Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Track Tec Construction finalizuje pierwszy etap modernizacji linii kolejowej nr 7

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
24-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Track Tec Construction finalizuje pierwszy etap modernizacji linii kolejowej nr 7
Fot. Track Tec Construction
Track Tec Construction podał, że zgodnie z deklaracjami terminowo zakończy pierwszy etap modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Nałęczów – Lublin. Spółka w ciągu niespełna 6 miesięcy wykonała prawie 32 km toru wraz z siecią trakcyjną i 14 obiektami inżynieryjnymi.

Track Tec Construction wykonał dokładnie 31,98 km toru nr 2 włącznie z torami dodatkowymi na linii kolejowej nr 7 na odcinku Nałęczów – Lublin, wraz z siecią trakcyjną, 10 krawędziami peronowymi na przystankach osobowych oraz stacjach znajdujących się na tym odcinku, a także prace na 14 obiektach inżynieryjnych zlokalizowanych wzdłuż odcinka, w celu zapewnienia przejezdności po tym torze. Na przystanku osobowym Sadurki zabudowano 3 rozjazdy oraz 1 peron, natomiast na stacji Motycz zabudowano jeden peron jednokrawędziowy oraz oddano do użytku jedną krawędź peronu dwukrawędziowego. Odbyła się również zabudowa torów 4a i 4b oraz 9 rozjazdów.

Zadanie Track Tec na tym etapie inwestycji obejmowało także stację Lublin – zabudowano tor nr 1 oraz tor nr 2 na długości 700 m, poza tym 6 innych torów stacyjnych i 14 rozjazdów. Zabudowano i oddano do użytku również dwukrawędziowy peron nr 3. Ponadto wykonano przejście podziemne z wejściem od strony ulicy Kunickiego. Aktualnie trwają prace na obiektach nad ulicami Diamentową, Janowską i Męczenników Majdanka oraz nad rzeką Ciemięgą. Całość prac z etapu 1 zakończy się pod koniec września 2019 roku.

– W kwietniu br. podjęliśmy się realizacji prac na linii kolejowej nr 7. W rekordowym czasie udało nam się wykonać prace w ramach pierwszego etapu modernizacji tej trasy, w ciągu najbliższych paru dni ten odcinek linii Nałęczów – Lublin będzie przejezdny dla prowadzenia ruchu pociągów. Nigdy wcześniej nie udało się nikomu wykonać podobnego zadania tak szybko – powiedziała Marita Szustak, Prezes Zarządu Track Tec Construction S.A.

Modernizacja linii kolejowej nr 7 wymagała podjęcia specjalnych działań ze strony PKP Polskich Linii Kolejowych, gdy włoska firma Astaldi jesienią 2018 r. zawiodła i nie rozpoczęła realizacji tego ważnego społecznie kontraktu. Pomimo wezwania, wykonawca nie podjął pracy na kontrakcie, dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe zmuszone były rozwiązać umowę z Astaldi. Wówczas Track Tec Construction podjął się zadania kontynuowania modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Lublin – Nałęczów (bez stacji Nałęczów).

Efektem realizacji wszystkich etapów prac objętych umową będzie skrócenie czasu podróży z Lublina do Warszawy do 1,5 godziny oraz zwiększenie komfortu obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Ruch pociągów po dwóch torach wznowiony będzie na koniec 2020 r. – zapowiada wykonawca.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5