymi połączeniami IC.

Bilety u obu przewoźników sprzedawane są w różnych cenach. Np. 2 czerwca za przejazd pociągiem EC114 PKP Intercity zapłacimy w 2 klasie 114 złotych, w Leo Express (w klasie ekonomicznej), aż 188 złotych! Bywa jednak, że bilety w LE są sporo tańsze niż w pociągach Intercity. Trzeba też przyznać, że zakup biletów LE przez internet jest dużo prostszy. Wyszukiwarka intercity.pl w wielu przypadkach po prostu odsyła do kasy...
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5