Partnerzy serwisu:
Pasażer

W Leo Express nie trzeba zgłaszać przejazdu osoby na wózku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
W Leo Express nie trzeba zgłaszać przejazdu osoby na wózku
Fot. Leo Express
W pociągach czeskiego prywatnego operatora Leo Express nie ma już konieczności wcześniejszego informowania o przejeździe osoby na wózku inwalidzkim. Osoby z niepełnosprawnościami marzą o takich udogodnieniach u wszystkich przewoźników.

8 lutego Leo Express poinformował o zmianie zasad przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Od tego dnia, pasażerowie na takim pojeździe nie muszą już zgłaszać swojej podróży z wyprzedzeniem. Osoba poruszająca się z pomocą wózka musi tylko kupić odpowiedni bilet, a dyspozytor Leo Express uczuli załogę pociągu na to, że będzie obsługiwała taką osobę na wskazanej stacji.

Dlaczego Leo Express może sobie pozwolić na ten komfort? Po pierwsze, dysponuje wyłącznie nowoczesnymi wagonami niskopodłogowymi z platformami wjazdowymi. Po drugie – niemal cała dalekobieżna usługa Leo Express sprowadza się do obsługi zmodernizowanego korytarza Bohumin – Ostrawa – Ołomuniec – Praga, nasyconej udogodnieniami dla osób na wózkach. Na liniach lokalnych (tam, gdzie otrzymał zlecenia na wykonywanie przewozów) Leo także korzysta z niskopodłogowych autobusów szynowych.

– Leo Express jest pierwszym przewoźnikiem w Czechach, który zniósł obowiązek zgłaszania się przed transportem, nawet jeśli pasażer potrzebuje współpracy personelu lub platformy przy wsiadaniu i wysiadaniu. Zdarzało się, że pasażerowie zapominali zgłosić swoją podróż, co mogło prowadzić do komplikacji w transporcie. Obowiązek ten jest więc całkowicie zdjęty w pociągach spółki Leo Express – napisała spółka.

Co więcej: osoby korzystające z wózków inwalidzkich podróżują pociągami Leo Express z gwarantowaną przez państwo zniżką 75%, wówczas Leo Express zwróci im pozostałe 25% ceny w formie kredytów Leo Express, które można wykorzystać na zakup usług na pokładzie. 

Pociągi Leo Express w weekendy kursują także do Krakowa. Na razie jednak usługa jest ograniczona do terytorium Republiki Czeskiej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5