Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Track Tec Construction z kontraktem o wartości 250 mln zł

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
11-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
11-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Track Tec Construction

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Track Tec Construction z kontraktem o wartości 250 mln zł
fot. Track Tec Construction
Track Tec Construction, firma należąca do grupy Track Tec, podpisała wielomilionowy kontrakt na zaprojektowanie i przebudowę linii kolejowej Ostrów Mazowiecka–Małkinia. Projekt przywróci pociągi pasażerskie z północnego Mazowsza do stolicy kraju po 30 latach.

Wartość kontraktu pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a Track Tec Construction wynosi ponad 250 milionów złotych. Inwestycja realizowana w ramach programu Kolej Plus obejmie szeroką modernizację, w tym kompleksową wymianę nawierzchni kolejowej wraz z podtorzem i odwodnieniem na odcinku około 20 kilometrów oraz budowę nowej łącznicy, wymianę 21 sztuk rozjazdów, budowę nowej sieci trakcyjnej, a także budowę 8 peronów wraz z dojściami.

– Cieszę się, że ogromne doświadczenie Track Tec Construction pozwoliło nam na zdobycie kolejnego ważnego kontaktu, który przywróci pociągi pasażerskie na odcinku Ostrów Mazowiecka - Małkinia po trzech dekadach. Udział w programie Kolej Plus jest dla nas powodem do dumy. Każdy kolejny nasz projekt to szansa na pokazanie naszej wysokiej jakości realizacji robót i powiększenie grona stałych odbiorców. Mamy nadzieję, że uda nam się szybciej pozyskać niezbędne decyzje administracyjnie i skrócić czas realizacji tego kontraktu – powiedziała Marita Szustak, Prezes Zarządu Track Tec Construction.

Zawarty pod koniec maja kontrakt będzie realizowany przez niemal pięć lat. Następnym krokiem w jego realizacji będzie dokładne opracowanie dokumentacji projektowej przez firmę Track Tec Construction oraz uzyskanie niezbędnych zgód administracyjnych. Początek robót budowlanych planowany jest na 2027 rok.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5